Yardım Mi 8 stock rom kuramıyorum.Ücreti neyse vereyim yardım edin lütfen...

Loweylans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Mi8
Konular
4
Mi 8 cihazımda stock rom yüklü rootlu ve twrp de yüklü. Sürekli güncelleme geliyor ama güncellemeyi kurmuyor twrp açılıyor resetleniyor. Güncellemeyi tekrar yüklemeye çalışıyor ama aynı sorunu yaşıyor güncellenmiyor yani hiç bir şekilde. Bankaların mobil uygulamaları zaten sürekli uyarı veriyor üründe root tespit edilmiştir yapacağınız işlemlerden mesuliyet kabul edilmez. Artık bu durumlar canımı sıkmaya başladı yardımcı olun lütfen bana.

Mi flash tool ile fastboot yüklemeye çalışıyorum olmuyor. OEM kilidi açık,Sürücü imzalama devre dışı,driverlar yüklü,USB hata ayıklama açık,cihazı fastboot ekranına alıyorum cihaz görünüyor, fastboot dosyasında Türkçe karakter yok boşluk yok clean all işaretli flash'a basıyorum ama herhangi bir şey olmuyor.bi kaç video rehber izledim konuları inceledim 5-6 dk kadar sürebilir denmiş yazılmış ben 3000 küsür saniye(1saat'i aşkın) bekledim herhangi bi tepki yok cihazı çıkartıp tekrar başlattım. Birkaç kere aynı sorunu yaşadım ama flashlamıyor

Flash tool(by tescari) üzerinden yüklemeye çalışıyım dedim cihazı görüyor yükleme aşamasına geçecek cihaz bilgilerini toplamaya başlıyor fast boot ekranını açıyor kalıyor bilgileri toplayamıyor oradan da olmuyor.

Kafam allak bullak oldu bi yerde sorun var ama bu sorunu çözemiyorum yardımlarınızı bekliyorum. Konuları inceledim twrp'den yükleme de yok stock romu ya da ben bulamadım.
Cihaz: Xiaomi Mi 8 global 6/64
PC: i5 8300h 8.nesil,8gb (ddr 5)ram vb..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Aşağıdaki işlemleri adım adım uygular mısınız.
Bootloader kilidinizin açık olduğundan emin olunuz, (daha önce yanlışlık ile kapatmış olabilirsiniz, kapalı ise tekrar açmanız gerekmektedir)

Bootloader kilidi açma ve fastboot rom yükleme
Kilit açma işlemiyle telefon sıfırlanacağı için tüm bilgiler silinir, işlemlere başlamadan yedek alınız.

1) Mi Flash Unlock adresinden Miflash unlock dosyasını indirin.

2) İndirdiğiniz dosyadan Mi Account hesabınıza giriş yapın. (Telefonunuzdaki Mi Cloud Hesabı olmalıdır)

3) Telefonunuzdan Ayarlar-Telefon Hakkında-Miui Sürümüne 5 kez tıklayın. (Geliştirici Seçenekler Açılacaktır.)

4) Ayarlar - Ek Ayarlar - Geliştirici Seçenekler kısmından "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayın "Hesap ve Cihaz Ekle" kısmına tıklayın. (Ekleme gerçekleşmez ise Hesaptan çıkış yapıp tekrar giriş yapınız.)

5) Geri gelip "Oem Kilit Açma" butonunu aktif ediniz.

6) Telefonunuzu Kapatınız.

7) Ses Kısma ve güç tuşlarına basınız. Ekranda Fastboot yazısı ile Android maskotu gelince bırakınız. Sonra bilgisayara bağlayınız.

8) Miflash unlock ile bootloader işlemini tamamlayın. (Süre verdiğinde o süre sonunda Tekrar Yapınız.)

Kilit açma işlemi 72 ile 360 saat arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Kilidiniz açıldığında telefonun açılış ekranın da Unlocked yazıyorsa kilit açma işleminiz başarılıdır.

--Rom yükleme işlemine geçebilirsiniz.

- indiriniz, TGZ uzantılı olan . Winrar ile çıkarma işlemi bilgisayarınızın performansına bağlı olarak biraz uzun sürebilir. Sabırlı olup bekleyiniz.

- Bu işlemden sonra mi flash toolu bilgisayarınıza kurun 64 bit bir bilgisayar olması gerekiyor.

Miflashtool v20180528 versiyonunu indiriniz.

Mi Flash Tool – Xiaomi Tools

Bilgisayar ım, C ye yeni klasör açıp, küçük harfler ile adını miui yapınız. Fastboot romunu çıkarttıktan sonra, Türkçe karakter ve boşluk olmadan bu miui adlı klasöre kopyalanız. Ve miflashtan bu yolu gösteriniz. Clean All seçeneğini işaretleyiniz Ve flashlayınız.

C:\miui\rom adı şeklinde olmalı. Ve kesilikle Clean All seçeneğine dikkat ediniz.

Oyla:

Loweylans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Mi8
Konular
4
Aşağıdaki işlemleri adım adım uygular mısınız.
Bootloader kilidinizin açık olduğundan emin olunuz, (daha önce yanlışlık ile kapatmış olabilirsiniz, kapalı ise tekrar açmanız gerekmektedir)

Bootloader kilidi açma ve fastboot rom yükleme
Kilit açma işlemiyle telefon sıfırlanacağı için tüm bilgiler silinir, işlemlere başlamadan yedek alınız.

1) Mi Flash Unlock adresinden Miflash unlock dosyasını indirin.

2) İndirdiğiniz dosyadan Mi Account hesabınıza giriş yapın. (Telefonunuzdaki Mi Cloud Hesabı olmalıdır)

3) Telefonunuzdan Ayarlar-Telefon Hakkında-Miui Sürümüne 5 kez tıklayın. (Geliştirici Seçenekler Açılacaktır.)

4) Ayarlar - Ek Ayarlar - Geliştirici Seçenekler kısmından "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayın "Hesap ve Cihaz Ekle" kısmına tıklayın. (Ekleme gerçekleşmez ise Hesaptan çıkış yapıp tekrar giriş yapınız.)

5) Geri gelip "Oem Kilit Açma" butonunu aktif ediniz.

6) Telefonunuzu Kapatınız.

7) Ses Kısma ve güç tuşlarına basınız. Ekranda Fastboot yazısı ile Android maskotu gelince bırakınız. Sonra bilgisayara bağlayınız.

8) Miflash unlock ile bootloader işlemini tamamlayın. (Süre verdiğinde o süre sonunda Tekrar Yapınız.)

Kilit açma işlemi 72 ile 360 saat arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Kilidiniz açıldığında telefonun açılış ekranın da Unlocked yazıyorsa kilit açma işleminiz başarılıdır.

--Rom yükleme işlemine geçebilirsiniz.

- indiriniz, TGZ uzantılı olan . Winrar ile çıkarma işlemi bilgisayarınızın performansına bağlı olarak biraz uzun sürebilir. Sabırlı olup bekleyiniz.

- Bu işlemden sonra mi flash toolu bilgisayarınıza kurun 64 bit bir bilgisayar olması gerekiyor.

Miflashtool v20180528 versiyonunu indiriniz.

Mi Flash Tool – Xiaomi Tools

Bilgisayar ım, C ye yeni klasör açıp, küçük harfler ile adını miui yapınız. Fastboot romunu çıkarttıktan sonra, Türkçe karakter ve boşluk olmadan bu miui adlı klasöre kopyalanız. Ve miflashtan bu yolu gösteriniz. Clean All seçeneğini işaretleyiniz Ve flashlayınız.

C:\miui\rom adı şeklinde olmalı. Ve kesilikle Clean All seçeneğine dikkat ediniz.
Bilgisarım c klasörüne atmadım sadece diğer her şey tamamen yaptım.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Bilgisarım c klasörüne atmadım sadece diğer her şey tamamen yaptım.

Bu şekilde yapın hocam,

C:\miui\rom adı şeklinde olmalı.
Clean all seçeneğine dikkat ediniz.

Oyla:

Loweylans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Mi8
Konular
4
hala çözemedim bu durumu yardımcı olabilecek biri var mı ? bootloader kilidini açayım diyorum ama açılışta zaten unlocked yazıyor bildiğim kadarıyla bunun manası da bootloader açık demek ama ne hikmetse hiç bi yol olmadı bi yerde yanlış yapıyorum ama nerde bilmiyorum. mi flash tool denedim olmuyor 2 saat bekledim yine yapmadı,xiaomiMiTool denedim olmadı fastboot ekranında kalıyor hiç bi işlem yapmıyor direk hata veriyor.Lütfen anlayan biri yardım etsin deli etti beni telefonu parçalayacam en sonunda.

Oyla:

Shewky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şevki Akdemi
Cihazım
Mi2
Konular
4
hala çözemedim bu durumu yardımcı olabilecek biri var mı ? bootloader kilidini açayım diyorum ama açılışta zaten unlocked yazıyor bildiğim kadarıyla bunun manası da bootloader açık demek ama ne hikmetse hiç bi yol olmadı bi yerde yanlış yapıyorum ama nerde bilmiyorum. mi flash tool denedim olmuyor 2 saat bekledim yine yapmadı,xiaomiMiTool denedim olmadı fastboot ekranında kalıyor hiç bi işlem yapmıyor direk hata veriyor.Lütfen anlayan biri yardım etsin deli etti beni telefonu parçalayacam en sonunda.
Mi8 rom olduğundan eminsiniz değil mi? Eğer eminseniz ve olmuyorsa fastboot rom yerine normal zip rom twrp üzerinden kurup flash data yapıp kullanabiliyorsunuz.

Neden fastboot rom olmasını istiyorsunuz acaba?

Saygılar

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Loweylans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Mi8
Konular
4
Mi8 rom olduğundan eminsiniz değil mi? Eğer eminseniz ve olmuyorsa fastboot rom yerine normal zip rom twrp üzerinden kurup flash data yapıp kullanabiliyorsunuz.

Neden fastboot rom olmasını istiyorsunuz acaba?

Saygılar

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Orijinal twrp'siz rootsuz fabrikadan çıkmış gibi olsa kafii bana :) temiz kurulum için fastboot denmişti o yüzden ona uğraşıyordum

Oyla:

Loweylans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Mi8
Konular
4
Mi Flash ile yükleme yaparken bir ekran görüntüsü paylaşır mısınız?
Mi flashda sıkıntı yok hocam. Normal miflashtool da bekletiyor sürekli hiç bir şey de yapmıyor 64bitlik olnda da any keyfi to shutdown yazıyor fastboot ekranından atıyor

Oyla:
Üst Alt