Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Bu konuyu bence silin kesinlikle bu konuyla bu fastbootu çözemez kimse biraz tecrübem olmasa asla yapamazsın ve fırsatçılık yapan bir çok kişi konuya dadanmış durumda parayla yaparız ederiz diye
Forumun amacı zaten budur kendine güvenip yapabilirsen çözümü var yok ben beceremem dersen işi bilen o işlemi yapmak için riski alan kişiye ücretli yaptırırsınız :)

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Her türlü yardımcı olurum arkadaşlar ücretsiz bir şekilde

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Son düzenleme:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Brick olan , admin şifresi istenen işlemler için Zenex hocanin ücret aldığını biliyoruz.
Başkaları varmı

Konu brick olan telefonlar için hazırlanmıştır konu fastboota düşen telefonlar için hazırlanmıştır ve dün bir saçmalık yapıp bende fastboota düştüm bu konuya baktım ancak az bi tecrübem olmasa asla bu konudaki adımları takip edip yapamazdım işin özeti demem şudur ki bu forumda bir sürü acemi arkadaş olur birsey olur ben hepsine tek tek altını çizerek konuşuyorum fastboota düşerse yardımcı olacağım ve ücretsiz..

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Değerli elikathesaver ve Skylonely61 arkadaşlara emeğinden ve bilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Çok faydalı bir paylaşım olmuş.
Konu ile ilgili olarak benimde deneme yapıp başarılı olduğum bir uygulamayı paylaşmak istiyorum.
Cihazı yeğenim için aldım, malum içinde china stable rom vardı (versiyonu hatırlamıyorum), ilgili imei repair işlemini yapmak için sirius_images_V9.5.6.0.OEBCNFA_20180605.0000.00_8.1_cn versiyonu 64 bit miflash ile kurarak işlemi tamamladım. (tabi bl kilidini önceden açtım)

Ardından aynı yukarıdaki china rom üzerine TWRP 1217 versiyonunu kurdum ve direk Format Data Yes yaparak cihazı açmadan twrp reboottan recovery olarak açtım, pc'ye bağlayıp cihazın içine xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 romu kopyala yapıştır yaptım. Twrp'den install yapmak istediğimde cihazın için bomboş gösterdi (sadece twrp klasörü ve eu rom dosyası), direk eu romu install yaptım ve wipe dalvik format yapmadan reboot yaptım ve cihaz sağlıklı bir şekilde çalıştı şuan.

Hem bu bilgiyi paylaşmak istedim hemde sormak istediğim şey şu: cihazı aldığımda cihazın üzerindeki official china rom miui9 idi ve ilk fabrika çıkış romu idi. Ben imei repair işlemini yaptığım china miui 9 rom üzerine eu rom miui10 android 9 kurulumu yaptım ve oldu. Cihaza sirius_images_V10.3.1.0.PEBCNXM_20190418.0000.00_9.0_cn romunu yükledikten sonra xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 romu yükleseydim avantajım olurmuydu, bu mantığı anlamadığım için soruyorum. Yani en son china romun üzerine en son eu romu flashlamak ne farketttirir yada önemli olan son flashlanan rom mudur (ki ben en eski china rom üzerine en son eu rom kurdum)

Değerli bilgilerinizi rica ederim.
İyi forumlar arkadaşlar.

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Eu 8.1 Rom indirme linkinde sorun yaşayanlar alternatif olarak bu linki kullanabilir. Konu sahibi ilk mesaja eklerse iyi olur..

stillwater

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
elite
Konular
1
Birebir aynı dosyalarla bir cihazımı yapıp diğerini yapamadım. Nasıl bir telefon bu 8se ler anlam veremiyorum. Her seferinde başa sar, başa sar yoruldum artık. Lanet olsun Fastboot ekranına lanet!..

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Birebir aynı dosyalarla bir cihazımı yapıp diğerini yapamadım. Nasıl bir telefon bu 8se ler anlam veremiyorum. Her seferinde başa sar, başa sar yoruldum artık. Lanet olsun Fastboot ekranına lanet!..
Özelden ulaş dostum bana..

Üst Alt