Yardım Mi 8 Şebeke ve Wifi görmüyor

Pivok

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
entegreleri bozulmuş olmalı

ziusky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Jack
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
5
Bu sorunu ben yaklaşık 1 sene belki daha fazla süredir çözemedim. Yabancı ve türkiye forumlarını araştırdım ancak tam aynı sorunu yaşayan bulamamıştım. İlk defa burda bulabildim.

Ben de resmi, modifiyeli miui ve aosp romlarından birkaç tane denedim. Recovery değiştirdim, Ancak ne hat ve internet kesintileri düzeldi ne de yeniden başlatma sorunu düzeldi. Yani hiçbir işe yaramadı. İmei ile sorunum olmamasına rağmen imei repair ve imei atma işlemlerini denedim ancak sonuç farklı imeilerde de aynı. Telefonu bi ara bi tanıdığa vermiştim. O donanımsal(?) birkaç birşey yaptı ve düzeldi ancak bir kaç ay(?) sonra yine eski haline geri döndü. Maalesef o kişi ne yaptığını hatırlamıyor. Çok zaman geçtiği için nasıl olduğu hakkında detaylı bilgim yok ancak bir süreliğine de olsa düzeldi ve normal şekilde kullanılabildi. Ve Kesin olarak emin değilim ama parça değişimi vs. olmadan düzeldi. Yani muhtemelen donanımsal çözümü basit bir sorun.

Bendeki MI 8'in ön ekranı ve arka camı kırıldı ve değiştirildi. Ancak bu olaydan sonra kullanılmaya normal şekilde devam edildi. Bu sorun ise birkaç ay sonra ortaya çıktı. Ayrıca telefon yurtdışı cihazı. Sizler de herhangi bir tamir/değişim durumu olduysa belirtirseniz bu sorunu yaşayanların ortak noktasını bulabiliriz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Geçtiğimiz hafta IMEI tamirli Mi8 kullanan bir arkadaşımda da aynı sorun olmuştu. Elimdeki farklı QCN dosyaları ile bir kaç defa IMEI tamirini tekrar ettim ancak düzelmedi. Arşivimde o cihaza ait Eski IMEI yedeklerine denk geldim ve orijinal IMEI üzerinden aldığım yedeklerle tekrar tamir yaptığımda düzeldi. Arkadaşım şu an sorunsuz kullandığını belirtiyor.

ziusky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Jack
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
5
Geçtiğimiz hafta IMEI tamirli Mi8 kullanan bir arkadaşımda da aynı sorun olmuştu. Elimdeki farklı QCN dosyaları ile bir kaç defa IMEI tamirini tekrar ettim ancak düzelmedi. Arşivimde o cihaza ait Eski IMEI yedeklerine denk geldim ve orijinal IMEI üzerinden aldığım yedeklerle tekrar tamir yaptığımda düzeldi. Arkadaşım şu an sorunsuz kullandığını belirtiyor.
Kusura bakmayın tam anlayamadım. Sizin arşivinizde başka bi mi8 e ait QCN dosyası vardı da, içine bozuk MI 8 in orjinal imeisini basıp cihaza mı attınız? Öyle yaptıysanız bana orjinal dosyayı veya benim atacağım imei'nin basılmış halini atabilir misiniz?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Kusura bakmayın tam anlayamadım. Sizin arşivinizde başka bi mi8 e ait QCN dosyası vardı da, içine bozuk MI 8 in orjinal imeisini basıp cihaza mı attınız? Öyle yaptıysanız bana orjinal dosyayı veya benim atacağım imei'nin basılmış halini atabilir misiniz?

İlk defa IMEI repair yapılırken yedeğini almış olduğumuz, kendi cihazına ait olan orijinal QCN dosyasını kullandığımda düzledi hocam. Farklı cihazlara ait dosyalar olmadı.

CengizHan13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengizhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
Benim cihazım(Mi 8) global ve orijinal. Yurt dışı cihaz değil yani. Ama bende de aynı sorun oldu yani sorunun IMEI ile alakalı olmadığını düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tabi aylar önce bl kilidini açıp eu rom(MIUI 12.5.2) ve root(magisk) kurmuştum. Ama romu atar atmaz sorun olmadı, romu attıktan aylar sonra oldu. Bir hafta önce orijinal romunu tekrar kurdum ama halen sorun devam ediyor. Bir hafta sonra telefoncuya götürecem bakalım belki o çözer.

Son düzenleme:

g_almar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi6
Konular
19
Yaklaşık 2 ay aynı sorunu çektim. Sorun entegrede. İşini bilen telefoncu yarım satte halleder. Anakart değiştirmeye falan gerek yok.

CengizHan13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengizhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
Yaklaşık 2 ay aynı sorunu çektim. Sorun entegrede. İşini bilen telefoncu yarım satte halleder. Anakart değiştirmeye falan gerek yok.
Bende birkaç gün sonra telefoncuya götüreceğim bakalım hayırlısı olsun.

ziusky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Jack
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
5
Hocam işini bilen telefoncu bulmak çok zor. Çoğu ya parça çalıyor ya da başka birşeyi bozuyor. Hele böyle sorunları çözeni de çok nadir. Siz sorunu çözen telefoncunuzun ismini vs. verirseniz çok makbule geçer. Olur da telefonu gönderme imkanımız olmazsa bile yaptığı işlemin detaylarını öğreniriz.

CengizHan13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengizhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
O telefoncu nasıl yapmış onu söyleyebilirseniz çok iyi olur.
Hocam işini bilen telefoncu bulmak çok zor. Çoğu ya parça çalıyor ya da başka birşeyi bozuyor. Hele böyle sorunları çözeni de çok nadir. Siz sorunu çözen telefoncunuzun ismini vs. verirseniz çok makbule geçer. Olur da telefonu gönderme imkanımız olmazsa bile yaptığı işlemin detaylarını öğreniriz.
katılıyorum.

Bende geçen gün telefoncuya gittim o şebeke sorununu bide telefon kendi kendine yeniden başlıyor onu söyledim. Bana 1 günde şarjın ne kadar gittiğini sordu. Telefonu tüm gün kullanırsam 2-3 kere şarja taktığımı söyledim ve batarya değişmesi gerektiğini söyledi ve batarya değişirse şebekenin de düzelebileceğini söyledi (kesin düzelecek demedi). Benim gittiğim telefoncuya bootloader, rom vb. için falan birkaç kere işim düşmüştü ve baya bilgili birisi, ona güvenerek onun önerdiği Deji marka batarya sipariş ettim (Adamın elinde Mi 8 batarya yokmuş). Birkaç güne elimde olur. Batarya gelene kadar AccuBattery uygulaması ile batarya verilerini biraz kurcalıyorum. Deji markasını biraz araştırdım ve yorumları güzel. 1 yıl garantisi ve 14 gün koşulsuz iade hakkı veriyormuş ama fiyatı bir öğrenci için biraz fazla gibi. Deji markasının kendi sitesinden 204,80TL ye aldım: . Eğer bir gelişme olursa yazarım.

Üst Alt