Soru Mi 8 Hakkında

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Merhabalar. 4 yıllık iOS deneyimimden sonra babamın uygun fiyatlı telefon arayışıyla Xiaomi ile tanıştım ve uzun araştırmalar sonucunda Mi 5S aldık kendisine. Bende iPhone 6S vardı iOS un da ciğerini bilirim fakat artık değişiklik istiyordum. Aynı zamanda Apple'ın da politikalarından aşırı sıkıldığım için(piyasada 1500 liraya çentikli tellefon satılıyor) yeniliksiz çentikli diye şu an 7500 TL ye sattığı iPhone X, yeni diye her sene tanıtılıp Rahatsız Etme Modunu iyileştirip iki menünün şeklini değişip iOS alın diye sunması da artık son noktayı koydurdu. Telefonu bugün sattım ve Samsunga yıllardır ayar olduğumdan, Huawei kardeşimizin de hemen havalara girmesinden dolayı merakla Mi 8 in satışa çıkmasını, Global Romu bekliyorum. Görüşleriniz nelerdir acaba ne zaman gelir hem rom hem de telefon ? Romu biz mi yüklüyoruz nasıl oluyor bu işler ? Babama hazır yüklü gelmişti 1400 e almıştık o zamanlar. 128 lik almayı düşünüyorum fiyat vs nasıl olur ? sahibinden üzerinde bir sürü satılanlar var fakat hem garanti durumu hem de rom yüzünden şu an almıyorum. Beklersem de fiyatın malum dolardan dolayı yükseleceğini düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler bundan sonra sizlerleyim :)

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Merhabalar.
Aramıza hoş geldiniz.
Garantili alırsanız hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz direkt hattınızı takıp kullanabilirsiniz. Henüz garantili çıkmadı tabi o da ayrı :)
Siz siz olun garantili almıyorsanız her önünüze gelenden de telefon almayın. Bu konuda bir çok sorun yaşayan oldu :)
Garantili alırsanız zaten sıkıntı yok. Ama şahıs üzerinden alırsanız şahıstan şahısa değişir. Kimisi bootloader kilidini açar, global rom veya istediğiniz rom varsa(tabi rom çıkmışsa) atar, kalıcı imei atar gönderir.Garantili cihaz gibi hat takır kullanırsınız.
Kimisi var kapalı kutu satar bootloader kilidi açmakta rom atmakta imei atmakta size kalır.
Kimisi ise uçan imei atar fake rom atar kısacası uğraşmaz sattığı gibi yok olur :)
Telefon seçiminiz güzel.
Size tavsiyem güvenilir birini bulabilirseniz ondan, bulamazsanız garantili çıkmasını bekleyin. Ve geldiği gibi almaya bakın çünkü dolar kuru çıkmaya devam edecek gibi. Beklemek zarar olur ancak :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Merhabalar.
Aramıza hoş geldiniz.
Garantili alırsanız hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz direkt hattınızı takıp kullanabilirsiniz. Henüz garantili çıkmadı tabi o da ayrı :)
Siz siz olun garantili almıyorsanız her önünüze gelenden de telefon almayın. Bu konuda bir çok sorun yaşayan oldu :)
Garantili alırsanız zaten sıkıntı yok. Ama şahıs üzerinden alırsanız şahıstan şahısa değişir. Kimisi bootloader kilidini açar, global rom veya istediğiniz rom varsa(tabi rom çıkmışsa) atar, kalıcı imei atar gönderir.Garantili cihaz gibi hat takır kullanırsınız.
Kimisi var kapalı kutu satar bootloader kilidi açmakta rom atmakta imei atmakta size kalır.
Kimisi ise uçan imei atar fake rom atar kısacası uğraşmaz sattığı gibi yok olur :)
Telefon seçiminiz güzel.
Size tavsiyem güvenilir birini bulabilirseniz ondan, bulamazsanız garantili çıkmasını bekleyin. Ve geldiği gibi almaya bakın çünkü dolar kuru çıkmaya devam edecek gibi. Beklemek zarar olur ancak :)

Çok çok teşekkür ederim :)
O kadar şişirilen Apple amcamızın forumlarının bile sinek avladığı zamanlarda (Sebebini yazdım zaten) bu kadar çabuk ayrıca konuya hakim birinden cevap almak beni gerçekten sevindirdi ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi göstermiş oldu :) İdarelik bir telefon alıp beklemeye geçiyorum ben o zaman :) 24 Temmuzda çıkacağı görüşündeyim Global Rom un. Umarım beklediğim gibi olur da hepimizin yüzü çabucak güler :) Apple da üst sürümden alt sürüme yedek yüklenmez ama yolunu bulmuşluğum, yabancı forumlarda da konu olduğum zamanlar vardı; Jailbreaksiz telefon kullanmazdım, iOS Blocks, Asphaleia gibi bir çok tweak yapımında da geliştiricilerle beraber çalışmışlığım vardı. Nasip bugünlereymiş, şimdi de sizler için uğraşacağım telefon bir elime gelsin :)

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Çok çok teşekkür ederim :)
O kadar şişirilen Apple amcamızın forumlarının bile sinek avladığı zamanlarda (Sebebini yazdım zaten) bu kadar çabuk ayrıca konuya hakim birinden cevap almak beni gerçekten sevindirdi ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi göstermiş oldu :) İdarelik bir telefon alıp beklemeye geçiyorum ben o zaman :) 24 Temmuzda çıkacağı görüşündeyim Global Rom un. Umarım beklediğim gibi olur da hepimizin yüzü çabucak güler :) Apple da üst sürümden alt sürüme yedek yüklenmez ama yolunu bulmuşluğum, yabancı forumlarda da konu olduğum zamanlar vardı; Jailbreaksiz telefon kullanmazdım, iOS Blocks, Asphaleia gibi bir çok tweak yapımında da geliştiricilerle beraber çalışmışlığım vardı. Nasip bugünlereymiş, şimdi de sizler için uğraşacağım telefon bir elime gelsin :)
İos'tan sonra Android havuzdan çıkıp denize girmek gibi olacak sizin için
Forumumuz genel anlamda aktif ve yardım sever bir çok arkadaşımız ile dolu. Sizde inşallah kalıcı olarak bahsettiğim arkadaşlardan olursunuz :)
Tekrardan hoş geldiniz :)

Oyla:

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
İos'tan sonra Android havuzdan çıkıp denize girmek gibi olacak sizin için
Forumumuz genel anlamda aktif ve yardım sever bir çok arkadaşımız ile dolu. Sizde inşallah kalıcı olarak bahsettiğim arkadaşlardan olursunuz :)
Tekrardan hoş geldiniz :)

Hocam tekrardan merhabalar konu kirliliği olmasın aynı konudan devam edeyim dedim. Öncelikle sormak istediğim gearbestten alınca pasaport lazım mı ? Garanti durumu nasıl oluyor ? Bir de bir sürü modeli var ''Küresel, İngilizce-Çince,Çince'' fiyatlar da fark ediyor.
2700 civarında şu an fakat mevcut değil bilgilendirebilir misiniz ?

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam tekrardan merhabalar konu kirliliği olmasın aynı konudan devam edeyim dedim. Öncelikle sormak istediğim gearbestten alınca pasaport lazım mı ? Garanti durumu nasıl oluyor ? Bir de bir sürü modeli var ''Küresel, İngilizce-Çince,Çince'' fiyatlar da fark ediyor.
2700 civarında şu an fakat mevcut değil bilgilendirebilir misiniz ?
Yurt dışı sitelerinden telefon alışverişi hakkında malesef bir bilgim yok :)

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ülkemize yurtdışından kargo yolu ile telefon gelmesi maalesef mümkün değildir. Dolayısıyla gearbest, banggood gibi ciddi siteler gönderim yapmamaktadır. Gönderim yapan bir site bulsanız dahi büyük ihtimalle gümrükten geçmeyecektir.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Ülkemize yurtdışından kargo yolu ile telefon gelmesi maalesef mümkün değildir. Dolayısıyla gearbest, banggood gibi ciddi siteler gönderim yapmamaktadır. Gönderim yapan bir site bulsanız dahi büyük ihtimalle gümrükten geçmeyecektir.
Bu satanlar nasıl getiriyor olabilir hocam ? kendileri mi gidip alıyor

Oyla:
Üst Alt