Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Selam, biraz yardıma ihtiyacım var. 2.el bi mi8 aldım, TWRP ve beta 10 kuruluydu cihazda stabile geçeyim istedim. TWRPden komple sıfırladım, romu kurdum, atım heşey iyi güzel. Ama modemi flashlamamışım. Haliyle çekmiyor. Tuş kombinasyonu ile tekrar twrp ye giremedim. Telefondan ayarlardan sıfırla yapsam düzelir dedim, recovery ile başlar vs. şimdi hepsi gitti. Açılışta mi de kalıyor. Nasıl bir yol önerirsiniz?

Cihaza yapabileceğiniz en kötü şeyi yapmışsınız hocam. İlk olarak bilgisayardan twrp flaslamayi deneyin. Olursa zaten istediğiniz romu flaşlayıp kurtulursunuz. Cihaz twrp'yi almazsa fastboot romu indirin ve bilgisayardan mi flash ile flaşlayın. Burda cihaz kilidini kapatmamalısınız, onun için lock yazan seçenekte tik olmamalı. Kolay gelsin

orthh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Karakuş
Cihazım
Mi8
Konular
0
Cihaza yapabileceğiniz en kötü şeyi yapmışsınız hocam. İlk olarak bilgisayardan twrp flaslamayi deneyin. Olursa zaten istediğiniz romu flaşlayıp kurtulursunuz. Cihaz twrp'yi almazsa fastboot romu indirin ve bilgisayardan mi flash ile flaşlayın. Burda cihaz kilidini kapatmamalısınız, onun için lock yazan seçenekte tik olmamalı. Kolay gelsin

Teşekkürler, yaklaşlık 1 saatte hintçe dahi öğrendim herhalde, nambırrr vann, nambırr tuu :D Çok kötü durumda değilmişim sanırım, bi şekilde cihaza fastboot modunda twrp yüklemeyi başardım. Bu arada usb hata ayıklama kapalı olması vs twrp atmaya engel değilmiş anladığım kadarı ile. TWRP konusunda 5 6 twrp denedim bi şekilde açtım ve yeni rom yükledim bakalım. İlginize teşekkür ederim.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Android 10 maalesef mi 8 serisinde hepsinde biraz seriyi öldürme girişimi gibi oldu , batarya daha çabuk bitiyor donma takılmalar oluyor gibi durumlar mevcut ,

android 10 elle tutulur pek artısı da yok , bu sebeple 8 serisinde mi 8, mi 8 se de dahil aslında en iyisi android 9 benim bildirim sorunu yaşamamak içinde ya mi-room yada mi-globe kurmanız ,

eu da bildirim sorunu yaşarsınız ,

fbvirtue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi8se
Konular
3
Uzunca
Android 10 maalesef mi 8 serisinde hepsinde biraz seriyi öldürme girişimi gibi oldu , batarya daha çabuk bitiyor donma takılmalar oluyor gibi durumlar mevcut ,

android 10 elle tutulur pek artısı da yok , bu sebeple 8 serisinde mi 8, mi 8 se de dahil aslında en iyisi android 9 benim bildirim sorunu yaşamamak içinde ya mi-room yada mi-globe kurmanız ,

eu da bildirim sorunu yaşarsınız ,
Uzunca bir süredir android 10 kullanıyorum. Hem beta eu rom da hemde stabilde kullandım. Herhangi bir problem görmedim hatta en son beta sürümü olan 20.9.4 tü sanırım gayet hızlı ve başarılıydı. Şu an stabil 12.0.2 yüklü. Ancak beta kadar hızlı değil. 12.0.3 u bekliyorum

Hakandroid01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan Güner
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
Merhaba. Şu anda mi room 11.0.3 kullanıyorum. Ama çözemediğim bir sorun var bu romda o yüzden başka roma dönmek istiyorum. Her anlamıyla düzgün stabil çalışan ya da stabile en yakın önereceğiniz Android 10 romu hangisidir. Özellikle Reiwa hocam bu konuda sizden de bilgi almak isterim

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Merhaba. Şu anda mi room 11.0.3 kullanıyorum. Ama çözemediğim bir sorun var bu romda o yüzden başka roma dönmek istiyorum. Her anlamıyla düzgün stabil çalışan ya da stabile en yakın önereceğiniz Android 10 romu hangisidir. Özellikle Reiwa hocam bu konuda sizden de bilgi almak isterim

10.3.x.x mi-room kablosuz kulaklık kullanmıyor iseniz başka sorunu yok kullanın direk and 10 olması pek artısı yok ve pilde en iyi sürüm bu sürüm

Hakandroid01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan Güner
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
10.3.x.x mi-room kablosuz kulaklık kullanmıyor iseniz başka sorunu yok kullanın direk and 10 olması pek artısı yok ve pilde en iyi sürüm bu sürüm
Ne yazık ki sürekli bt kulaklık kullanıyorum hocam

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Ne yazık ki sürekli bt kulaklık kullanıyorum hocam

mi-globe kullana bilirsiniz ,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uzunca

Uzunca bir süredir android 10 kullanıyorum. Hem beta eu rom da hemde stabilde kullandım. Herhangi bir problem görmedim hatta en son beta sürümü olan 20.9.4 tü sanırım gayet hızlı ve başarılıydı. Şu an stabil 12.0.2 yüklü. Ancak beta kadar hızlı değil. 12.0.3 u bekliyorum

tercihlerle ilgili bir durum ben pil deki düşüş için bile tercih etmezdim ama bu kullanıma bağlı görece bir durum olduğundan herkese göre değişiyor ,

Hakandroid01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan Güner
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
mi-globe kullana bilirsiniz ,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tercihlerle ilgili bir durum ben pil deki düşüş için bile tercih etmezdim ama bu kullanıma bağlı görece bir durum olduğundan herkese göre değişiyor ,
Bi deneyim globe u. Teşekkürler hocam. Miroom 11.0.3 den direk bu romu flashla sam yeterli değil mi.

Emre3465

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Güncelleme
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
Bi deneyim globe u. Teşekkürler hocam. Miroom 11.0.3 den direk bu romu flashla sam yeterli değil mi.

Olmaz wipe yapmanız lazım twrp ile yani silin öyle yükleyin sonuçta rom değişiyor direk üstüne kuramazsınız .

Üst Alt