Rehber MI 8 SE Android Q Modem Dosyası (Portre Modu ve Sensör Sorunları Yok)

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Bu rom resmi stabil rom değil , bu sebeple beta rom aslında sorunlarda betadaki gibi olması gayet normal ,

Resmi romu buradan takip ede bilirsiniz ,

O link üzerinden yayınlanmamama ihtimali hiç yok mu ?

Bu sunucu xiaominin kendi sunucusu değil mi ?

Çin stabil sürüm android 10 var o verdiğim linkte

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
O link üzerinden yayınlanmamama ihtimali hiç yok mu ?

Bu sunucu xiaominin kendi sunucusu değil mi ?

Çin stabil sürüm android 10 var o verdiğim linkte

Resmi stabil romu değil beta rom kendisi zaten numarasına bakarsanız da belli olmaktadır , deneme için verilmiştir muhtemelen bundan sonra çıkacak rom 11.0.3.x ve sonrası olacaktır ,

Bu siteler resmi çin sitesidir.

Son düzenleme:

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Resmi stabil romu değil beta rom kendisi zaten numarasına bakarsanız da belli olmaktadır , deneme için verilmiştir muhtemelen bundan sonra çıkacak rom 11.0.3.x ve sonrası olacaktır ,

Anlatmak istediğim xiaomi.eu veya başka geliştiricilerin uploadlarından değil bu verdiğim linkteki ROM. "bigota.d.miui.com" Xiaomi'nin kendi OTA sunucusu. Beta sürümler Weekly(haftalık) ismiyle ve tarih kodu ile yayınlanıyor fakat bu 11.0.1.0 olarak verilmiş stabil sürüm numarası ile ve Xiaomi OTA sunucusu üzerinden indirmeye sunulmuş yani resmi. Resmi Stabil ROM gelmeden önceki Resmi beta ROM o zaman bu :D Apple sistemindeki GoldMaster sürümü gibi. Stabilden bir önceki beta :D

OyunClash

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Oyun Clash
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
15

Reiwa hocam şu anda Çin stabil romu kullanıyorum. Android 10 güncellemesi yani 11.0.1 güncellemesi geldi. Yani sadece siteyi güncellememişler.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Reiwa hocam şu anda Çin stabil romu kullanıyorum. Android 10 güncellemesi yani 11.0.1 güncellemesi geldi. Yani sadece siteyi güncellememişler.

gelir hocam normal ön beta gibi bir durum var tatilden önce verdiler ama sürüm aslında daha düşük şimdilik yükleme ek daha doğru

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
Gerçekten 9.10.24 android 10 üzerine kıruluymuş ve burdaki modemi flashlayınca sensör problemi yok. Herşey çalıştı sadece kameradan galeriye geçiş yok.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
Gerçekten 9.10.24 android 10 üzerine kıruluymuş ve burdaki modemi flashlayınca sensör problemi yok. Herşey çalıştı sadece kameradan galeriye geçiş yok.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben tiksindim hocam şu andrıod 10'dan. Şimdilik en güncel SuperiorOS andrıod 9 kurdum. Kafam rahatladı ya, sorunsuz her şeyi.

Ne zaman şu android 10'daki sorunlar tamamen giderildi, ancak o zaman geçeceğim. :)

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Mi 8se cihazimda masik x 9.1 roma geçiş yaptım. Bahsedilen modem dosyasını flasladim. Herşey çalışıyor ancak ekran çağrı esnasında kapanmiyor. EvoX'de böyle sorun yoktu. Bunda oldu nedense. Çözümü yok sanırım

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Mi 8se cihazimda masik x 9.1 roma geçiş yaptım. Bahsedilen modem dosyasını flasladim. Herşey çalışıyor ancak ekran çağrı esnasında kapanmiyor. EvoX'de böyle sorun yoktu. Bunda oldu nedense. Çözümü yok sanırım

beta romdan uyarlandığı için malesef bu şekilde ,

citkit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cihad
Cihazım
mi8se
Konular
0
Merhabalar dostlar,

NON.HLOS.bin dosyasında bir kaç değişiklik ile Android Q için portre modunu ve sensörleri bozmayan modem dosyasını oluşturabildim. TWRP ile flashlanabilir hale de getirdim. Sizlerle de paylaşıyorum.

Android Q stabil ve beta sürümlerinde çalışmaktadır.

Düzenleme:
Dosyadaki değişiklikler sonucu geldiğim son nokta aşağıdaki gibidir. Link yenilendi.
1) Şebeke aktif
2) Wi-Fi aktif
3) Bluetooh aktif
4) Portre modunda yeşil ekran sorunu yok.
5) Sadece yakınlık sensörü çalışmıyor. Diğer sensörler aktif. Görüşme esnasında ekran kilidi butonuyla ekranı kilitleyerek görüşmenizi sağlıklı yapabilirsiniz.

Link:
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam merhaba,MIUIv11.0 STABLE bunu yüklemiştim ilk başta sensor çalışıyordu sonra tabi modem yükleyince gidiyor,eu romlarda direkt persist image bulunmuyor çindeki romdan bu şekilde alıp yüklesek sensor çalışabilir mi?
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ben yükleyemedim authentication failed veriyor miflash,birde bu dediğiniz dosyayı nasıl düzenliyorsunuz?

Son düzenleme:
Üst Alt