Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım
Konular
9
Bendr nedense mi flaşh doluyor ama yüklenmiyor. En son çare teli aldığım kişiye gönderdim onlar yapıyormuş galiba ücretli olarak öyle yaptiricam

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam yardımcı olamadım iş güç yoğunluğu kusura bakma

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
hocam yardımcı olamadım iş güç yoğunluğu kusura bakma

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Estağfurullah hocam benim telde büyük ihtimalle başka problem var zaten

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Çin rom kurulmadı ki hocam hiç bir şeyi kabul etmiyor telefon.

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
gkhankndmir reiwa'nın anlatımında çin romuna ihtiyaç yokmuş gibi okudum ben yanlışmı anlıyorum acaba?

2 . yol olarak ..

Twrp yi bir şekilde kurdukdan sonra , adv wipe yapın data store hariç seçin silin sonra telefonu pc bağlayın , masik x son sürmünü ve twrp 1227 son sürümü ve şu an açık olan sürümün img dosyasını telefona kopyalayın ,

install girin install image girip recovery seçip o an içinde olan recovery dosyasını seçerek yükleyin
restart recovery deyin twrp açılır sonra
install masik x son versiyonunu ve daha sanra gene install image girip recovery seçip twrp dosyasını son versiyonunu recovery seçerek kurun
sonra rom ve twrp en güncel şekilde açılacaktır.

burada önemli olan twrp açtığınızda wipe yapınca twrp nin silinmesi twrp den çıkmadan tekrar twrp flashlarsanız twrp açılıyor , ancak eu rom kurunca gene fastboot dönüyor , ( fastboot değil bu recovery ekranı ancak uyumsuz olduğundan çakma fastboot gibi açılıyor )

ilk mesajdaki gibi rom uyumsuzluğu olma ihtimali var ancak masik x kurulum yöntemi kurarken görürsünüz image şeklinde o sebeple kuruluyor sonra normal romlara dönmek isterseniz döne bilirsiniz ,

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
gkhankndmir reiwa'nın anlatımında çin romuna ihtiyaç yokmuş gibi okudum ben yanlışmı anlıyorum acaba?

2 . yol olarak ..

Twrp yi bir şekilde kurdukdan sonra , adv wipe yapın data store hariç seçin silin sonra telefonu pc bağlayın , masik x son sürmünü ve twrp 1227 son sürümü ve şu an açık olan sürümün img dosyasını telefona kopyalayın ,

install girin install image girip recovery seçip o an içinde olan recovery dosyasını seçerek yükleyin
restart recovery deyin twrp açılır sonra
install masik x son versiyonunu ve daha sanra gene install image girip recovery seçip twrp dosyasını son versiyonunu recovery seçerek kurun
sonra rom ve twrp en güncel şekilde açılacaktır.

burada önemli olan twrp açtığınızda wipe yapınca twrp nin silinmesi twrp den çıkmadan tekrar twrp flashlarsanız twrp açılıyor , ancak eu rom kurunca gene fastboot dönüyor , ( fastboot değil bu recovery ekranı ancak uyumsuz olduğundan çakma fastboot gibi açılıyor )

ilk mesajdaki gibi rom uyumsuzluğu olma ihtimali var ancak masik x kurulum yöntemi kurarken görürsünüz image şeklinde o sebeple kuruluyor sonra normal romlara dönmek isterseniz döne bilirsiniz ,
Valla hocam neler denedim neler. Ya bi yerde bi şeyi atlıyorum yada telefon gerçekten brick oldu. Ama pc görüyor teli fastboot geliyor. Neyde artık bugün teli aldığım kişiye gondercem durumu anlattım büyük ihtimalle yapılır dedi. Tel sorun imei gitmemiş olsun dedi. Eğer gittiyse de eski tel bulup imeini aticam onu yükler

Eraksan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 5 S Plus
Konular
6
Valla hocam neler denedim neler. Ya bi yerde bi şeyi atlıyorum yada telefon gerçekten brick oldu. Ama pc görüyor teli fastboot geliyor. Neyde artık bugün teli aldığım kişiye gondercem durumu anlattım büyük ihtimalle yapılır dedi. Tel sorun imei gitmemiş olsun dedi. Eğer gittiyse de eski tel bulup imeini aticam onu yükler

Hocam göndermediyseniz dosyayı Mi Flash doğru olarak yüklediğinize bir daha bakın derim sorun orda büyük bir ihtimalle

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Hocam göndermediyseniz dosyayı Mi Flash doğru olarak yüklediğinize bir daha bakın derim sorun orda büyük bir ihtimalle
İsteyim bi ara gidip gondercem ama hocam mi flaşh görüyor yüklenmeye başlıyor fakat bitmiyor. Yani bi gün boyunca bekledim belki biter diye yok yine aynı. Twrp denerken de onda da bekleyin diyor öylece saatlerce kalıyor.

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
İsteyim bi ara gidip gondercem ama hocam mi flaşh görüyor yüklenmeye başlıyor fakat bitmiyor. Yani bi gün boyunca bekledim belki biter diye yok yine aynı. Twrp denerken de onda da bekleyin diyor öylece saatlerce kalıyor.

bence mi flash kurulumunda sıkıntı var. başka pc de deneyin kablodan usb portundan hepsinden olabilir. buradaki diğer fastboot da kalan cihazlardan farklı hiçbir durumu yok bence cihazınızın..

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
bence mi flash kurulumunda sıkıntı var. başka pc de deneyin kablodan usb portundan hepsinden olabilir. buradaki diğer fastboot da kalan cihazlardan farklı hiçbir durumu yok bence cihazınızın..
Olabilir onu bende düşünmüştüm. Ama deneme şansım olmadığı için malesef yapamadım. Bide pc de intrrnet yok ordan burdan dosyaları indirerek denemeye çalışıyorum. Çok zorlayamadim adam da 150tl yaparız deyince razı oldum. Para değil ama sorun ne onu anlayamamak koydu bana. Brick olduğunu da düşünmüyorum telefonun ki olsa da kurtaranlar var

Üst Alt