Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

elikathesaver

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Elika
Cihazım
MI 8 SE
Konular
3
Ayrıca diğeri rehberlerden farklı olarak,
İlk FORMAT DATADAN SONRA REBOOT yapılmalıdır. Yoksa internal storage içindeki twrp'yi silersiniz. Sonra fastboot ekraniyla bakışırsınız tabi :D

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
2 . yol olarak ..

Twrp yi bir şekilde kurdukdan sonra , adv wipe yapın data store hariç seçin silin sonra telefonu pc bağlayın , masik x son sürmünü ve twrp 1227 son sürmünü ve şu an açık olan sürümün img dosyasını telefona kopyalayın ,

install girin install image girip recovery seçip o an içinde olan recovery dosyasını seçerek yükleyin
restart recovery deyin twrp açılır sonra
install masik x son versiyonunu ve daha sanra gene install image girip recovery seçip twrp dosyasını son versiyonunu kurun seçerek yükleyin sonra
rom ve twrp en güncel şekilde açılacaktır.

burada önemli olan twrp açtığınızda wipe yapınca twrp nin silinmesi twrp den çıkmadan tekrar twrp flashlarsanız twrp açılıyor , ancak eu rom kurunca gene fastboot dönüyor , ( fastboot değil bu recovery ekranı ancak uyumsuz olduğundan çakma fastboot gibi açılıyor )

ilk mesajdaki gibi rom uyumsuzluğu olma ihtimali var ancak masik x kurulum yöntemi kurarken görürsünüz image şeklinde o sebeple kuruluyor sonra normal romlara dönmek isterseniz döne bilirsiniz ,

Her ıkı arkadaşında ilgisine çok teşekkür ederim, Yukardaki mesajınızda Twrp yi bir şekilde kurun derken, Hangi linkteki Twrp nin kurulması gerekiyor bunun linkinide nokta atışı verirseniz seviniriz....
Masik X linkinide ilgli arkadaşlar içinde verirseniz çok iyi olur
yukarda bir şekilde kurulan Twrp haricinde 1227 nolu son sürüm Twrp nin *.img uzantılı dosyasınımı telefona atacaklar bunun bilgisinide net verirmisiniz , yani telefonda iki farklı *.img mi olması gerekiyor burayı biraz netleştirirmisiniz... her şey için elinize sağlık

bu konu cidden baş belası bir konu ve bundan dolayıda iki yöntemide sağlık bir şekilde adım adım ve link vererek anlatmakta fayda var...

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Her ıkı arkadaşında ilgisine çok teşekkür ederim, Yukardaki mesajınızda Twrp yi bir şekilde kurun derken, Hangi linkteki Twrp nin kurulması gerekiyor bunun linkinide nokta atışı verirseniz seviniriz....
Masik X linkinide ilgli arkadaşlar içinde verirseniz çok iyi olur
yukarda bir şekilde kurulan Twrp haricinde 1227 nolu son sürüm Twrp nin *.img uzantılı dosyasınımı telefona atacaklar bunun bilgisinide net verirmisiniz , yani telefonda iki farklı *.img mi olması gerekiyor burayı biraz netleştirirmisiniz... her şey için elinize sağlık

bu konu cidden baş belası bir konu ve bundan dolayıda iki yöntemide sağlık bir şekilde adım adım ve link vererek anlatmakta fayda var...

kurduğunuz çin romuna göre değişir twrp buraya kadar sorurn yaşayan yok zaten, bu sebeple o kısımları atladım , masik x de forumda var romlar kısmında bula bilirsiniz ,

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
kurduğunuz çin romuna göre değişir twrp buraya kadar sorurn yaşayan yok zaten, bu sebeple o kısımları atladım , masik x de forumda var romlar kısmında bula bilirsiniz ,

Olur mu? Aslında bütün sıkıntı Twrp de , hiç rom atmadan bile reboot recovery dedıgımde bile Fastboot menusunde kalığ geri dönüşü olmuyordu

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Olur mu? Aslında bütün sıkıntı Twrp de , hiç rom atmadan bile reboot recovery dedıgımde bile Fastboot menusunde kalığ geri dönüşü olmuyordu

tmm işte reboot recovery demek için twrp yüklemişsin zaten

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
Bu arada artık masik x den avrupaya gecılebılıyor değil mi

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Gerçekten yararlı bir konu.clap~~clap~~clap~~Bir çok kişi bundan muzdarip.
Başa tutturulması gereken bir konu cantara hocam. yn~~

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
elikathesaver hocam ellerinize sağlık. Sanki biraz karışık yazılmış gibi... Normal rom kurulumu yapılacak ama tek fark format data sonrası direk rom dosyasını telefona atıp kurmak yerine reboot recovery yapılıp advanced wipe'tan 4 wipe yapılıp rom kurulacak. Doğru mudur yoksa kaçırdığım başka bir şey var mı?

Üst Alt