Soru Mi 9 SE'den Mi 9’a geçmeye değer mi?

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
5 aydır Mi 9 SE kullanıyorum, şarj gerçekten eleştirilecek tarafı bu cihazın. Önceden Wi-Fi’da 7-8 saat ekran süresi verirken, Mobil veride 5-6 saat veriyordu, ancak güncelleme ile birlikte Wi-Fi’da 6 saate, Mobil veride ise 4-5 saate kadar düştü. Muhtemelen Mi 9 da çok farklı değildir ama sizlerin de görüşünü almak istiyorum. Sizce Mi 9’a geçmeye değer mi?

Fortulu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fethullah
Cihazım
Discovery 4g
Konular
3
Bu aralar benim de kafamı kurcalayan bir soru özelikle de şarjını merak ediyorum ve Kameranin da 2. Ve 3. Lensleri farklı imiş duyduğuma göre varmıdır doğruluğu

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Hocam sadece şarj için geçiceksen sakın geçme. Mi 9se 3070 mi 9 3350 mah ayrıca mi 9se 5.97 ekran mi 9 6.3 yani bataryası aynı güce tekabül ediyor. Ama performans dersen o başka.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Sadece şarj için geçmek anlamsız olur. Sıradan bir kullanımda 6 saati bulmuyor çoğu zaman ekran. Ço gu zaman gün içinde belki gücünün %10 kadarını kullandığımız canavar işlemciye ve uzun ince bir yoldayım amoled ekranımıza bütün enerjimizi harcıyoruz. Demek ki bukadar büyük işlemciye hiiiç gerek yokmuş. Sonra böyle telefonu kullanmaya korkuyoruz şarj bitecek diye. :D:D

Ama tabiki kamera, işlemci farkı için geçmek istenirse düşünülebilir.

Oyla:

guvenayaz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
guven
Cihazım
mi 9 se
Konular
16
Dostum eski sürümden memnumsan geri dönebilirsin bende 10.2.2.0 kullanıyorum güncellemiyorum

Oyla:

ForzaJuve69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
Batarya önemli bi noktaysa sizin için, bence de Mi 9T daha doğru bi tercih olacaktır. Bence işlemci anlamında da telefonu aşırı derecede yoran bir kullanıcı değilseniz Mi 9T ile Mi 9 arasında pek fark hissetmeyeceksiniz.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Eğer tek kriteriniz batarya ise ve diğer artılar sizin için anlam ifade etmiyorsa geçmenizin de bir anlamı yok. Mi9 ile de benzer süreler alacaksınız.
Telefondan genel anlamda memnunum hocam, Mi 9’un bana göre artıları, ekran büyüklüğü, işlemci, GPU, güncelleme ömrü, bir tık daha iyi batarya. Chrome, YouTube, Haber programı, Telegram, WhatsApp kullanıyorum gündelik hayatta. Başka bir şey yok, böyleyken 7 saat alır mıyız Mi 9’da?

Oyla:
Üst Alt