Rehber MI 9 SE Alacaklar İçin Rehber

trojen610

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 9 SE (Grus)
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
5
yarın bir satıcıdan mi 9 se alacağım fakat, telefonun global model olup olmayacağını nasıl anlayacağım.avrupa cihazlarına global rom atılıyor diye belirtmişlerdi. tamamen global bir cihaz olduğunu nasıl anlayacağım ? tecrübelerinizi bekliyorum

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
yarın bir satıcıdan mi 9 se alacağım fakat, telefonun global model olup olmayacağını nasıl anlayacağım.avrupa cihazlarına global rom atılıyor diye belirtmişlerdi. tamamen global bir cihaz olduğunu nasıl anlayacağım ? tecrübelerinizi bekliyorum
Kutunun yanında global version yazar kocaman görürsünüz orada

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Arkadaşlar Merhaba, Cihazı Almadan önce uzun uzun araştırdım. Her şeyin derli toplu olduğu bir başlık göremedim. Edindiğim bilgileri bu başlık altında topluyorum. Diğer arkadaşlarda yorumlara eklemeler yapabilirler.

- Cihazı İki farklı şekilde satın alabilirsiniz.
1) Hepsinin bir arada olduğu internet alışveriş siteleri gibi yerlerde 2500-2900 TL Bandında resmi olarak Türkiye ye girmiş olanlar.
->Sim Kartı tak kullan, Türkçe Gloabal versiyon Band20 destekli ve Resmi GARANTİLİ (Delta Servis Gibi, Kullanıcılar Deltadan Memnunlar mı araştırın.)

2) Facebook üzerinde gruplarda çeşitli satıcılar ve dükkanlar mevcut. Cihazları yurt dışından getiriyorlar. Fiyat 1950-2100 TL
->Sim Kartı tak kullan, Türkçe Gloabal versiyon GARANTİ YOK. Yurt dışından geldiği için İMEİ kayıtları yok, 8 ay boyunca (4 ay sim 1, 4 ay sim 2) rahatlıkla kullanılıyor. Bu sürenin sonunda dilerseniz pasaport ile imei kaydı yaptırabilir, dilerseniz aldığınız yerden ücretsiz olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Ücretsiz olan kayıtlardan sonra Band 20 desteği gidiyor.( ilerde belki çözülebilir.)
-> Bazı satıcılar direk sim kart tak kullan şeklinde gönderim sağlıyorlar. Ancak tavsiyem 8 aylık sürenin sonunda ücretsiz yapılan malum kayıt işlemini yaptırmanız.

BAND 20 Muhabbeti;
Günümüzde çok gerekli olmamakla birlikte,ihtiyaç duyuyoruz. 4.5G veri ağına hizmet veren bir haberleşme bandı. Kırsal kesimlerde daha fazla kullanılırken, Şehir içinde çok fazla kullanılmayan bir band. Şehir merkezlerinde genellikle band8 vs kullanılıyor. Mİ9SE Türkiyede kullanılan bir çok 4.5G haberleşme bandını desteklemektedir. GSM Servis sağlayıcıları farklı oranlarda bu Bandları kullanıyor. Ucuz olan seçimi yapıp malum ücretsiz kayıt işlemini yapdıktan sonra band 20 gidiyor.(ilerde çözülebilir.)

BOOT LOADER Muhabbeti;

Tüm mi cihazlarda root işleminden önce boot loader kilidinin açılması gerekiyor. Bunun için mi ye başvurup kilit açılmasını bekliyorsunuz, ücretsiz yapılan imei kayıtlarından bu işlem şart.

Netfilix Muhabeti;

Boot Loader kilidi açıldıktan sonra netfilix kurulumu için basit bir işlem yapmak gerekiyor. bir kaç çözüm yolu mevcut. Dil değiştirmek ve kurulum sonrası tekrar türkçe yapmak gibi basit çözümler.

Benim Tavsiyem Cihazı alacak arkadaşlar boşuna +1500TL üzerini vermek yerine Garantisiz olarak alabilirler. Zaten garanti firması malum. Ayrıca bu root rom işlerini sürekli yapmanıza gerek yok bir kere kurulduktan sonra rahat rahat kullanabilirsiniz. Ancak yapmaktan çekinmeyin, Kurcalaya kurcalaya öğrenin. Araştırın, zevkli ve eğlenceli işler.

Unuttuğum şuanda aklıma gelmeyen şeyler illaki vardır, diğer arkadaşlarda yorumlarda ekleme yapacaklardır. Sağlıcakla Kalın.

EDİT 1: Band 20 Muhabbeti Hakkında Formda bir üye tarafından yeni bir tespit yapıldı:

mmengi isimi üyenin tespitine göre

Orjinal imei ile 3xCA ya çıkabiliyor band20 yide ekleyip. Hep şu söyleniyor turkcell band20 kullanmıyor diye. Halbuki istanbulun neredeyse her yerinde band20 yayını var. Cihaz band3 olan yerde 3 ü seçiyor. Ama band20 de varsa onuda ekliyor bağlantıya. Dolayısı ile daha yüksek bir hıza çıkıyor. Ama imei atılınca band20 gittiği için en fazla 2xCA yapıyor cihaz bunuda 2xband3 yada 1xband3+1xband7 olarak yapıyor.

Elinize emeğinize sağlık hocam. 2500 bandlarına bulabileceğimiz paralel ithalatçı global model linki atarmısınız? ben hep 3000tl yukarılarda fiyatlarda gördüm.

Bana arkadaşlar imei atımı sonrası 3 bandın uçtuğunu söylemişlerdi sizin söyleminizle sadece b20 uçuyor? Diğer bandlar TR destekli olmayabilir ama 3 gsm hat sinyal frekansı gidiyormuş. Çok güzel konu

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
yapıştırılabilinir değil mi ?
Yok hocam. Zaten uğraşmalar onunla :) cihazın model numarası sonunda da G yazar zaten arka tarafında

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trojen610

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 9 SE (Grus)
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
5
Elinize emeğinize sağlık hocam. 2500 bandlarına bulabileceğimiz paralel ithalatçı global model linki atarmısınız? ben hep 3000tl yukarılarda fiyatlarda gördüm.

Bana arkadaşlar imei atımı sonrası 3 bandın uçtuğunu söylemişlerdi sizin söyleminizle sadece b20 uçuyor? Diğer bandlar TR destekli olmayabilir ama 3 gsm hat sinyal frekansı gidiyormuş. Çok güzel konu
2250 tlye alıyorum yarın hocam, aldıktan sonra belirtirim özelden durumu

Üst Alt