Rehber Mi 8 Lite Şebeke Sorunu Çözümü

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
evet otomatik yükleme uygulaması baya iyimiş ama türkçe dil desteği olan değilmiş onunla açtım . tekrar yüklesem aynı sorun olur mu kararsız kaldım . siz nasıl güncellediniz

Muratzeynep

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Rootsuz olanı hangisi?

bahadırgs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bahadır
Cihazım
Lenovo K3
Konular
0
Arkadaşlar son zamanlarda arayanların ulaşamaması sebebinden dolayı telefonu servise vermeden önce verilen çözüm kesin sonuç veriyorsa denemek istiyorum, hattım vodafone.

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Arkadaşlar son zamanlarda arayanların ulaşamaması sebebinden dolayı telefonu servise vermeden önce verilen çözüm kesin sonuç veriyorsa denemek istiyorum, hattım vodafone.
Vodafone de sorunun çözülmediğini belirtilmiști tercih sizin hocam
Son durumda bende kafa iyice karıştı.
Şu ana kadar olanları kısaca özetlersem bende (hangi updateden sonra olduğunu bilmiyorum) önce mobil internet kopması sorunu başladı, reboot etmeden geri gelmiyordu. O dönemde pttcell kullanıyordum (sim1 yuvası). 1,5 ay önce vodafone' a geçtim, bu sefer arayanların ulaşamaması sorunu başladı (sim1 yuvası).

Bu konu altındaki çözümleri deneyerek başladım:
1. Önce Vodafonela epey kavga ettim, sonuca varamadım. Bu forumu okuyunca zaten onlardan olmadığını düşündüm. (ama hala şüphem var, az sonra...)
2. Sayın erkin91' in önerdiği yöntem bende çalışmadı.
3. 10 Eylül günü Eu Beta 9.8.22 kurdum, modem dosyasını yükledim. İzlemeye başladım. 5 gün geçti, yeterince test etmiş oldum, benim sorun düzelmedi. (kurduktan sonra kurtardık sonunda derken gelen 'sana cepten ulaşamıyoruz' mesajı ile telefonu fırlatıp atmayı düşündüm, yapamadım nedense...)
4. Dedim sorun başka, sim2 yuvasına geçtim, sorun aynen devam.
5. Sonunda yine CraweL' in verdiği dosyası ile dün akşam (sanırım) telefonun ilk haline döndüm. Bunda gerçekten çok eksik varmış, downgrade olunca gördük. (örneğin çok alıştığım yüz tanıma yok) Sonuçta sevmedim ama mecbur kalırsam kullanacağım artık.

Vodafonela ilgili soru işaretleri: sim kart sorunlu olabilir mi? Vodafone' un GSM sistemleriyle (vodafone' un bazı bandlarda problemleri olduğu gibi bir yazı okudum) bizim kullandığımız modellerle donanımsal ya da yazılımsal bir problemi olabilir mi. Hiç bir şey yaramazsa operatör değiştirmek son çare. (Bu konuda müzdarip arkadaşlar gsm operatörlerini de belirtirse iyi olur, belki buradan bir çözüm çıkar.)

Bu arada elektronik/haberleşme dünyasında çok fazla değişken olduğu için hibrid sorunlarda olabilir.

Yeri gelmişken buna hala çözüm üretememiş olan Xiaomi utansın. 3 sene ZTE' de çalıştım, test mühendisi arkadaşların sorunu tespit etmeleri inanın yarım gün almaz. Patch yazılması da hadi 1 hafta olsun...

@CraweL size son bir soru. Bu 9.6.5 çok yavan geldi ve bloatware dolu. Daha önce açtığınız bir şebeke kesintisi çözümü başlığı daha var, Havoc önerdiğiniz. Onu denememizi hala öneriyor musunuz. Orada zaten miui tabanlı yazılımlarla sorunun çözülemeyeceğini belirtmişsiniz. Yorumunuzu rica edeceğim.

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Ben de onaylıyorum, Vodafone da işe yaramıyor. 3G de kullanmayı tercih ediyorum...

Fuataydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat Aydın
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Test Mühendisi
Konular
0
Merhaba,
Mi8 Lite çift sim kartlı kullanıyorum. SIM1 'de Vodafone, SIM2 'de ise şirket hattım Turkcell takılıdır.
Sim kartlar orjinal 4.5g uyumlu (sonradan kesilmemiş) kartlardır.

Vodafone hattında de işe yaramadı ama VoLTE simgesi geldi. Modem dosyasını yüklemeden önce öyle bir simge yoktu.
Ancak gel gelelim Turkcell 'de bariz bir fark oluştu.
Şirket hatlarımız (Turkcell) ve telefonlarımız aynı (Mi8 Lite 64GB) olduğu için arkadaşımla deneme şansım oldu :)
Arkadaşımda Global Stable Miui 10 yüklü. Herhangi modem dosyası yüklenmemiş bir cihaz.
Bendekinde de Xiaomi.eu Miui 11.1 9.10.17 beta yüklü. Ayrıca ilgili modem dosyasını fastboot tan yükledim
Speedtest üzerinden de aynı Sunucu seçiliydi. İndirme hızı diğer arkadaşıma göre 2 katı fazlaydı. Çok şaşırdım.
Telefonların konumu birbirini etkilemesinler diye arada 15-20 cm boşluk bıraktım test yaparken.

Bilginize.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Crawel hocam aklımı kurcalayan diğer bir soru ise, global stable MIUI 11 e geçiş yaptığımızda bir problem oluşur mu?

Konuda "Modem dosyası Eu betada düzgün çalışır" diye yazdığınız için soruyorum...

Son düzenleme:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Crawel hocam aklımı kurcalayan diğer bir soru ise, global stable MIUI 11 e geçiş yaptığımızda bir problem oluşur mu?

Konuda "Modem dosyası Eu betada düzgün çalışır" diye yazdığınız için soruyorum...
Modem dosyası Global romda yüklediği zaman telefonda sesler gidiyor hocam. Eu kullanmanız gerekiyor.

echooz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ekrem
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Dün itibari ile EU Beta 11'e geçiş yapıp modem dosyasını değiştirdim. Mobil veri hızında iki katı denebilecek seviyede artış oldu. Herhangi bir şebeke problemi yada arayıpta ulaşamama gibi bir sorunla karşılaşmadım daha. 1 hafta sonra tekrar bildiririm.

Amatör bir Xiaomi kullanıcısı olarakta bu işlemleri zahmetsiz ve kolay bir şekilde halledebilmem için forumda gerekli konuları hazırlayan CraweL , alper38k 'e ve diğer miuitürkiye kullanıcılarına teşekkür ederim.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
16
Merhaba,
Mi8 Lite çift sim kartlı kullanıyorum. SIM1 'de Vodafone, SIM2 'de ise şirket hattım Turkcell takılıdır.
Sim kartlar orjinal 4.5g uyumlu (sonradan kesilmemiş) kartlardır.

Vodafone hattında de işe yaramadı ama VoLTE simgesi geldi. Modem dosyasını yüklemeden önce öyle bir simge yoktu.
Ancak gel gelelim Turkcell 'de bariz bir fark oluştu.
Şirket hatlarımız (Turkcell) ve telefonlarımız aynı (Mi8 Lite 64GB) olduğu için arkadaşımla deneme şansım oldu :)
Arkadaşımda Global Stable Miui 10 yüklü. Herhangi modem dosyası yüklenmemiş bir cihaz.
Bendekinde de Xiaomi.eu Miui 11.1 9.10.17 beta yüklü. Ayrıca ilgili modem dosyasını fastboot tan yükledim
Speedtest üzerinden de aynı Sunucu seçiliydi. İndirme hızı diğer arkadaşıma göre 2 katı fazlaydı. Çok şaşırdım.
Telefonların konumu birbirini etkilemesinler diye arada 15-20 cm boşluk bıraktım test yaparken.

Bilginize.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,
paylaştığınız bilgi ve deneyimler için teşekkür ederim bende aynı sizin gibi Turkcell şirket hattı ( sim 1) ve kendi hattım Vodafone (sim 2) olarak kullanıyorum
ayrıca Global Stable Miui 10 yüklü, daha önceden Vodafone hattım Sim 1 de takılıydı ve mobil internette kesilme ve yavaşlamalar yaşıyordum, bir forumda okuyup simlerin yerlerini değiştirdim ve mobil interneti sim 2 ye taktığım hattan kullandığımda sıkıntı yaşamıyorum fakat sim 1 den kullandığımda mobil internette takılmalar oluyor ve bazen kesiliyor hatta ( vodafone/turkcell olsun değişmiyor bu durum)
kullandığım global romda sarj süresinde son zamanlarda hızlı tükenme yaşadığımdan alternatif arama evresindeyim ve ilk akla gelip mantıklı olan ( forumdaki arkadaşlarında deneyimlerini aktarmasıyla ) sizin kullanmış olduğunuz Xiaomi.eu Miui 11.1 9.10.17 beta ( en azından kararlı gelene kadar )
sormak istediğim şunlar ; sim1de turkcell sim 2de vodafone olarak kullanıp mobil interneti sim2 vodafonedan kullanmayı denediniz mi/ deneyebilir misiniz yada ? durumu merak ediyorum açıkcası
diğer bir sorumda kullandığınız romda şarj memnuniyetiniz nasıl ?
teşekkürler şimdiden

Üst Alt