Yardım Mİ 9 SE 4g sorunu

rose11rose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
note 2
Konular
7
merhabalar iyi bayramlar,
Telefoncudan yurtdışı global mi9 se aldım ancak telefon H+dan bir türlü 4G ye geçmedi. Sürekli H+ yazıyor. Ayarlardan tüm şebeke seçimlerini yaptım ama genede olmadı. MİUİ 10.4 sürümü yüklü hattım Türktelekom müşteri hizmetleri ilede görüştüm hattan yana bir sıkıntı olmadığını söyledi. bu konuda yardımcı olun ayrıca bulunduğum yerde aynı sim kartı ile samsung j7 telefon 4g yi full çekmekte ancak bir türlü mi9 se bağlanmıyor . hayırlı günler dilerim.

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Neden düşüyor peki?
Orjinal imei ile 3xCA ya çıkabiliyor band20 yide ekleyip. Hep şu söyleniyor turkcell band20 kullanmıyor diye. Halbuki istanbulun neredeyse her yerinde band20 yayını var. Cihaz band3 olan yerde 3 ü seçiyor. Ama band20 de varsa onuda ekliyor bağlantıya. Dolayısı ile daha yüksek bir hıza çıkıyor. Ama imei atılınca band20 gittiği için en fazla 2xCA yapıyor cihaz bunuda 2xband3 yada 1xband3+1xband7 olarak yapıyor.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Orjinal imei ile 3xCA ya çıkabiliyor band20 yide ekleyip. Hep şu söyleniyor turkcell band20 kullanmıyor diye. Halbuki istanbulun neredeyse her yerinde band20 yayını var. Cihaz band3 olan yerde 3 ü seçiyor. Ama band20 de varsa onuda ekliyor bağlantıya. Dolayısı ile daha yüksek bir hıza çıkıyor. Ama imei atılınca band20 gittiği için en fazla 2xCA yapıyor cihaz bunuda 2xband3 yada 1xband3+1xband7 olarak yapıyor.
operatörlerin band20 kullanıp kullanmadığına bakmıştım geçenlerde pek bişey bulamadım. forumlarda kullanmadığını yazan bazı kişilerede pek güvenmiyorum ben çünkü bazılarının satıcı hesapları olduğunu düşünüyorum. sağolsun forumda da kimse test etmiyor |( anca sorunu olan gelip buraya uğruyor. bulunduğum şehirde ben band20 göremedim görsem atacaktım ss ini ve imei sonrası ile kıyaslayacaktım. ama istanbul gibi bi yerde zaten bi çok kişi iş okul dolayısı ile en az 2-3 ilçe öteye gidiyor. biride açıp bakmıyor.

mesela eski haberlere bakıyorum 4g zamanında ihalelerinin yapıldığı haberlere. daha sonra düşünüyorum band20 için para vermişler neden şuan kullanmıyorlar diye.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Network signal guru ile baktim mmengi 2xca cikabiliyorum max. 3g de ztn boyle bisey yok . 2xca da 1 dis eksik cekmesine ragmen 20 mbps alabildim Vodafone ile. Bandlarda birisi 7 diğeri 3 . Bu halde bazen 30 mbps çıktığım test sonuclarimda var. Dediginiz gibi 3x e kadar destekliyorsa bile 2x ca yeterli bence. Ayrica 3xca olayi kesin mi? Denediniz mi yada cihaz bilgilerinden bunu gorebilecegimz bi yer var mi.

Bi umut operatörlere mail atayim dedim band20 kullaniyorlar mi diye evin neti gitti.

Son düzenleme:
Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
nedir bu telin olayı bi çözemediler

Oyla:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
operatörlerin band20 kullanıp kullanmadığına bakmıştım geçenlerde pek bişey bulamadım. forumlarda kullanmadığını yazan bazı kişilerede pek güvenmiyorum ben çünkü bazılarının satıcı hesapları olduğunu düşünüyorum. sağolsun forumda da kimse test etmiyor |( anca sorunu olan gelip buraya uğruyor. bulunduğum şehirde ben band20 göremedim görsem atacaktım ss ini ve imei sonrası ile kıyaslayacaktım. ama istanbul gibi bi yerde zaten bi çok kişi iş okul dolayısı ile en az 2-3 ilçe öteye gidiyor. biride açıp bakmıyor.

mesela eski haberlere bakıyorum 4g zamanında ihalelerinin yapıldığı haberlere. daha sonra düşünüyorum band20 için para vermişler neden şuan kullanmıyorlar diye.

Network signal guru ile baktim mmengi 2xca cikabiliyorum max. 3g de ztn boyle bisey yok . 2xca da 1 dis eksik cekmesine ragmen 20 mbps alabildim Vodafone ile. Bandlarda birisi 7 diğeri 3 . Bu halde bazen 30 mbps çıktığım test sonuclarimda var. Dediginiz gibi 3x e kadar destekliyorsa bile 2x ca yeterli bence. Ayrica 3xca olayi kesin mi? Denediniz mi yada cihaz bilgilerinden bunu gorebilecegimz bi yer var mi.

Bi umut operatörlere mail atayim dedim band20 kullaniyorlar mi diye evin neti gitti.
Bu orjinal imei ile alınmış bi SS 3 bandıda kullanıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Bu orjinal imei ile alınmış bi SS 3 bandıda kullanıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Aslinda benim icin lte nin pek bi onemi yok. 3g ye dokunmasin yeter. 3g de de boyle bi durum yok gibi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-17-01-06-57-396_com.qtrun.QuickTest.png
    Screenshot_2019-06-17-01-06-57-396_com.qtrun.QuickTest.png
    410,2 KB · Görüntüleme: 41
Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Bildiğim kadarı ile yok.
İnternette arastirayim biraz. 2g pil tasarrufu sagliyor o kesin. 4 g ile 3 g arasindaki fark ne kadarmis

Su sayfa ve yorunlarinda yönlendirdiği iki link yeterli geldi bana :D

Yorumun birinde de 4g de hem lte hemde 3 g sinyali beraber kullanilir demis.

Yorumun birinde de 4g de hem lte hemde 3 g sinyali beraber kullanilir demis.

Son düzenleme:
Oyla:

Ejdehar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
BULUT
Konular
0
IMEI atılınca band 20 gidiyor, Turkcell e geçmekten başka çaren Yok

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
IMEI atılınca band 20 gidiyor, Turkcell e geçmekten başka çaren Yok
band20 kesin gibi bişeydi zaten. mmengi nin dediği 3xCA ya çıkamama durumu sıkıntı olabilir. o olayda sadece 4g de oluyor. beni etkliyen bi durum değil pek :D

Oyla:

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25