Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

Mr.Fatih

Mİ 8 SE Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Bölüm Sorumlusu
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
864
Beğeniler
969
Puanları
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Yaş
24
Katılım
8 Mart 2019
Brick olan , admin şifresi istenen işlemler için Zenex hocanin ücret aldığını biliyoruz.
Başkaları varmı
Konu brick olan telefonlar için hazırlanmıştır konu fastboota düşen telefonlar için hazırlanmıştır ve dün bir saçmalık yapıp bende fastboota düştüm bu konuya baktım ancak az bi tecrübem olmasa asla bu konudaki adımları takip edip yapamazdım işin özeti demem şudur ki bu forumda bir sürü acemi arkadaş olur birsey olur ben hepsine tek tek altını çizerek konuşuyorum fastboota düşerse yardımcı olacağım ve ücretsiz..
 

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
124
Beğeniler
58
Puanları
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Katılım
20 Eylül 2016
Değerli elikathesaver ve Skylonely61 arkadaşlara emeğinden ve bilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Çok faydalı bir paylaşım olmuş.
Konu ile ilgili olarak benimde deneme yapıp başarılı olduğum bir uygulamayı paylaşmak istiyorum.
Cihazı yeğenim için aldım, malum içinde china stable rom vardı (versiyonu hatırlamıyorum), ilgili imei repair işlemini yapmak için sirius_images_V9.5.6.0.OEBCNFA_20180605.0000.00_8.1_cn versiyonu 64 bit miflash ile kurarak işlemi tamamladım. (tabi bl kilidini önceden açtım)

Ardından aynı yukarıdaki china rom üzerine TWRP 1217 versiyonunu kurdum ve direk Format Data Yes yaparak cihazı açmadan twrp reboottan recovery olarak açtım, pc'ye bağlayıp cihazın içine xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 romu kopyala yapıştır yaptım. Twrp'den install yapmak istediğimde cihazın için bomboş gösterdi (sadece twrp klasörü ve eu rom dosyası), direk eu romu install yaptım ve wipe dalvik format yapmadan reboot yaptım ve cihaz sağlıklı bir şekilde çalıştı şuan.

Hem bu bilgiyi paylaşmak istedim hemde sormak istediğim şey şu: cihazı aldığımda cihazın üzerindeki official china rom miui9 idi ve ilk fabrika çıkış romu idi. Ben imei repair işlemini yaptığım china miui 9 rom üzerine eu rom miui10 android 9 kurulumu yaptım ve oldu. Cihaza sirius_images_V10.3.1.0.PEBCNXM_20190418.0000.00_9.0_cn romunu yükledikten sonra xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 romu yükleseydim avantajım olurmuydu, bu mantığı anlamadığım için soruyorum. Yani en son china romun üzerine en son eu romu flashlamak ne farketttirir yada önemli olan son flashlanan rom mudur (ki ben en eski china rom üzerine en son eu rom kurdum)

Değerli bilgilerinizi rica ederim.
İyi forumlar arkadaşlar.
 

stillwater

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Mesajlar
6
Beğeniler
1
Puanları
Adım
Okan
Cihazım
elite
Yaş
112
Katılım
27 Şubat 2016
Birebir aynı dosyalarla bir cihazımı yapıp diğerini yapamadım. Nasıl bir telefon bu 8se ler anlam veremiyorum. Her seferinde başa sar, başa sar yoruldum artık. Lanet olsun Fastboot ekranına lanet!..
 
Üst Alt