Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

denizhansen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
D
Cihazım
Max
Konular
10
Selamlar, reklam engellemede ne kullanıyorsunuz? Adblock zevk vermemeye başladı. Engellemiyor sanki ve eu son sürüm stabil yüklü.

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-12-13-04-25-320_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-05-12-13-04-25-320_com.android.settings.jpg
    183,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2021-05-12-13-04-22-371_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-05-12-13-04-22-371_com.android.settings.jpg
    166,6 KB · Görüntüleme: 25

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
Mi 8 SE aosp romları toplu halde

polata44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi
Konular
4
Arkadaşlar günaydın uzun zamandır foruma giremedim.Tüm yazıları okurum zamanım olunca ama şuan telefomuma hangi güncellemeyi yapabilirim bana yardımcı olacak arkadaş var mı acaba? bir kez güncelleme yaptım unuttum yanlış birşey yapmamayım diye yardım almak istiyorum.
Cihazımın mevcut sürümü eu stabil 10.2.2

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
Reiwa üstad bugün pitchblack ile kurduğum global romdan çıkıp miuicc romunu kurmak istedim her zaman yaptığım işlemleri yaptım yanlış bişey yaptığımı hatırlamıyorum sonrasında ne yaptıysan fastboot ekranından çıkamadığım için en başa dönüp mi flash la çin romunu kurdum kurarken clean all seçeneğiyle yaptım sonra yine twrp kurup modem dosyasını flash ladım bu rom çin ve ingilizce çıkınca bi alt versiyonunu indirip kurmak istedim derken mi flash la aynı romu kurma işlemini bidaha yaptım kurma tamamlandı ama seçeneklerden celan all mı seçiliydi yoksa clean all and lock mu seçiliydi orayı atlamışım ama rom tekrardan hata vemeden kurulumu bitmiş ve telefon açılmıştı şuanki durum son sürüm çin romu yüklü şebekeyi getirmek için twrp hiç bir şekilde kuramıyorum twrp ler kurulmadığı içinde zaten hiç bi işlem yapamıyorum yanlız şuan mi flash da başka bi romda kuramıyorum hep hata veriyor sorun nedir acaba tam burada kesinlikle twrp yüklenmiyor mi flash da hiç bi iş yapmıyor lütfen yardım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

açılışıda kesinlikle unlock yazmıyor hiç biyerde önceden twrp ye geçiş yaparken yazardı galiba bootloader kilidi kapandımı yada onun gibi bişeymi

Son düzenleme:

Emre3465

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Güncelleme
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
Reiwa üstad bugün pitchblack ile kurduğum global romdan çıkıp miuicc romunu kurmak istedim her zaman yaptığım işlemleri yaptım yanlış bişey yaptığımı hatırlamıyorum sonrasında ne yaptıysan fastboot ekranından çıkamadığım için en başa dönüp mi flash la çin romunu kurdum kurarken clean all seçeneğiyle yaptım sonra yine twrp kurup modem dosyasını flash ladım bu rom çin ve ingilizce çıkınca bi alt versiyonunu indirip kurmak istedim derken mi flash la aynı romu kurma işlemini bidaha yaptım kurma tamamlandı ama seçeneklerden celan all mı seçiliydi yoksa clean all and lock mu seçiliydi orayı atlamışım ama rom tekrardan hata vemeden kurulumu bitmiş ve telefon açılmıştı şuanki durum son sürüm çin romu yüklü şebekeyi getirmek için twrp hiç bir şekilde kuramıyorum twrp ler kurulmadığı içinde zaten hiç bi işlem yapamıyorum yanlız şuan mi flash da başka bi romda kuramıyorum hep hata veriyor sorun nedir acaba tam burada kesinlikle twrp yüklenmiyor mi flash da hiç bi iş yapmıyor lütfen yardım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

açılışıda kesinlikle unlock yazmıyor hiç biyerde önceden twrp ye geçiş yaparken yazardı galiba bootloader kilidi kapandımı yada onun gibi bişeymi
Bence dostum kesin olarak bootloader kilidi kapattın çünkü bende daha önce dediğini yaptım redmi not9 Pro sorun yok hala kilit açık gözüküyor .

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
bak şuan hala uğraşıyorum twrp de yüklenmiyor mi flash dan romda atılmıyor mi flash da hem erase boot error hatası hemde command failed hatası veriyor şebekede yok zaten son durum bu bakıyorum nete ama kafa kazan gibi olduktan sonra bişey de anlayamıyoruz artık yokmu şöyle sade kesin bi çözüm bu cihaza twrp yüklensin yeter zaten

Emre3465

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Güncelleme
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
bak şuan hala uğraşıyorum twrp de yüklenmiyor mi flash dan romda atılmıyor mi flash da hem erase boot error hatası hemde command failed hatası veriyor şebekede yok zaten son durum bu bakıyorum nete ama kafa kazan gibi olduktan sonra bişey de anlayamıyoruz artık yokmu şöyle sade kesin bi çözüm bu cihaza twrp yüklensin yeter zaten
Tamir kısmına bir bak istersen orada belki yazılım için destek veren olur

drhouse

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
redmi note5 pro
Konular
2
merhabalar hocam telefona twrp üzerinden rom atacaktım, rom mu yükledikten sonra magsik dosyasını yüklemeden reboot system dedim tekrar twrp ye dönebilirim sandım ama twrp ye geri dönemedim telefon hep fastboot modda kalıyor, twrp yi tekrar yüklemeyi denedim ama yükleyemiyorum nasıl düzeltebilirm acaba?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
merhabalar hocam telefona twrp üzerinden rom atacaktım, rom mu yükledikten sonra magsik dosyasını yüklemeden reboot system dedim tekrar twrp ye dönebilirim sandım ama twrp ye geri dönemedim telefon hep fastboot modda kalıyor, twrp yi tekrar yüklemeyi denedim ama yükleyemiyorum nasıl düzeltebilirm acaba?

fastboot dan çıkma adımları var bakarak yapa bilirsiniz ,

Üst Alt