Sohbet Mi 8SE den İphone 7 ye geçtim

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
mi 8SE'den başka kullanacağınız her cihaz aynı hissiyatı verecektir hocam. Mi8SE desteği az olan cihaz sadece çin için üretilmesi sebebiyle.
hatta bende komple android'e elveda diyebilirim. Bu kadar kaynak sömürüsü olmaz.

6 GB ram'li cihaz alıyoruz , daha ilk açılışta 3 gb yakın ram'i hüpletiyor. Önceki versiyonlarında bir oyun açar, arka tarafta tarayıcı ile gezer devam ederdim oyuna, şimdi maşallah 6 gb ram telefonlarda aynı işlemi yaptıgın zaman oyun yeniden başlıyor, boş free ram 2.1

düşün 6GB ram var cihazda ve bana bırakılan ram bu, Windows 10'lu cihazda bu ram ile her türlü işlemi yapıyorum, en ağır oyunları oynuyorum

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
iş yerinden bi arkadaşım mi8se aldığım gün cihaza bayılmıştı.
Hatta iPhone 7den en kısa sürede kurtulup seninkinden almak istiyorum demişti.
Ona illa telefonu değiştirecek sen 9t pro op 7t pro Al demiştim.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
0 Mi8SE fiyatına 2. El temiz İPhone 7 varsa biz de alalım hocam . Aralarında 2 kat fark var. haha--

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Zamanında jailbreak yapılmış iphone dan inanılmaz keyif almıştım kısıtlama işini bu şekilde çözmüştüm. Xiaomi fiyatına göre çok iyi ama ciddi anlamda yazılıma daha fazla önem vermeleri gerekiyor.

Passenger04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Xiomi mi 8 se
Konular
12
Mi 8 Se kullanıyorum bende yaklaşık bir haftadır satıp iphone 7 almayı düşünüyorum bir türlü cesaret edemedim size de hayırlı olsun güle güle kullanın

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
mi 8SE'den başka kullanacağınız her cihaz aynı hissiyatı verecektir hocam. Mi8SE desteği az olan cihaz sadece çin için üretilmesi sebebiyle.
hatta bende komple android'e elveda diyebilirim. Bu kadar kaynak sömürüsü olmaz.

6 GB ram'li cihaz alıyoruz , daha ilk açılışta 3 gb yakın ram'i hüpletiyor. Önceki versiyonlarında bir oyun açar, arka tarafta tarayıcı ile gezer devam ederdim oyuna, şimdi maşallah 6 gb ram telefonlarda aynı işlemi yaptıgın zaman oyun yeniden başlıyor, boş free ram 2.1

düşün 6GB ram var cihazda ve bana bırakılan ram bu, Windows 10'lu cihazda bu ram ile her türlü işlemi yapıyorum, en ağır oyunları oynuyorum
Android sisteminde kullanılmayan her RAM birimi çöptür. Sandığınızın aksine RAM kullanımının yüksek olması iyidir. LMK yeni android sürümlerinde çok hızlı ve stabil çalışıyor. RAM tüketiminin fazla olması cihazı yavaşlatıyor diyorsanız kurduğunuz ve arka planda çalışmasına izin verdiğiniz uygulamaları kontrol etmenizi öneririm.

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Apple'daki mükemmeliyetçilik ve kusursuz olma arzusu her türlü cihazına yansıyor bu kanınızda haklısınız evet. Ama bu yansımanın bence artık karşılığının üstünde bir bedeli var. Paramızın pul olduğu şu dönemlerde hak etmediği paraları isteyen cihazlar. Düşük donanım seviyelerine sahip bir cihaza yüksek bedelde para vermek, kusursuzluk için belli bir çizginin dışına çıkamamak, rutin olmak, sınırlı kalmak, hareket alanının kısıtlı olması gibi sebeplerle ben Apple'dan vazgeçiş yaşadım. Android Dünya iken iOS eviniz gibi. Eviniz derli toplu bildiğiniz gibi, risk az ama evinizden hiç dışarı çıkmadan ne kadar zaman geçirebilirsiniz :) Android işte burada Dünya olduğunu gösteriyor. Evet dünyanın da bir düzeni var ama evin risk oranından daha fazla rise sahip olduğu aşikar :) Mi 8 SE özel bir cihaz, adı üstünde Special Edition :) Kimi bu cihazı detaylı araştırmadan aldı. Kimi de "bu donanımı bu paraya bulmak güç, yazılım konusundaki teknik bilgimle bu cihazı kullanabilirim" diye düşünerek aldı. Bu cihazın zorluklar yaşatması normal çünkü global pazara üretilmiş bir cihaz değil. Kendi kanaatimce Apple artık eski ışığını kaybetti. Umarım bu kusursuzluk sizi sıkmaz :) Yeni cihazınızı güle güle kullanın :9
Hocam düşük donanım konusunda yanlışınız var, iPhone 6 işlemcisi bile çoğu pahalı android cihazlardan iyi hala.

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Hocam düşük donanım konusunda yanlışınız var, iPhone 6 işlemcisi bile çoğu pahalı android cihazlardan iyi hala.
İşlemcide en önemli detay transistör aralığıdır. iPhone 7 deseniz eh işte haklısınız derdim de yani çift çekirdekli 1.4 Ghz frekans ile çalışan 20 nm teknolojili hem yavaş hem batarya sömürücüsü Apple A8 işlemcisi günümüzde anca böyle Vestel markasının baz cihazlarından falan dediğiniz oranda iyi :D

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
İşlemcide en önemli detay transistör aralığıdır. iPhone 7 deseniz eh işte haklısınız derdim de yani çift çekirdekli 1.4 Ghz frekans ile çalışan 20 nm teknolojili hem yavaş hem batarya sömürücüsü Apple A8 işlemcisi günümüzde anca böyle Vestel markasının baz cihazlarından falan dediğiniz oranda iyi :D
Hocam ios işletim sistemi bu açığı kapatıyor,ben de eski ios kullanıcısıyım ama Apple cihazlara düşük donanım demek absürt olur

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Hocam ios işletim sistemi bu açığı kapatıyor,ben de eski ios kullanıcısıyım ama Apple cihazlara düşük donanım demek absürt olur
Donanım olarak düşükler bu yanlış değil. Daha az kapasiteye sahipler. En teknolojik çözümleri zamanında sunmuyorlar. Yazılımlarını tasarladıkları donanıma uygun tasarladıkları için sistemleri kaynak yönetiminde başarılı sadece. Yıllardır bu mühendisliğe para istiyorlardı. Son zamanlarda da kur dengesinin iyice bozulmasıyla hak etmediği fiyat etiketleriyle ülke pazarımızda satıştalar. Bahsettiğiniz cihazda 1 gb kapasiteli LPDDR3 RAM bellek mevcut. Nand flash arabimi de düşük donanım düzeyinde.

Üst Alt