Soru Mi 8 Hakkında

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Merhabalar. 4 yıllık iOS deneyimimden sonra babamın uygun fiyatlı telefon arayışıyla Xiaomi ile tanıştım ve uzun araştırmalar sonucunda Mi 5S aldık kendisine. Bende iPhone 6S vardı iOS un da ciğerini bilirim fakat artık değişiklik istiyordum. Aynı zamanda Apple'ın da politikalarından aşırı sıkıldığım için(piyasada 1500 liraya çentikli tellefon satılıyor) yeniliksiz çentikli diye şu an 7500 TL ye sattığı iPhone X, yeni diye her sene tanıtılıp Rahatsız Etme Modunu iyileştirip iki menünün şeklini değişip iOS alın diye sunması da artık son noktayı koydurdu. Telefonu bugün sattım ve Samsunga yıllardır ayar olduğumdan, Huawei kardeşimizin de hemen havalara girmesinden dolayı merakla Mi 8 in satışa çıkmasını, Global Romu bekliyorum. Görüşleriniz nelerdir acaba ne zaman gelir hem rom hem de telefon ? Romu biz mi yüklüyoruz nasıl oluyor bu işler ? Babama hazır yüklü gelmişti 1400 e almıştık o zamanlar. 128 lik almayı düşünüyorum fiyat vs nasıl olur ? sahibinden üzerinde bir sürü satılanlar var fakat hem garanti durumu hem de rom yüzünden şu an almıyorum. Beklersem de fiyatın malum dolardan dolayı yükseleceğini düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler bundan sonra sizlerleyim :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Oyla:

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
AliExpress te bir satıcı var trade olması lazım fiyatları da Türkiye'de ki satıcılardan daha uygun ve Türkiye ye gönderiyor. bi bakın hocam geri bildirim bırakanlar mevcut önce cihazı sonra aksesuar ve kutuyu yolluyormuş.
ios mevzusuna ben de değineyim
2009 yılından 2016 yılına kadar hep iphone kullandım her kullandığım iphone ye de mutlak jb yapardım.
ama 2016 da jb çıkması çok uzun sürünce sattım ve zte axon 7 aldım ve baktım ki çok daha uyguna çok daha kaliteli telefon lar varmış piyasa da
zte yi de satıp mi 8 aldım çok memnunum mi. 8 den
bence alın şimdiden global rom gelince yüklersiniz
kayıt olayı da 8 ay zaten kullanabilirsiniz o zamana kadar da imei tamir işlemi çıkar yaparsınız şahsen ben öyle yapcam

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
AliExpress te bir satıcı var trade olması lazım fiyatları da Türkiye'de ki satıcılardan daha uygun ve Türkiye ye gönderiyor. bi bakın hocam geri bildirim bırakanlar mevcut önce cihazı sonra aksesuar ve kutuyu yolluyormuş.
2009 yılından 2016 yılına kadar hep iphone kullandım her kullandığım iphone ye de mutlak jb yapardım.
ama 2016 da jb çıkması çok uzun sürünce sattım ve zte axon 7 aldım ve baktım ki çok daha uyguna çok daha kaliteli telefon lar varmış piyasa da
kayıt olayı da 8 ay zaten kullanabilirsiniz o zamana kadar da imei tamir işlemi çıkar yaparsınız şahsen ben öyle yapcam

Belki haberiniz yoktur. Bugün Mi 8 için Global rom çıktı hocam :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Belki haberiniz yoktur. Bugün Mi 8 için Global rom çıktı hocam :)

a 24 temmuz diye bekliyordum tüh işe gidiyorum şuan artık gelince indireyim sağol kardeşim

Oyla:

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21

Hocam Apple'ın en çok beğendiğim ve takdir ettiğim özelliği satış sonrası desteği garantisi. Bilmeyen yoktur zaten bu konuyu. 10 kere cihaz değişimi yapıldı 1 kere de üst model kutulusıfır cihaz verildi bana. Şimdi olur da bi sıkıntı çıkarsa garanti işini düşünüyorum bir de şu var dediğiniz pasaport meselesi büyük ihtimalle pasaport bulamam daha bu platformda da yeni olduğumdan neler yapılıyor vs bilmiyorum. Eskiden android kullanıp cihazı rom yüklerken tuğla yapmışlığım vardı. iOS ta JB yaparken öyle bir imkan yoktu burda ondan korkuyorum acemilikle bişey yapmak istemiyorum. :)

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
a 24 temmuz diye bekliyordum tüh işe gidiyorum şuan artık gelince indireyim sağol kardeşim

Rica ederim hocam :)

Oyla:

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Hocam Apple'ın en çok beğendiğim ve takdir ettiğim özelliği satış sonrası desteği garantisi. Bilmeyen yoktur zaten bu konuyu. 10 kere cihaz değişimi yapıldı 1 kere de üst model kutulusıfır cihaz verildi bana. Şimdi olur da bi sıkıntı çıkarsa garanti işini düşünüyorum bir de şu var dediğiniz pasaport meselesi büyük ihtimalle pasaport bulamam daha bu platformda da yeni olduğumdan neler yapılıyor vs bilmiyorum. Eskiden android kullanıp cihazı rom yüklerken tuğla yapmışlığım vardı. iOS ta JB yaparken öyle bir imkan yoktu burda ondan korkuyorum acemilikle bişey yapmak istemiyorum. :)
tuğla (brick) olma ihtimali zordur
yönergeleri düzgün uygularsan ve işlem yaparken kablo çıkması şarj bitmesi gibi olaylarda olmazsa bi sıkıntı yaşamazsın
mi çok iyidir kardeşim apple aratmaz garanti olayında da resmi olarak girince Türkiye ye o zaman anlıcaz iyi mi kötü mü

Oyla:

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Mi 8 Ne durumda dün lansman yapıldı avrupa ülkelerinde satışa da çıktı gearbest üzerinden hatta mi band 3 de hediye ediyorlar biz ne zaman alacağız mi 9 çıkınca mı acaba ?

Bize mesaj gönderdiğiniz için teşekkürler Alptekin . Şimdilik burada değiliz ama en kısa zamanda size yanıt vereceğiz!

09:08

Efendim tüm çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda bizlerde kullanıcılarla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. Şuan net bir tarih veremiyorum ancak 3 4 hafta içerisinde stoklarımıza gireceğini öngörüyoruz.

Cepport ile görüşmem. Anlaşılan 1 ay daha beklenecek Mi 8 :(

Oyla:
Üst Alt