Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
telefona yeniden başlat yapıp ses açma tuşuna basılı tuttuğumda mi recovery 3.0 geldi. Çinçe 3 tane seçeneği var. Benim önce TWRP yüklemem lazım galiba değil mi?

Düzeltme :) pardon şimdi ilk sayfaya dikkat edince bu twrp menüsünün çincesi oluyor galiba değil mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada indirmem gereken son sürümün adı xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.3.0.PEBCNXM_v10-9 bu değil mi?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
telefona yeniden başlat yapıp ses açma tuşuna basılı tuttuğumda mi recovery 3.0 geldi. Çinçe 3 tane seçeneği var. Benim önce TWRP yüklemem lazım galiba değil mi?

Düzeltme :) pardon şimdi ilk sayfaya dikkat edince bu twrp menüsünün çincesi oluyor galiba değil mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada indirmem gereken son sürümün adı xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.3.0.PEBCNXM_v10-9 bu değil mi?

Twrp yüklemelisin , o menü normal recovery menüsü rom yüklenmez oradan evet son sürüm o ,

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
telefonu pc ye bağlayıp twrp için sadece bu programı yükleyip çalıştırsam yetecek mi arkadaşlar? Eşimin telefonda beta sürüm kurulu, bende ise stabil 10.2.1 yüklü. İki cihazı da 10.2.3 stabil yapmak istiyorum.

Android 9 ile Uyumlu Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3-1227 Yükleme Aracı; (Beta v8.12.27 ve sonraki romlar için uygundur)

İndirme Bağlantısı :

twrp81227-png.35654

Android 8.1 Uyumlu Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3-1102 Yükleme Aracı; (Stabil ve v8.12.27'den önceki romlar icin uygundur)
İndirme Bağlantısı :

Ekran Görüntüleri:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
telefonu pc ye bağlayıp twrp için sadece bu programı yükleyip çalıştırsam yetecek mi arkadaşlar? Eşimin telefonda beta sürüm kurulu, bende ise stabil 10.2.1 yüklü. İki cihazı da 10.2.3 stabil yapmak istiyorum.
Android 9 ile Uyumlu Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3-1227 Yükleme Aracı; (Beta v8.12.27 ve sonraki romlar için uygundur)

İndirme Bağlantısı :
ndroid 8.1 Uyumlu Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3-1102 Yükleme Aracı; (Stabil ve v8.12.27'den önceki romlar icin uygundur)
İndirme Bağlantısı :
Ekran Görüntüleri:

buradan 1227 zip dosyasını indir stabil romlar bu twrp çalışıyor şu an , beta stabile geçmez o yüzden sıfırlayacaksın , yedek al yani birde mi hesabı girdiysen kaldır onu ,

telefona bir twrp zip ve rom dosyasını kopyalayacaksın ,

betadan stabile dönmek için

twrp de iken wipe gir advanted wipe gir oradan en alttaki dışında hepsini seç sonra sonra ana menu restart recovery yap telefonu pc ye bağla twrp klasörüne rom ve twrp yi kopyala ,

sonra instal de romu kur sonra instal de twrp kur tmmdır bu kadar ,

birde çinçe sanırım ingilizceye 6 butondan yapa bilirsin yukar da dunya resminden ,

Son düzenleme:

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Sayenizde benim telefonu 10.2.3 stabil sürümüne çıkardım arkadaşlar. Akşam da eşimin telefonu beta dan 10.2.3 stabile geçirdik mi tamamdır. Sayenizde oldu. Çok teşekkür ediyorum sizlere.

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Vallaha olur mu olur, hak veriyoruz size. "Reiwa" nı yukarıdaki açıklamasında takıldığım bir kısım var. Onu anlamaya çalışıyorum betadan stabile dönmek için.
"telefona bir twrp zip ve rom dosyasını kopyalayacaksın ,"

Telefona kopyalanacak olan twrp zip dosyaları az üstte Google drive linkinin içindeki dosyalar mı acaba?
Ben stabili 10.2.1 den 10.2.3 e yükseltince telefona sadece rom dosyasını kopyalamıştım da. O nedenle kafam karışmadı değil şu an :(

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
:D

Telefonu sıfırlama dan betadan stabile geçemezsiniz , bu sebeple ilk telefonu sıfırlamalı sonra rom rom ve twrp kopyalamalı ve yuklemelısınız ,

diğerinde direk update ettiyseniz rom kurduk dan sonra twrp yuklemedı iseniz twrp silinmiştir = )

Üst Alt