Rehber Mi 8 Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Tekrar tekrar yazmaktan ben yoruldum siz sormaktan yorulmadınız eğer root sizin için telefonu sıfırlamayı göze alacak kadar önemli değilse yapmayın!.

Loweylans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Mi8
Konular
4
Yapamıyorum ilk maddeleri yaptım fakat komut istemcisinden anlamam.
5,6,7. aşamaları yapamadım.
Fastboot modda çalıştırdım fakat cihazı görmedi.
mi logosu geldi cihazım çöktü açılmıyor.
vs...

gibi sorun yaşayanlar için kendi izlediğim yolu anlatmak istiyorum.

1,2,3,4. aşamaları sorunsuz hallettiniz varsayalım.Hiç twrp'den cihazı kapatmayın veya unuttunuz bu adımı kapattınız ve diğer aşamaları yapamıyorsunuz.cihazı tekrar twrp modunda(ses açma + power tuşu) tekrar açın twrp içinden cihazın datasını formatlayın.5,6,7. aşamaları atlamış olduk şuan cihaz formatlandı ve kuruluma geçti 8. aşamaya gelmiş olduk.Cihaz kurulumunu yaptıktan sonra pc'ye bağlayın magisk'i hafızasına atın tekrar cihazı kapatıp twrp modunda başlatıyoruz,magisk'i flaslayıp reboot system yapıyoruz ve cihazımız rootlu oluyor.

Belki telefonun bozulduğunu düşünerek telefonculara gidip para vermezsiniz faydası olur.Yorumları okudum bu tarz bi bilgi yazılmamış ya da ben bulamadım yazan olduysa affola ben yaşadım bu sorunu yapamayanlarla paylaşmak istedim.Faydam olduysa ne mutlu bana...

berkemir0

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Mi 8 cihazıma root atarsam garantisi gider mi

sahinlii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hacı
Cihazım
S7 edge
Konular
10
Arkadaşlar mi note 3 cihazımda, twrp yükledikten sonra magisk flaslayınca root oluyordu direk. şimdi mi8 se aldım bunda öyle olmuyor mu? İşlemciden dolayı mı bu fark?

sahinlii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hacı
Cihazım
S7 edge
Konular
10
evet aynı sıkıntı bende de mevcut nasıl yapıcaz biri söylesin lütfen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

evet aynı sıkıntı bende de var
selamün aleyküm arkadaşlar yazdığı şekilde twrp yüklü mi8 se ye root atmaya çalışıyorum magisk kurunca cihaz mi logosunda kalıyor ve açılmıyor. kendim kurcalayarak twrp nin ek ayarlarından root kaldır sekmesinden magiski kaldırdım ve cihaz açıldı. fakat root atmam gerekli nasıl yapacağım bir öneriniz var mı?
evet aynı sıkıntı bende de var nasıl yapıcaz biri söylesin lütfen

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29
formatsız yapma şansımız yok mu? beta kullanıcısıyım her hafta format atmadan yapamaz mıyım?

1tiger1

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tiger
Cihazım
mi8
Meslek
öğrenci
Konular
1
Titanium backup için yapacaktım bütün veriler siliniyormuş:(.Veriler silinmeden nasıl rootlayabilirm?

Paoloqu24

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Paolo Qu
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
0
Şimdi bootlop soruna çözüm getirmek maksadı ile cevap yazmak istiyorum.. Çünkü sizin yöntem ile tam olarak root yüklenmiyor.
Dm verify disabler olarak verdiğiniz link başka bir amaç için sanırım.
Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip doğru olan link bu olmalı..
Bir de Ekran görüntüsünde Magisk sürümü 16.7 ama sizin verdiğiniz link 16.4 ?
Kurulumda bir kaç değişik ile tam kurulum şöyle olmalı..

1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3.0 Otomatik Yükleme Aracı
2. Magisk dosyasını indirin;
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v16.7.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
6. fastboot format userdata
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v16.7.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v16.7.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

Hi, I'm new. but there are differences between Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip is Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_.zip, is it the same? I also saw that when I go inside the magisk and click uninstall> restore image, a warning appears "there is no original boot image", I also executed this command in PowerShell "slot fastvarot getvar current" but I get a "GetVar variable not found" error. I don't know how to solve. thank you. Also I can't update via OTA with Magisk, you can help me. PS: if I install Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip, the twrp is already installed on the phone, because I have to flash the twrp, if with this file Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip I can flash twrp if I use twrp ??. Thank you

Üst Alt