Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 569 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.044

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda internetten distribütör garantili Mi 8 SE aldım. Cihazı henüz kullanmaya başlamadım. Cihazda Android 8.1.0 ve kararlı MIUI Global 9.5.8.0 yüklü geldi. Rom yükleme işlerinde herhangi bir bilgim yok o nedenle merak ediyorum. Cihazın yedeği alınıp IMEI kaydı falan da kaybolmadan forumdaki anlatılanlara göre sürüm yükseltme işlemini sorunsuz olarak yapabilir miyim? Herhangi bir risk söz konusu olur mu? Yapmasak daha mı iyi olur? Teşekkürler.

twrp kurup eu rom kura bilirsiniz il konuda detaylıca her şey mevcut , imei kayıtlı telefonunuz olduğundan modem dosyası yüklemeyiniz direk çalışacaktır.

KOnuda mevcut , konu içerisinde sıfırdan hiç bilmeyenlerede anlatımlar mevcut baştan okursanız her şeyini öğrene bilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese merhaba. Mi 8 SE telefonumda MIUI 11.0.3 Android 9 Çin romu kurulu. EU romu kurmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

fastbootdan çıkma adımlarını yapa bilirsiniz konuda mevcut ,

ozelturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozel
Cihazım
xiaomi
Konular
4
Android 10 ve miui 12 ye geçtim ancak yakınlık sensörü çalışmıuor. Ne yapabilirim ?

sewdali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Reiwa Hocam selamlar, Mi8 SE Xiaomi.eu Miui 12.0.2.0 Stabil Sürümü TWRP den kurdum, reboot system dedikten sonra fastboot da kaldı.
Her şey ondan sonra başladı önce Vb Meta kurayım dedim FAİLED hatası verdi, Mi Flash üzerinden Çin Romu kurayım dedim,

telefon fastboot modundayken mi flash ın refresh tuşuna basınca telefon kendini resetliyor fastboottan çıkıp mi yazısında kalıyor.
Komut modunda adb fastboot devices yazınca telefonu görüyor, fastbootta twrp de yüklenmiyor. Çözüm öneriniz nedir?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Reiwa Hocam selamlar, Mi8 SE Xiaomi.eu Miui 12.0.2.0 Stabil Sürümü TWRP den kurdum, reboot system dedikten sonra fastboot da kaldı.
Her şey ondan sonra başladı önce Vb Meta kurayım dedim FAİLED hatası verdi, Mi Flash üzerinden Çin Romu kurayım dedim,

telefon fastboot modundayken mi flash ın refresh tuşuna basınca telefon kendini resetliyor fastboottan çıkıp mi yazısında kalıyor.
Komut modunda adb fastboot devices yazınca telefonu görüyor, fastbootta twrp de yüklenmiyor. Çözüm öneriniz nedir?

Fastbootan rom yükleyemiyorsanız öncelikle başka windows7 bir pc de deneyiniz , sonra gene sorun aynı ise bir yere göstermeniz daha sağlıklı olacaktır.

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
Android 10 miui12 ile organ gcam doldu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-26-15-20-07-010_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-10-26-15-20-07-010_com.miui.home.jpg
    685 KB · Görüntüleme: 28

fbvirtue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi8se
Konular
3
Merhaba arkadaşlar
Cihaz : mi 8 se
Android sürümü : 10
Yazılım sürümü : MIUI 12 by xiaomi.eu beta 20.9.4 (son beta sürümü)
Twrp sürümü : 3.3.1
Bu sürümden Xiaomi.eu global 12.0.2. ye geçiş yapmak istiyorum. Ancak beceremedim. Yaptığım işlemler;
1-tefondaki parola, ekran kiliti parmak izi vs kaldirdim
2-twrp yere girip temizle den dalvik cache, cache ve sistemi işaretleyip flashlasladim.
3- twrpden çıkmadan yükle ye dokunup global 12.0.2 yi flashladim
4-Yükleme bitince geri gelip modem dosyasinini da flashladim
5- dalvik/cache yapıp sistemi yeniden başlattım
Ancak açılış ekranı arkaplan fotografi ekrana geliyor simkart şifresi girilemeden yeniden başlıyor cihaz.
Simkarti çıkartınca da aynı oluyor.
Aynı işlemleri 12.0.1 de de yaptım. Sonuç maalesef aynı. Twrp de verileri silmek istemiyorum. Tekrar internet bankacılığı, uygulama şifreleri vs girmek istemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı? Selametle

Merhaba arkadaşlar
Bu sürümden Xiaomi.eu global 12.0.2. ye geçiş yapmak istiyorum. Ancak beceremedim. Yaptığım işlemler;
2-twrp yere girip temizle den dalvik cache, cache ve sistemi işaretleyip flashlasladim.
Ancak açılış ekranı arkaplan fotografi ekrana geliyor simkart şifresi girilemeden yeniden başlıyor cihaz.
Aynı işlemleri 12.0.1 de de yaptım. Sonuç maalesef aynı. Twrp de verileri silmek istemiyorum. Tekrar internet bankacılığı, uygulama şifreleri vs girmek istemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı? Selametle
Bu arada twrp den tekrar 20.9.4 beta sürümünü flaslayinca telefon açılıyor. En son bıraktığım gibi açılıyor.

Son düzenleme:

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
Merhaba arkadaşlar

Bu arada twrp den tekrar 20.9.4 beta sürümünü flaslayinca telefon açılıyor. En son bıraktığım gibi açılıyor.
Full wipe yapmanız gerek. Ben de çok uğraşmıştım ama olmafı. Son betadayken migrate uygulamasını yükleyin. Yeni stabilde sorunsuz geri yüklersiniz herşeyi

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fbvirtue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi8se
Konular
3
Full wipe yapmanız gerek. Ben de çok uğraşmıştım ama olmafı. Son betadayken migrate uygulamasını yükleyin. Yeni stabilde sorunsuz geri yüklersiniz herşeyi

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim kardeşim

Üst Alt