Yardım Mi 9 se pil

ulerdogan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ulaş
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba. %10luk bir bölümde pil tasarrufu ile kullanmama rağmen 6 saati henüz bulmamış ekran süresi çok kısa değil mi? Bekleme sürelerinde birkaç saatlik bölümde de telefon uçak modundaydı hatta. Çok şarj yiyen sadece Instagram gibi duruyor. Onun da açık olduğu 40 dk'lık bir süre var.

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
3070 mah batarya ile anca bu kadar alır zaten daha ötesi olmaz.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Pek bişey beklememek lazım hocam çünkü batarya değeri çok da yüksek değil. Ama farklı romlar deneyerek belki daha iyi sonuçlar alınabilir.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ozkan16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 3
Konular
5
Bu pile göre gayet iyi bu kadar olur

Oyla:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
batarya değerleri düşük hocam. Ama batarya değerine göre alınan ekran süreleri iyi.
mesele mi 5s i örnek verecek olursak ikisinin de bataryası aynı . hatta mi 5 s 0,30 mah daha fazla. Ama mi 5s te ekran süresi ortalama en fazla 4-5 saat arası alırsın.
bu da demek oluyor ki amoled ekran kullanan cihazların batarya performansları normal ips panele göre çok çok iyi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

herşey mah değeri değil şu videoyu bir izleyin isterseniz

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ben hayatımda bu kadar saçma bir kıyaslama izlemedim.
Bir kere hangi insan telefonu şarjdan çekince full kapanana kadar kullanır. Bunun mantıklı bir açıklaması yok.
şarj siüresi bu şekilde hiç bir zaman hesaplanmaz. Pili full doldurursun ve ortalama 24 saat süre zarfında sana ekran süresi 5-6 saat veriyorsa bu normal bir değerdir. ona bakarsan 9 se de ben 15 saat te ekran süresi alırım. aç bitane film en düşük çözünürlüğe al ekran ışığını komple kıs pil bitene kadar dokunma.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Maalesef batarya değeri yüksek değil. Ortalama bir değer almışsınız. Benim kafamdaki soru şu: Bu cihazlar için 5000 mAh’lik bir batarya bulamaz mıyız? Ya da Xiaomi böyle bir şey yapmaz mı? (Muhtemelen yapmaz, satış politikasıyla ilgili ama...)

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Maalesef batarya değeri yüksek değil. Ortalama bir değer almışsınız. Benim kafamdaki soru şu: Bu cihazlar için 5000 mAh’lik bir batarya bulamaz mıyız? Ya da Xiaomi böyle bir şey yapmaz mı? (Muhtemelen yapmaz, satış politikasıyla ilgili ama...)
Bu kasaya sığabilecek bir pil olmaz herhalde hocam o.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kleeia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
0
batarya değerleri düşük hocam. Ama batarya değerine göre alınan ekran süreleri iyi.
mesele mi 5s i örnek verecek olursak ikisinin de bataryası aynı . hatta mi 5 s 0,30 mah daha fazla. Ama mi 5s te ekran süresi ortalama en fazla 4-5 saat arası alırsın.
bu da demek oluyor ki amoled ekran kullanan cihazların batarya performansları normal ips panele göre çok çok iyi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben hayatımda bu kadar saçma bir kıyaslama izlemedim.
Bir kere hangi insan telefonu şarjdan çekince full kapanana kadar kullanır. Bunun mantıklı bir açıklaması yok.
şarj siüresi bu şekilde hiç bir zaman hesaplanmaz. Pili full doldurursun ve ortalama 24 saat süre zarfında sana ekran süresi 5-6 saat veriyorsa bu normal bir değerdir. ona bakarsan 9 se de ben 15 saat te ekran süresi alırım. aç bitane film en düşük çözünürlüğe al ekran ışığını komple kıs pil bitene kadar dokunma.
Sen olayı yanlış anladın bence bu adamın yaptığı kıyaslama tabi ki ekran süresi ile de ilgili fakat bence anlatmak istediği; mah değeri farklı olan cihazlar var note 7 pro 4000mah Mİ 9 SE ondan daha az bataryası var ama aynı uygulamalar aynı süre onda da çalışıyor ve onun bataryası daha geç bitiyor. Dikkat etmen gereken yer burası bence.

Oyla:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Sen olayı yanlış anladın bence bu adamın yaptığı kıyaslama tabi ki ekran süresi ile de ilgili fakat bence anlatmak istediği; mah değeri farklı olan cihazlar var note 7 pro 4000mah Mİ 9 SE ondan daha az bataryası var ama aynı uygulamalar aynı süre onda da çalışıyor ve onun bataryası daha geç bitiyor. Dikkat etmen gereken yer burası bence.
mi 9 se ve redmi note 7 ikisinide kullandım hocam. redmi note 7 de 8 saat ekran süresi alırken mi 9 se de ortalama 6 saat alıyordum.

Oyla:
Üst Alt