Rehber Mi 8 Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37

Arkadaşlar saçma mesajlar alıyorum lütfen zevk için root yapacaksanız yapmayın sadece gereken durumlarda yapın root yapmak için gerçekten geçerli bir sebebiniz olsun sırf laf olsun diye root atmaya kalkıp telefonu brick edebilirsiniz bu tip durumlarda forum ve şahsım sorumlu olmayıp root şekli sürekli olarak güncellenmekte olup yeni çıkan yöntemleri ve detayları konunun ilerleyen sayfalarını okuyarak bulabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar;

işlemler;

1. Cihaza güncel twrp yükleyin konu; Recovery - Xiaomi Mi 8 Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı
2. Magisk dosyasını indirin;
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v19.3.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden reboot recovery yapin.
5. Twrp içinden wipe girin ardından format data yazan bölüme dokunun yes yazıp onaylayın, anamenuye gelip reboot recovery yapin. Cihazın içindeki herşey silinecek.
6. Son olarak Magisk-v19.3.zip dosyasını telefona kopyalayın ve yükleyin, yükleme bitince Reboot System'e basın.

Root işlemi tamamlanmıştır :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gambur sülük

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mete
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Ben telefonu rootlayacam ama Xiaomi bin önerdiği bir robot programı var mı cevap verir misiniz

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Magisk ile neler yapılabiliyor birde yedek almaya gerek varmı bu işlemi yaparken

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Magisk ile neler yapılabiliyor birde yedek almaya gerek varmı bu işlemi yaparken

Magisk ile neler yapıldığını bilmiyorsanız yanlış konudasınız eğer gereği yoksa yüklemenizi tavsiye etmiyorum. Yedek alın ve botloader ı açın.

mmcamyel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi9T
Meslek
ÖĞRETMEN
Konular
6
maalesef olmadı bu yöntemde. mi logosunda takılı kalıyor. yeniden başlatıp twrp ekranı geliyor.

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Magisk ile neler yapıldığını bilmiyorsanız yanlış konudasınız eğer gereği yoksa yüklemenizi tavsiye etmiyorum. Yedek alın ve botloader ı açın.
Ögrenmek için sorduk ya zaten ahmak muamelesine gerek yoktu kullanmadıgım bi modül bilgi sahibi olmak istedik

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1
3,5,6 ve 7. sıradaki yönergeleri uyguladınız mı?

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Ögrenmek için sorduk ya zaten ahmak muamelesine gerek yoktu kullanmadıgım bi modül bilgi sahibi olmak istedik

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burası rehber konusu öğrenmek için forumu araştırın kimse size var olan birşeyi tekrar tekrar yazmak zorunda değil ahmak muamelesini ben yapmıyorum farkındaysanız yapmanız gereken çok basit forumu araştırmak. Muhabbet uzamazsa sevinirim konuyla alakasız şeyler konuşup forumu okuyan arkadaşların vaktini çalmak hoş olmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

maalesef olmadı bu yöntemde. mi logosunda takılı kalıyor. yeniden başlatıp twrp ekranı geliyor.

1. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
  2. fastboot format userdata
  3. fastboot reboot

mmcamyel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi9T
Meslek
ÖĞRETMEN
Konular
6
Burası rehber konusu öğrenmek için forumu araştırın kimse size var olan birşeyi tekrar tekrar yazmak zorunda değil ahmak muamelesini ben yapmıyorum farkındaysanız yapmanız gereken çok basit forumu araştırmak. Muhabbet uzamazsa sevinirim konuyla alakasız şeyler konuşup forumu okuyan arkadaşların vaktini çalmak hoş olmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
  2. fastboot format userdata
  3. fastboot reboot
Uyguladım. Fakat sanırım format userdata sisteme format attı. Çünkü cihazda ki boş alan cihaz kapasitesi kadardı. Ama twrp 3.2.3 yükledim o kalıcı hale geldi bu kez. Önce gelmiyordu.

Üst Alt