Rehber Mi 8 Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bende de aynı sıkıntı. Bazı cihazlar çok çabuk root oluyor; bazıları da ne yaparsan yap olmuyor. Artık emin oldum ki, işlemcileri farklı bazı cihazların. Bazıları gps sorunu yaşıyor, bazılarında bu hiç yok. 10 gündür denemediğim hiçbir yol kalmadı, cihaz root olmuyor. Ne stabilde, ne betada, ne globalde, ne eu rom da. Hepsinde her şekilde denedim, twrp ye geri dönüyor.

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Sonunda cihazı rootlayabildim. Twrp 3.2.3 dosyasının içerisindeki advance kısmından magiski yükle dedim ve sonrasında 10-15 dakika sonra cihaz açıldı.
Şimdi asıl ve daha büyük sorumuza gelirsek; her hafta güncelleme alan bu cihaza bu işlemleri her hafta mı yapacağız? Çünkü datayı silmeden cihaz root olmuyor. Sonra 1 saati aşkın cihazı ayarlama ve uygulamaları yükleme sürüyor. Telefondaki ikinci alan da siliniyor ve geri gelmiyor.Böyle olacaksa root eksik kalsın...

Sekot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Videographer
Konular
6
arkaşalar o kadar yazı yazılmış ama kesin bir çözüm yok ortada şunu sormak istiyorum ben rootluyorum ve surekli bootlop oluyor kalıyor öle geri atıyor ben hafızamı silmeden root atmak istiyorum fastboot user data olayı hafızayı siler ben bunu istemiyorum faha önce mi 6 kullandım onda böle bişey olmuyordu sorun nedır çözebilirmiyiz 16.4 16.7 hepsini yükledim nafile telefondan hiç birşey silmeden root atmak istiyorum sorun bu.. sildikten sonra manası kalmıyor zaten

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Twrp 3.2.3 yükledim, içerisindeki advanced kısmından install magiski işaretledim, cihazı rootlayabildim; indirdiğim magiski flashlayınca olmuyordu ama advanced kısmından oldu, başka bir işlem yapmadım ama ben global romdan eu Roma dönmüştüm

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
arkaşalar o kadar yazı yazılmış ama kesin bir çözüm yok ortada şunu sormak istiyorum ben rootluyorum ve surekli bootlop oluyor kalıyor öle geri atıyor ben hafızamı silmeden root atmak istiyorum fastboot user data olayı hafızayı siler ben bunu istemiyorum faha önce mi 6 kullandım onda böle bişey olmuyordu sorun nedır çözebilirmiyiz 16.4 16.7 hepsini yükledim nafile telefondan hiç birşey silmeden root atmak istiyorum sorun bu.. sildikten sonra manası kalmıyor zaten

yedekleyin

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Merhaba arkadaşlar;

işlemler;
  1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.2-0711 Kurulum
  2. Magisk dosyasını indirin;
  3. DM verity disabler dosyasını indirin;
  4. twrp üzerinden magisk i flashlayın geri gelip dm verity disabler ı yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
  5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
  6. fastboot format userdata
  7. fastboot reboot
Root işlemi tamamlanmıştır :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cantara uygun görürsen konu sabitlenebilir :)

Şimdi bootlop soruna çözüm getirmek maksadı ile cevap yazmak istiyorum.. Çünkü sizin yöntem ile tam olarak root yüklenmiyor.
Dm verify disabler olarak verdiğiniz link başka bir amaç için sanırım.
Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip doğru olan link bu olmalı..
Bir de Ekran görüntüsünde Magisk sürümü 16.7 ama sizin verdiğiniz link 16.4 ?
Kurulumda bir kaç değişik ile tam kurulum şöyle olmalı..

1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3.0 Otomatik Yükleme Aracı
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v16.7.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v16.7.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v16.7.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

Son düzenleme:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Şimdi bootlop soruna çözüm getirmek maksadı ile cevap yazmak istiyorum.. Çünkü sizin yöntem ile tam olarak root yüklenmiyor.
Dm verify disabler olarak verdiğiniz link başka bir amaç için sanırım.
Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip doğru olan link bu olmalı..
Bir de Ekran görüntüsünde Magisk sürümü 16.7 ama sizin verdiğiniz link 16.4 ?
Kurulumda bir kaç değişik ile tam kurulum şöyle olmalı..

1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3.0 Otomatik Yükleme Aracı
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v16.7.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v16.7.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v16.7.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

Teşekkür ederim zaman geçtikçe güncelleme yapmak gerekiyor konu güncellenmiştir.

egosiesta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ertan
Cihazım
Mi8
Konular
0
Burası rehber konusu öğrenmek için forumu araştırın kimse size var olan birşeyi tekrar tekrar yazmak zorunda değil ahmak muamelesini ben yapmıyorum farkındaysanız yapmanız gereken çok basit forumu araştırmak. Muhabbet uzamazsa sevinirim konuyla alakasız şeyler konuşup forumu okuyan arkadaşların vaktini çalmak hoş olmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
  2. fastboot format userdata
  3. fastboot reboot

hocam bu komutlara tepkı vermıyor. komut bulunamadı dıyor

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Root sonrası sistem güncellemesi almaya devam ediyor mu cihazlar almıyorsa fastboot veya twrp ile rom degistirdigimizde root işlemini tekrarlamak gerekiyor mu

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt