Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Konu için teşekkürler,
1227 kurup 10.2.3.0a geçiş yaptım.
Ne zaman başladığını bilmediğim, telefon ahizesinden özellikle arama bağlantı sesinde yüksek ayarda cızırtı geliyor.

Evde bir adet daha mi 8 SE var. Onun sürüm 10.2.1.0. Onda böyle bir sorun yok.

Tekrar 10.2.1.0'a versiyon düşüşü için uyumlu twrp kurup direk yükleme yapabilir miyim?
Yoksa farklı bir süreci mı var?

Stabilde twrp değişmez , en fazla silinirse(8.1 döneceğiniz den) tekrar yüklersiniz , ama ilk konuda twrp silinmemesi için gerekenler yazıyor.Oradaki işlemlerle de çöze bilirsiniz ,

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Teşekkür ederim. Almamaya karar verdim :)

Ben Mi 8 Lite dan geçtim.gerçekten huzur buldum. yıllardır. iphone kullandığımız için rom dur twrp dir root dur alakamız yoktu. ama buradaki anlatımlar sayesinde ve üyelerin desteğiyle sağolsunlar hallettim hepsini sorunsuz kullanıyorum. her nekadar jailbreak'in sunduğu özelleştirmeleri vermesede en azından stres yapmıyoruz artık sürüm kaybetmektir. jailbreak çıkmasını beklemektir vs. tavsiye ederim. mi 8 se güzel ve ekonomik cihaz..

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Ben Mi 8 Lite dan geçtim.gerçekten huzur buldum. yıllardır. iphone kullandığımız için rom dur twrp dir root dur alakamız yoktu. ama buradaki anlatımlar sayesinde ve üyelerin desteğiyle sağolsunlar hallettim hepsini sorunsuz kullanıyorum. her nekadar jailbreak'in sunduğu özelleştirmeleri vermesede en azından stres yapmıyoruz artık sürüm kaybetmektir. jailbreak çıkmasını beklemektir vs. tavsiye ederim. mi 8 se güzel ve ekonomik cihaz..

Hocam ben de mi 8 lite var ama çok memnunum . Beni kanser etmedi daha. Eğer ederse mi 8 se den ziyade direkk Mi 8 alırım :) Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam ben de mi 8 lite var ama çok memnunum . Beni kanser etmedi daha. Eğer ederse mi 8 se den ziyade direkk Mi 8 alırım :) Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim

Burada aslında tercihler giriyor ben mi 8 de alsam twrp kurar rom atardım = ) ancak büyük ekran kullanamıyorum sevmiyorum da mi8 se yerine ne alırdın desen mi 9 se derdim : ) global de çıktı ,

fiyat performansa bakıyorum , yaptığım her şeyi bu telefon yapıyor ( pubg dahil ) mi 8 alsam da değişen bir şey olmayacak pili daha az gidecek birde ekrandan dolayı ,

Tercih her şey gönül isterdiki bu telefona global romu olsa idi bunları tartışmaya gerek olmaz dı ama bence çıkmasın böyle iyi 1600 tl ( ben 1250 aldım 1 aylık ) sanırım alamazdım

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Bu konuyu okuyarak hem kendime hem eşime mi8 aldım. Konu sahibine ve burada yorum yazan herkese öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar.
Eşimin mi8se sinde miui 10 - 8.7.29 beta yüklü geldi. Ayarlar kısmında çoğu yer Türkçeye çevrilememiş. O nedenle biraz rahatsızlığı var. Sizce bu beta sürüm iyimidir? Kullanıcılar ne düşünüyor acaba? Telefon içinde magisk programının da yüklü olduğunu gördüm. Sizce bu beta sürümünü kullansın mı yoksa eu. 10.2.1 stabil gibi bir sürüme geçse daha mı iyidir? Tabi geçilebiliyor ise, yapması kolaysa, bana yardım etmenizde gerekecek tabi :)

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Bu konuyu okuyarak hem kendime hem eşime mi8 aldım. Konu sahibine ve burada yorum yazan herkese öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar.
Eşimin mi8se sinde miui 10 - 8.7.29 beta yüklü geldi. Ayarlar kısmında çoğu yer Türkçeye çevrilememiş. O nedenle biraz rahatsızlığı var. Sizce bu beta sürüm iyimidir? Kullanıcılar ne düşünüyor acaba? Telefon içinde magisk programının da yüklü olduğunu gördüm. Sizce bu beta sürümünü kullansın mı yoksa eu. 10.2.1 stabil gibi bir sürüme geçse daha mı iyidir? Tabi geçilebiliyor ise, yapması kolaysa, bana yardım etmenizde gerekecek tabi :)

Stabil rom daha iyidir normal kullanıcı için betada her hafta güncelleme gelir , her seferinde ilgilenmeniz gerekir ki güncelleme ile sorunlarda gele bilir ,

Bu sebeple Stabil rom kullanmanızı tavsiye ederim , eu stabil daha iyidir normal bir kullanıcı için Eşimde de var benim eu stabil var kullanıyor = )
ellemiyorum onu hiç ben arada değiştiriyorum ,

Yapmanız gereken Twrp olup olmadığı bakmak ama vardır muhtemelen magisk var çünkü telefonunuzda muhtemelen imei repair yapılmış ,
İlk yüklemek için romu yeterli ancak yükleme bittik den sonra yüklediğiniz roma göre Twrp de peşine yüklemeniz gerekli , yapmaz iseniz kritik bir şey değil updat edemezsini tekrar ,

İlk konuda twrp kısmına bakmanızı tavsiye ederim , orada Twrp hangi sürüme ne kuracağınız mevcut ,

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Diğer konular ve burayı toparlayınca xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1 isimli 1,5 gb lik dosya elimde şu anda. Bunu telefon hafızaya kopyalayacağım. Telefonu yeniden başlatıp açılışta ses açmaya basılı tutarak twrp ye gireceğim. Gelen menüde wipe kısmından format data yapacağım. Ondan sonra twrp menüsünden install ı seçip ilk olarak kopyaladığım xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1 isimli dosyayı bulup kurmasını isteyeceğim. Sonrada twrp menüsünden reboot u seçip sistemi yeniden başlatacağım.
Bu yazdıklarım doğrumu arkadaşlar? Bir sıralama hatası yada twrp yi doğru anlamış mıyım kısmında bir sorun varmıdır?

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
AKINLASINN geçmiş mesajlarınıza bakmadım ama işlemleriniz doğru muhtemelen twrp niz silinecek. yeniden yüklemeniz gerekebilir. birde bahsettiğin dosya son sürüm değil galiba?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
AKINLASINN geçmiş mesajlarınıza bakmadım ama işlemleriniz doğru muhtemelen twrp niz silinecek. yeniden yüklemeniz gerekebilir. birde bahsettiğin dosya son sürüm değil galiba?

eu 10.2.3.0 versiyonu son , onu indir ,
ilk yedeklerini al
Twrp girip wipe sonra restart recovery sonra rom sonrada çıkmadan twrp stabil roma uygun olan sürümünü yüklemen gerekli , sonra restart

rudeboytr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
1
Diğer konular ve burayı toparlayınca xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1 isimli 1,5 gb lik dosya elimde şu anda. Bunu telefon hafızaya kopyalayacağım. Telefonu yeniden başlatıp açılışta ses açmaya basılı tutarak twrp ye gireceğim. Gelen menüde wipe kısmından format data yapacağım. Ondan sonra twrp menüsünden install ı seçip ilk olarak kopyaladığım xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1 isimli dosyayı bulup kurmasını isteyeceğim. Sonrada twrp menüsünden reboot u seçip sistemi yeniden başlatacağım.
Bu yazdıklarım doğrumu arkadaşlar? Bir sıralama hatası yada twrp yi doğru anlamış mıyım kısmında bir sorun varmıdır?
daha günceli mevcuttur. onu indirmeniz daha iyi olacaktır.

Üst Alt