Rehber Mi 8 Lite Şebeke Sorunu Çözümü

Fuataydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat Aydın
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Test Mühendisi
Konular
0
Merhaba,
paylaştığınız bilgi ve deneyimler için teşekkür ederim bende aynı sizin gibi Turkcell şirket hattı ( sim 1) ve kendi hattım Vodafone (sim 2) olarak kullanıyorum
ayrıca Global Stable Miui 10 yüklü, daha önceden Vodafone hattım Sim 1 de takılıydı ve mobil internette kesilme ve yavaşlamalar yaşıyordum, bir forumda okuyup simlerin yerlerini değiştirdim ve mobil interneti sim 2 ye taktığım hattan kullandığımda sıkıntı yaşamıyorum fakat sim 1 den kullandığımda mobil internette takılmalar oluyor ve bazen kesiliyor hatta ( vodafone/turkcell olsun değişmiyor bu durum)
kullandığım global romda sarj süresinde son zamanlarda hızlı tükenme yaşadığımdan alternatif arama evresindeyim ve ilk akla gelip mantıklı olan ( forumdaki arkadaşlarında deneyimlerini aktarmasıyla ) sizin kullanmış olduğunuz Xiaomi.eu Miui 11.1 9.10.17 beta ( en azından kararlı gelene kadar )
sormak istediğim şunlar ; sim1de turkcell sim 2de vodafone olarak kullanıp mobil interneti sim2 vodafonedan kullanmayı denediniz mi/ deneyebilir misiniz yada ? durumu merak ediyorum açıkcası
diğer bir sorumda kullandığınız romda şarj memnuniyetiniz nasıl ?
teşekkürler şimdiden
Merhaba Umur bey,
Geri dönüş yapmam biraz geç oldu kusura bakmayın. Konuda bahsettiğiniz sim kartların yerlerini değiştirdim ama sonuç aynı. Yani Vodafone mobil yükleme-indirme hızlarında bir değişiklik olmadı. Keza, eşimde Samsung telefon var ve Vodafone kullanıyor. SpeedTest.net te yaptığım hız ölçümleri aynıydı. GSM operatörü kaynaklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Edit: Vodafone memnuniyetsizliği sebebiyle numaramı Türk Telekom'a taşıdım. İnanın aynı paraya hem daha çok internet kullanıyorum hem de Hız konusunda Vodafone dan daha iyi bana göre. Konum olarak İstanbul Avrupa yakasında yaşıyorum. Başka bölgelerde nasıldır bilemiyorum.

NOT: Burada yazdıklarım bilgilendirme amaçlıdır. Kişilerin yapacağı değişiklikler kendi sorumluluğundadır.
Herhangi bir operatör karalama, teşvik etme veya reklam bulunmamaktadır.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
16
Merhaba Umur bey,
Geri dönüş yapmam biraz geç oldu kusura bakmayın. Konuda bahsettiğiniz sim kartların yerlerini değiştirdim ama sonuç aynı. Yani Vodafone mobil yükleme-indirme hızlarında bir değişiklik olmadı. Keza, eşimde Samsung telefon var ve Vodafone kullanıyor. SpeedTest.net te yaptığım hız ölçümleri aynıydı. GSM operatörü kaynaklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Edit: Vodafone memnuniyetsizliği sebebiyle numaramı Türk Telekom'a taşıdım. İnanın aynı paraya hem daha çok internet kullanıyorum hem de Hız konusunda Vodafone dan daha iyi bana göre. Konum olarak İstanbul Avrupa yakasında yaşıyorum. Başka bölgelerde nasıldır bilemiyorum.

NOT: Burada yazdıklarım bilgilendirme amaçlıdır. Kişilerin yapacağı değişiklikler kendi sorumluluğundadır.
Herhangi bir operatör karalama, teşvik etme veya reklam bulunmamaktadır.

Merhaba Fuat bey,

öncelikle denediğiniz için teşekkürler, demek ki durum herkeste farklı seyrediyor,
internette çok sıkıntı yaşamıyordum buna rağmen bataryanın hızlı tükenmesinden ötürü Eu rom beta'ya 25.10.2019 tarihi itibariyle geçtim , mobil internette hızım bariz oranda arttı ve anlık takılmalar oluyordu onlarda ortadan kalktı, önceki stabil global rom a oranla batarya kullanım süremde de olumlu yönde ciddi fark oluştu hatta bunu macrodroid programı üzerinden destekliyici taskerlar yaptığımda gayet memnunum kullanımdan.

Skyline61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
16
Yeni miui 11 guncellemesi ile mi 8 lite sebeke sorunu cozuluyo mu?

Fuataydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat Aydın
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Test Mühendisi
Konular
0
Merhaba Fuat bey,

öncelikle denediğiniz için teşekkürler, demek ki durum herkeste farklı seyrediyor,
internette çok sıkıntı yaşamıyordum buna rağmen bataryanın hızlı tükenmesinden ötürü Eu rom beta'ya 25.10.2019 tarihi itibariyle geçtim , mobil internette hızım bariz oranda arttı ve anlık takılmalar oluyordu onlarda ortadan kalktı, önceki stabil global rom a oranla batarya kullanım süremde de olumlu yönde ciddi fark oluştu hatta bunu macrodroid programı üzerinden destekliyici taskerlar yaptığımda gayet memnunum kullanımdan.
Merhabalar tekrardan,
Pil tüketimini ve stabilite hakkında bilgi vermeyi unutmuşum. :)
EU Beta 9.10.24 kullanıyorken pil tüketimi stabil versiyona göre daha iyiydi. Hatta ortalama bir kullanımda 12 saatlik (sabah 6- akşam 6) periyotta sadece %40 azalmıştı. Aktivitem ise nadiren instagram, çoğunlukla spotify.
Dün akşam EU Beta v9.10.31 e güncelledim. Şu andaki pil durumumda (Sabah 6:00 ile 11:07) %8 lik bir düşüş oldu. Artık kullandıkça anlayacağız. Stabilite ve akıcılık yönünden kıyaslarsak bir önceki EU Beta ile aynı (güzel).
Bilginize.

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
eu kararlı romda çalışır mı deneyen var mı

Mmurat33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7
Bana halen güncelleme gelmedi sebebi ne olabilir acaba

raver

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
salim
Cihazım
a2 lite
Konular
4
Vay be rezalete bak aldığıma bin pişman oldum bu telefonu.Yok efendim boot kilidini açacakmışız eu beta rom kuracakmışız v.s v.s koskoca xiaomi bir seneden fazladır bu sorunu çözememesi tam bir rezalet, bir dahamı xiaomi, asla.

Üst Alt