Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

therrmofısa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kemal tahir
Cihazım
mi4 lte
Konular
0
mi 8se telefona twrp kurdum açıldı daha sonra fastboot a düştüm.miflash la tekrar çin romu atmak istedim miflashı açınca cihazı görüyor flash deyince atıp tekrar fastboota gidiyor ne yapmam lazım

therrmofısa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kemal tahir
Cihazım
mi4 lte
Konular
0
arkadaşlar telefonun twrpsi açılmıyordu twrp silinmiş heralde twrpye girerken fastboota atıyor yeni twrp kurmayı denedim olmuyor her sürümü denedim mi flash la rom yüklüyüm twrp kuruyum dedim mi flashtada refresh yapınca fastbootan atıyor siyah ekran çıkıyor köşede ufak yazı yazıyor tuşa tıklayınca açılıyor fastboot cmd dede çalışmıyor atıyor çare yokmu!

sinanyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
9 se
Konular
0
güncelleme yaparken twrp üzerinden wipe data veya format data yapmaya gerek var mıdır? direk install diyip üzerine flashlasam sorun olur mu

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
güncelleme yaparken twrp üzerinden wipe data veya format data yapmaya gerek var mıdır? direk install diyip üzerine flashlasam sorun olur mu
format dataya gerek yok
ama miui sürüm yükseltmeleri ya da android sürüm yükseltmelerinde wipe dalvik,cache ve system önerilir

Hakandroid01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan Güner
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
Arkadaslar merhaba. Şu anda bu yazılımı kullanıyorum. Ancak çağrı bekletme tam anlamıyla çalışmıyor. Karşı tarafa aradığınız kişi biriyle görüşüyor diyor ama bana arayan diğer çağrı görünmüyor.
Bu sorunu yaşayan, yaşayıp çözümünü bulan kimse var mı acaba? Çağrı bekletme aktif #43# yapıp servisi kapattım *43# ile tekrar açtım yine bi çözüm olmadı.
Rom değiştirmek istemiyorum umarım çözüm yaşayan vardır.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sinanyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
9 se
Konular
0
format dataya gerek yok
ama miui sürüm yükseltmeleri ya da android sürüm yükseltmelerinde wipe dalvik,cache ve system önerilir
bahsettiğiniz işlemlerde uygulamalarım telefondan siliniyor mu hocam yeni bir cihaz olarak mı kuruyorum

sinanyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
9 se
Konular
0
Bahsettiğim durumda hiç bir şey silinmez
fastbootta kaldım hocam =( cihazda 10.3 yüklüydü 10.3.0 güncelleyeyim dedim sadece cihazı kapattım ve ses açma power tuşuna bastım fastbootta kaldı. kapatıyorum açıyorum yine aynı ne yapmam lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

fastbootta kaldım hocam =( cihazda 10.3 yüklüydü 10.3.0 güncelleyeyim dedim sadece cihazı kapattım ve ses açma power tuşuna bastım fastbootta kaldı. kapatıyorum açıyorum yine aynı ne yapmam lazım
cihazı açabildim geri. twrp 3.3.1 denedim yükledi 3.3.2 sürümünü denemiştim ama olmamıştı. şimdi twrp ekranına girebiliyorum ama menü tuşları çalışmıyor. hangi versiyonu yüklemeliyim? cihaz sürümü 10.3.2

Son düzenleme:

xfurkanx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi note 3
Konular
0
Hocalarım mi8se de miui12 ye kuruyum dedim sürekli twrp ekranına atıyor. Twrp ye de girmiyor. Ne yapabilirim acil yardım gerek hocam

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Arkadaslar merhaba. Şu anda bu yazılımı kullanıyorum. Ancak çağrı bekletme tam anlamıyla çalışmıyor. Karşı tarafa aradığınız kişi biriyle görüşüyor diyor ama bana arayan diğer çağrı görünmüyor.
Bu sorunu yaşayan, yaşayıp çözümünü bulan kimse var mı acaba? Çağrı bekletme aktif #43# yapıp servisi kapattım *43# ile tekrar açtım yine bi çözüm olmadı.
Rom değiştirmek istemiyorum umarım çözüm yaşayan vardır.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam telefonla arama ekranını açıp ordaki ayarlara girin. Çağrı bekletme'ye girip ayarınızı aşağıdaki gibi yapın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-20-19-39-47-727_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2020-09-20-19-39-47-727_com.android.phone.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt