Soru Mi 8 Hakkında

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Merhabalar. 4 yıllık iOS deneyimimden sonra babamın uygun fiyatlı telefon arayışıyla Xiaomi ile tanıştım ve uzun araştırmalar sonucunda Mi 5S aldık kendisine. Bende iPhone 6S vardı iOS un da ciğerini bilirim fakat artık değişiklik istiyordum. Aynı zamanda Apple'ın da politikalarından aşırı sıkıldığım için(piyasada 1500 liraya çentikli tellefon satılıyor) yeniliksiz çentikli diye şu an 7500 TL ye sattığı iPhone X, yeni diye her sene tanıtılıp Rahatsız Etme Modunu iyileştirip iki menünün şeklini değişip iOS alın diye sunması da artık son noktayı koydurdu. Telefonu bugün sattım ve Samsunga yıllardır ayar olduğumdan, Huawei kardeşimizin de hemen havalara girmesinden dolayı merakla Mi 8 in satışa çıkmasını, Global Romu bekliyorum. Görüşleriniz nelerdir acaba ne zaman gelir hem rom hem de telefon ? Romu biz mi yüklüyoruz nasıl oluyor bu işler ? Babama hazır yüklü gelmişti 1400 e almıştık o zamanlar. 128 lik almayı düşünüyorum fiyat vs nasıl olur ? sahibinden üzerinde bir sürü satılanlar var fakat hem garanti durumu hem de rom yüzünden şu an almıyorum. Beklersem de fiyatın malum dolardan dolayı yükseleceğini düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler bundan sonra sizlerleyim :)

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Hocam Apple'ın en çok beğendiğim ve takdir ettiğim özelliği satış sonrası desteği garantisi. Bilmeyen yoktur zaten bu konuyu. 10 kere cihaz değişimi yapıldı 1 kere de üst model kutulusıfır cihaz verildi bana. Şimdi olur da bi sıkıntı çıkarsa garanti işini düşünüyorum bir de şu var dediğiniz pasaport meselesi büyük ihtimalle pasaport bulamam daha bu platformda da yeni olduğumdan neler yapılıyor vs bilmiyorum. Eskiden android kullanıp cihazı rom yüklerken tuğla yapmışlığım vardı. iOS ta JB yaparken öyle bir imkan yoktu burda ondan korkuyorum acemilikle bişey yapmak istemiyorum. :)

garanti her zaman olmasa da çoğu zaman ihtiyacınız olunca sizi mutlu eder diye düşünüyorum. yine de garantisiz bir cihaz alırsanız ve kaydını yaptıracak olursanız edevletten 170 lira ödemeniz gerekiyor. pasaport kayıt hakkını satanlar oluyor, 50-100 lira karşılığında. yani kaydı ortalama 250 liraya halledersiniz diye düşünüyorum.

gümrükten telefonu geçirmenin yolları var. yine de garanti değil. x rayde görünmeyecek şekilde paketliyorlar cihazı, kutusunu da sonra gönderiyorlar. bazen takılıyor. ama yurtiçinde kayıtsız telefonu aliexpress fiyatına yakın buluyorsanız uğraşmaya değmez.

ayrıca garantili telefon satışı bir iki aya başlayacaksa da bekleyip global romlu telefon almak daha mantıklı. şu an official olarak duyurulan bi global rom yok mi8 için

Oyla:

Frkngg

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 6
Konular
10
Benim çok sağlam kaynağım var Huawei Türkiye de çalışan Çinli bir müşterime 6+128 modelini aldirdim Mi 8i herkes görünce hayranlıkla bakıyor ama ben telefonu 1 haftadır kullanmıyorum çünkü çok eksiği var global rom ile düzelir diyolar rom çıkmasını bekliyorum

Oyla:
Üst Alt