Soru Mi 8 den One Plus 6t ye geçiş hakkında?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Herkese iyi forumlar. Mi 8 cihazımdan sıkıldığım için yeni cihaz arayışına girdim.
Samsung note 8 alayım derken son anda vazgeçtim.
One Plus 6T almaya karar verdim. Malum yolla kayıtlı ikinci elleri 2600 civarına kadar bulunabiliyor. Mi 8 cihazım için ise 2400 tl den bir alıcı arkadaş var.
Bu geçiş hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçmeye değer mi?

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Herkese iyi forumlar. Mi 8 cihazımdan sıkıldığım için yeni cihaz arayışına girdim.
One Plus 6T almaya karar verdim. Malum yolla kayıtlı ikinci elleri 2600 civarına kadar bulunabiliyor. Mi 8 cihazım için ise 2400 tl den bir alıcı arkadaş var.
Cihazınla ilgili bir sorun yaşadığında miuitürkiye değilde oneplus forum. 'dan araştırma yapmak zorunda kalman dışında bir değişiklik yaşayacağını sanmam :D

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Bence hiç durmayın hemen geçin. Aralarında bariz farklar var. Fakat miui arayüzüne alışan bir insan Oxygen Os ile ne kadar iştigal edebilir, işte orası bir soru işareti...

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Cihazınla ilgili bir sorun yaşadığında miuitürkiye değilde oneplus forum. 'dan araştırma yapmak zorunda kalman dışında bir değişiklik yaşayacağını sanmam :D
Bu forumda da one plus hakkında yardımcı oluyorlar sağolsunlar hocam :)

Bence hiç durmayın hemen geçin. Aralarında bariz farklar var. Fakat miui arayüzüne alışan bir insan Oxygen Os ile ne kadar iştigal edebilir, işte orası bir soru işareti...
Hocam işletim sistemi de zorluk çekmem. Ekrandan parmak izi, damla çentik, ram miktarı, batarya kapasitesi beni çekiyor ama kamera konusunda durumlar nasıl bilmiyorum. Mi 8 in kamerası kağıt üzerinde görünenden daha iyi işler çıkarıyor.

Oyla:

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Yeni aliyor olsan one plus 6T kesinlikle ama elinde mi8 varsa bence ugrasmaya degmez yani aralarinda atla deve bir fark yok. Mi8 den sonra fark hissetmek icin one plus 7 pro, s10+ yada p30 pro tarzi bir cihaza gecmek lazim.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Bu forumda da one plus hakkında yardımcı oluyorlar sağolsunlar hocam :)

Hocam işletim sistemi de zorluk çekmem. Ekrandan parmak izi, damla çentik, ram miktarı, batarya kapasitesi beni çekiyor ama kamera konusunda durumlar nasıl bilmiyorum. Mi 8 in kamerası kağıt üzerinde görünenden daha iyi işler çıkarıyor.
Oneplus 6t nin kamera özellikleri de mi8 e göre daha iyi. Fakat daha evvel oneplus 6t de batarya ve ekranda dalgalanmalar ile alakalı bazı kronik sorunlar olduğu haberleri çıktı. Ne kadar doğrudur bilemem tabii. Neticede telefon şans işi.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Mi8 den 6t ye geçmeye değmez hocam. Yeni cihaz alacak biri ikisi arasında kaldım dese 6t al derdim ama. Biraz daha bekleyip one plus 7 düşünün.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Yeni aliyor olsan one plus 6T kesinlikle ama elinde mi8 varsa bence ugrasmaya degmez yani aralarinda atla deve bir fark yok. Mi8 den sonra fark hissetmek icin one plus 7 pro, s10+ yada p30 pro tarzi bir cihaza gecmek lazim.
Aralarında ki fiyat farkı da çok az ama hocam onu da göz önünde bulundurmak lazım. Bir cep telefonuna max 3000 tl para verebilirim.
Yani bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Üzerine 300-400₺ gibi bir ücret koyarak ikinci el 6t alacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Oneplus 6t nin kamera özellikleri de mi8 e göre daha iyi. Fakat daha evvel oneplus 6t de batarya ve ekranda dalgalanmalar ile alakalı bazı kronik sorunlar olduğu haberleri çıktı. Ne kadar doğrudur bilemem tabii. Neticede telefon şans işi.
Mi 8 dede kronik kameraya toz alma problemi vs var hocam bende oldu. O yüzden dediğiniz gibi şans işi bence.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
MIUI Can'dır, Mi ise Canan ama yine de neye karar verirseniz verin, şimdiden hayırlı olsun ve iyi günlerde kullanırsınız İnşallah

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:
Üst Alt