Rehber Mi 8 Lite MIUI10-MIUI11 Pie Gcam Yükleme Rehberi

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Root olayının cihazı cürütmesi ile alakası nedir anlamadım. Daha önce Lg g2 vardı ve 4.5 yıl rootlu olarak kullandım. Lg lerdeki klasik anakart arızası nedeniyle değiştirmek zorunda kaldım. Root olayını sırf reklam engellemesi için yaptım. Şuana kadarda stabil bir şekilde telefonu kullanıyorum. Telefonu bilinçli bir şekilde kullandıktan sonra root olayı bir kolaylık diye düşünüyorum.
Hocam viruslerde bilgisayari her zaman cokturmuyor evde kardesimin oynadigi bilgisayar adamlar sistem izliyorlar o derece ama calismaya devam ediyor ustelik hizi normal tarama yaptim 11 tane ciddi virus cikti hep crack oyun yuklemis ama calisiyor bilgisayar mesele sizin kullanabilmeniz degil mesele o yukkediginizin ne zaman reaksiyona gececeginde sende olmadi baskasinda olur. Ben tabletlere cok rom portladim bazilarinda uygulama 4 gb ramin 2 gb sini ele geciriyordu birden bire hemde ve suda var illaha root uygulamasi zarar verecek diye bir sey yok netten hileli apk indirdiniz indirdiniz uygulama viruslumus fark etmediniz iste burda olay patliyor o uygulama rootu kullanacaktir. Hemde size sormadan telefonu telef ediyorlar. Simdi tmm twrp girip hallederim diyosunuz ama herkes bu islemleri yapamiyor. Ve sanirim sizde disardan yuklenen apk lerin verebilecegi zararlara karsi temkinlisinizdir. Yani takar usbyi yeni rom atarsiniz. Tabi asiri gic kullanimindan tele bir sey olmazsa bu risklere girmek bence 2000 lira yi goz onunde bulundurarak yanlis diyorum. Tabi siz kamera diyosunuz orasi ayri tabiki kullanin ama dikkatli olun. Burda cok gordum adam yeni tel almis rom nedir bilmiyor root nedir bilmiyor hemen xiaomi aldiysan ilk is kilit ac rom yukle root at diyorlar. Yani benim sitemim bu forum resmi bir fan forumu keske biraz daha güvenlikçi olsalar. Rom ve root işine biraz daha güvenlik tarafınfan yaklaşabilirler özellikle yöneticiler.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Merhaba

hem gcam'de hemde stock kamerada ön kamerayı çalıştırabilen oldu mu acaba ?

mehmetaliezer k. adlı arkadaşın şöyle bir çözümü vardı ;

Alıntıdır ;
**
arkadaşlar ön kamera için çözümü buldum. ön kamerayı hem gcam hem stok hem de WhatsApp vb. uygulamalarda kullanabilirsiniz.
1-öncelikle rootlu cihazınıza fix dosyasını yükleyin. (konu başında var)
2-daha sonra Solid Explorer adlı uygulamayı yükleyin.
3- uygulamaya girin. dahili depolamada mi8_lite_front_camera_fix adlı dosya olacak ona girin.
4- daha sonra system/vendor/lib yolunu izleyin.
5- bu klasörün içindeki dosyayı kopyalayın.
6- kopyaladığınız dosyayı rootlu cihazınızın kök dizininde vendor/lib klasörüne girip yapıştırın.
7- uygulamadan çıkıp telefonu yeniden başlatın.
resimli anlatımı yapamayanlar için ekleyebilirim.

**

bendeki magisk modülü Fix front Gcam for Mi 8 lite adında yani farklı bir modüldü yinede yukarıdaki şekilde denedim fakat olmadı , durum aynı sadece gcamde ön kamera çalışıyor, sonuç almak için aşağıdakini yazmıştım ama burdan devam edelim denilince buraya da iletmek istedim

merhaba

dediğiniz yöntemi denedim şöyle ki bende Gcam için ekli olan modül değilde adı Fix front Gcam for Mi 8 lite adında bir modül yüklü, sonuçta aynı mantık gcam çalıştırıyor fakat stock kamerada ön kamera kısmında sıkıntı çıkıyor, dediğiniz işlemi aynı şekilde bu ismini yukarda belirttiğim modül için yaptım ( yanlışlıkla 2 kere basmadıysam ) yapıştır dediğinde değiştirilsin mi diye sordu ve evet dedim ayrıca , reboot ettim sonrasında yine stock kamerada ön kamera takılıyor..

1- aynı görevi görsede modül farkından dolayı olabilir mi ?
2- sizde de yapıştır diyince dosya değiştirilsin mi demişmiydi ?

modül farklı olduğundan ve işlemler yaptığımdan şuan modülü değiştirmek sıkıntı yaratabilir diye de deneyemedim

arkadaşın dediği modül yüklü olan arkadaşlardan deneyen oldu mu acaba ya da farklı bir çözüm alan ?

Ü

Üye silindi 78063

Guest
hocam fix dosyası ismi farklı olabilir ama işlev aynı ve dosyayı yapıştırırken değiştir seçeneğini seçmeyi unutmayın

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
hocam fix dosyası ismi farklı olabilir ama işlev aynı ve dosyayı yapıştırırken değiştir seçeneğini seçmeyi unutmayın

o şekilde yaptım ama sonuç değişmedi stock kamerada ön kameradan çekim yaptığımda takılıp kalıyor

3. aşamadaki gittiğiniz dosya yolu magisk'in modülü indirdiği download içindeki zip dosyasında değil mi ? zaten arattığımda da başka bulamadı aynı adla

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17

birde sizin kullandığınız gcam sürümü nedir ondan kaynaklıdır belki , bendeki 6.2 olan

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
halen hem stock hem de gcamde ön kamerayı çalıştırabilen yok sanırım