Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Twrp silinmemesi için bilgiler eklendi. twrp tüm versiyonlar eklendi ,

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Kusura bakmayın acemilikten soruyorum. Burada yapılan işlemler için PC gerekli mi, yoksa her şey telefon üzerinden yapılıyor mu? Bu konuyu şimdi ilk kez okuyacağım. Dediğim gibi acemiyim. Haftaya bu telefondan alacağım, o nedenle şimdiden bilgi ve tecrübeleri okuyorum forumda.
Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Kusura bakmayın acemilikten soruyorum. Burada yapılan işlemler için PC gerekli mi, yoksa her şey telefon üzerinden yapılıyor mu? Bu konuyu şimdi ilk kez okuyacağım. Dediğim gibi acemiyim. Haftaya bu telefondan alacağım, o nedenle şimdiden bilgi ve tecrübeleri okuyorum forumda.
Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Evet pc gerekli değil ama gerekli acil durumda pc den bir şeyler yüklemen gerekir , ben telefonda dosyaları taşıdığımdan bana gerek olmuyor ancak size gerekli olacaktır herhangi bir aksilikte ,

zorlanacağınız şey twrp yüklemek olur o kadar , gerisi kolay ,

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
AKINLASINN bende twrp kısmında zorlandım gerisi halloldu. konunun ilk mesajında kalıcı twrp için yapmanız gereken yazıyor. onu mutlaka uygulayın. gerçi ben yapmama rağmen twrp kalıcı oldu ama. silinirse o işlemi uygularsınız. birde globe romdan eu stabile geçerken twrp yi silmedi ama eu stabil den eu betaya geçerken twrp yi sildi bende. eu beta kuracaksanız buna hazırlıklı olun..

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
AKINLASINN bende twrp kısmında zorlandım gerisi halloldu. konunun ilk mesajında kalıcı twrp için yapmanız gereken yazıyor. onu mutlaka uygulayın. gerçi ben yapmama rağmen twrp kalıcı oldu ama. silinirse o işlemi uygularsınız. birde globe romdan eu stabile geçerken twrp yi silmedi ama eu stabil den eu betaya geçerken twrp yi sildi bende. eu beta kuracaksanız buna hazırlıklı olun..

Aynı sürümdegeçerken silinmez , and verisiyonu değişince twrp silinir ( aslında silinmez frimware uyumsuz olduğundan açılmıyor )

Normalde geçtiğiniz roma ait twrp yi de çıkmadan flashlarsanız aslında sorun yaşamazsınız ,

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
şimdi silence37 hocam ben elimdeki 8 se yi sattım yarın yeni cihaz gelecek. bu cihazlar twrp kurulu geliyor önceki öyle oldu. eu beta rom kuracağım. en zahmetsiz kısa olacak şekilde hangi yolu izleyim? 'Normalde geçtiğiniz roma ait twrp yi de çıkmadan flashlarsanız aslında sorun yaşamazsınız , ' bunu biraz açabilirmisiniz? zahmetsiz halledelim inşallah sayenizde.. siz beta tavsiye etmiyorsunuz normalde biliyorum ama

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
şimdi silence37 hocam ben elimdeki 8 se yi sattım yarın yeni cihaz gelecek. bu cihazlar twrp kurulu geliyor önceki öyle oldu. eu beta rom kuracağım. en zahmetsiz kısa olacak şekilde hangi yolu izleyim? 'Normalde geçtiğiniz roma ait twrp yi de çıkmadan flashlarsanız aslında sorun yaşamazsınız , ' bunu biraz açabilirmisiniz? zahmetsiz halledelim inşallah sayenizde.. siz beta tavsiye etmiyorsunuz normalde biliyorum ama

Tercih sorunlarıyla da ilgilenmiyorum = ) zaten çok bilmiyorsanız beta da kullanmamalısınız bilen kullanıyorsa da çözer ,

ilk konuya ekledim , içindeki twrp ile kurun rom çıkmadan install kısmından beta roma göre olan twrp yide install image kısmından yükleyin recovery kısmını seçip

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
silence37 hocam peki eu beta rom için olan twrp yi nasıl seçeceğiz? asıl sormak istediğim kısım burası size zahmet

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Ana konudan indir güncel olanı 1227 , içinde recovery dosyası var o asıl twrp dosyası onu at telefona

Üst Alt