Yardım Mİ 9 SE 4g sorunu

rose11rose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
note 2
Konular
6
merhabalar iyi bayramlar,
Telefoncudan yurtdışı global mi9 se aldım ancak telefon H+dan bir türlü 4G ye geçmedi. Sürekli H+ yazıyor. Ayarlardan tüm şebeke seçimlerini yaptım ama genede olmadı. MİUİ 10.4 sürümü yüklü hattım Türktelekom müşteri hizmetleri ilede görüştüm hattan yana bir sıkıntı olmadığını söyledi. bu konuda yardımcı olun ayrıca bulunduğum yerde aynı sim kartı ile samsung j7 telefon 4g yi full çekmekte ancak bir türlü mi9 se bağlanmıyor . hayırlı günler dilerim.

Son düzenleme:

onat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onat
Cihazım
POCO F2 Pro
Konular
4
hattım türk telekom ve 2 adet aldım eşimle kendime mi9 se ikiside aynı şekilde bursanın merkezindeyim normalde peoblem olmadığını biliyorum hat olarak fakat telefonları değiştirdikten sonra hat az çekme muhabbeti çıktı iki telefonda aynı şekilde

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam Bursa merkezdeyim cihazı kapalı kutu İstanbul dan aldım, 1 ay kullandım ondan sonra bl kilidini kendim açtım, İstanbul'a yine yolum düştü IMEI artırdık, çokta memnunum performansindan, aklima bu yapılan işte farklı yöntem mi var bilmiyorum, herkes aynı dertten muzdarip biri çekiyor diyor biri çekmiyor diyor.

Oyla:

emind16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emin
Cihazım
mi 9se
Konular
0
anlık çok değişkenlik gösteriyor yerim hep aynı ama çekim gücü çok değişken anlamsız şekilde izliyorum alalı 2 gün oldu teledondan beklentim kalmadı çekim gücünün zayıflığından
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ben gercekten anlamiyorum bazi seyleri :D lte ile 3g arasındaki farki cozemiyorum. Telefonlarda 300-400 gb lik paketler varda download yapiliyorda o yüzden mi hıza ihtiyac duyuluyor acaba. Dizi film paketi varsa hat 4 g cekmese bile 3 g ile full hd video izlenebiliyor.

Bakin ben hakkari gibi bi yerde gunluk %14-15 hatta surekli 3g de kalsam wifi kullanmasam 17-18 e kadar çıkabilecek hücresel bekleme kullanimi ile full hd 60 fps videoyu donmadan izliyorum. Yani burada hat cok iyi cekmedigi halde Vodafone ile video yu hizli bir sekilde ileri bile sararak izleyebiliyorum.bu kadar rakam takintisi olanlar snapdragon 712 ye niye takmadilar acaba. Bu dedigin olayida 8 mbps hızla yaptim.

Oyla:

emind16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emin
Cihazım
mi 9se
Konular
0
Ben gercekten anlamiyorum bazi seyleri :D lte ile 3g arasındaki farki cozemiyorum. Telefonlarda 300-400 gb lik paketler varda download yapiliyorda o yüzden mi hıza ihtiyac duyuluyor acaba. Dizi film paketi varsa hat 4 g cekmese bile 3 g ile full hd video izlenebiliyor.

Bakin ben hakkari gibi bi yerde gunluk %14-15 hatta surekli 3g de kalsam wifi kullanmasam 17-18 e kadar çıkabilecek hücresel bekleme kullanimi ile full hd 60 fps videoyu donmadan izliyorum. Yani burada hat cok iyi cekmedigi halde Vodafone ile video yu hizli bir sekilde ileri bile sararak izleyebiliyorum.bu kadar rakam takintisi olanlar snapdragon 712 ye niye takmadilar acaba.
bendeki amaç internet 4g çekmesi değil telefon şebeke çekmiyo sürekli veri almaya çalışıyo ve şarjı süpürüyo şarjın yarısını şebeke çekmeye çalışmasıyla eriyo

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
bendeki amaç internet 4g çekmesi değil telefon şebeke çekmiyo sürekli veri almaya çalışıyo ve şarjı süpürüyo şarjın yarısını şebeke çekmeye çalışmasıyla eriyo

Ss atarbilir misiniz yuzde kac suan kullanimi. Bu sorn benim basimin belasi zaten. Memlekette cok net hissediyorum o farki. Huawei p20 mi note3 xperia z5 üçüncüde hakkaride İstanbul'da ve kirikkalede kullandim. En guzel cektigi yer kirikkale idi. İstanbul'da da yasadim iki sene. Evin içinde bile cekmiyordu hatlar. O zamanlar band20 li sony telefonum vardi. Kusur telefonlarda degil sadece. Fatih topkalida bile telefonda full cekmiyodu bazen

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
%40iken şarjdan çıkarttım %5 şebeke yemiş
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sohbet - Mi 9 se Kullanıcı Yorumları
Sohbet - Mi 9 se Kullanıcı Yorumları

Toplam 3 ss var bu sayfalarda benim paylastigim. Bunlarin % 40-60 arasida 2g de kullanildi telefon sinyal sorunu oldugu (3g 4g iyi cekmiyor bu sehirde) icin evde 2g aliyorum. Siz bu sonucu 3g 4g de aldiysaniz bence cok iyi. Ben full 3 g yada 4 g aldigim zaman 26. Sayfadaki sonuctan daha yuksegini aliyorum. %14_15 civari oluyor. Aslinda telefondan zannedilen sorun yukarda dedigim gibi evlerde bile bazen cekmeyen Operatorlerin sorunu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bugunden başlayayim imei atilana kadar istatistik tutayım asu dbm ve upload download ping degerlerini not edeyim. İmei sonrasi ne cikacak birde o zaman bakayim. Eğer denilen gibiyse benim istatistikleri %30-40 a cikar heralde :D sarjdan cikarinca telefon son gibi bataryayi yer

Son düzenleme:
Oyla:

emind16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emin
Cihazım
mi 9se
Konular
0
bu telefonu 2200 e aldım ve 2 adet ikisinide mi8 se ile değiştirmelimiyim, mi8se kullananlar memnun şebekeden ve internette

Oyla:

emind16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emin
Cihazım
mi 9se
Konular
0
alalı 1 hafta olmadı 500 tl fiyat kırarım diyor satıcı sizce değermi ( iki telefondan 500)

Oyla:

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
N’apalım, 300 dolarlık cihaza 4000 lira mi verelim? Sen çok zenginsen git kayıtlı olanını al 4000 liraya! Hayır, haksız bir kazanç olmasa kimse gidip bu şekilde almak istemez ama neyin savunmasını yapıyorsunuz anlamıyorum cidden.
Haksız kazanç kesinlikle. Kaçak mal almak yasal değildir. Suçtur. Paramın çok olduğundan değil yettiği kadarını alırım. İmei değiştirmek bir yere kadar. Pasaporta kayıt işleminde yaptıkları düzenleme gibi bir kanuna bakar. Benzer kanun yurtiçinde de çıktığı zaman bu işler biter.
2100 verip almışsınız, şimdi 4g de indirme hızları ortada. Bu forumları okuyup inceleyen insanlara söylüyorum. Bu yorumları okuyup telefonun arızaları olduğunu sanan insanlar var. Mi 9 se çok iyi bir cihaz. Sorunlu olanların hepsi kaçak imei atılmış cihazlar. Yoksa kimseye ahlak dersi falan verme gibi bir derdim yok.

Oyla:
Üst Alt