Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

yunisss007

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunis
Cihazım
Mi 8Se
Konular
2
s-unlock 30$ odenis yapdim bakalim nasil olacak

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Hocam yapılan resmi açıklama china cihazlara global rom yüklenmesine izin vermeyeceğiz şeklinde... Ama forumda pek çok arkadaşımız global roma sorunsuz geçtiler. Sadece geçiş yaparken "clear and lock" seçeneğini kapatmayı unutanların cihazları brick oldu. Hazır bootloader kilidiniz açık ve her hangi ek bir yaptırım da uygulanmamışken bence global roma geçin ve o romda kalın. İleride geçişleri de kapatabilirler.
Bugün ya da yarın geçeceğim hocam, telefonu amcama aldık, mahcup olmayayım diye kılı kırk yarıyorum, sağolun.

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Hocam ingilizcem var ne anlama geldiğini çıkarabiliyorum onda sıkıntı yok :D Yetki olduğu halde neden böyle bir hata verir onun sebebini söyleyeni ne çin forumlarında ne 4pda da bulamadım sorun bu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazım Çin versiyonu. Çince tercümesi "Millet 8 full Netcom version 6GB memory 128GB black" Netcom Çin'de bir mobil operatör sanırım büyük ihtimal onlar ayrıca bir koruma koydular cihaza başka rom yüklenmesin diye
Netcom ibaresi Çindeki mevcut 3 büyük telekom şirketiyle uyumlu oluşuna dair bir ibare hocam, konuyla bağı olmasına ihtimal vermiyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Netcom ibaresi Çindeki mevcut 3 büyük telekom şirketiyle uyumlu oluşuna dair bir ibare hocam, konuyla bağı olmasına ihtimal vermiyorum.
Xiaomi operatörler için de cihaz üretiyor hocam. Muhtemelen bu cihaz Netcom için üretilmiş. Netcom'dan toplu olarak satın alınmış, rus romu yüklenmiş ve ülkemize ithal edilmiş. Arkadaşımız da bu şekilde satın almış...

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Xiaomi operatörler için de cihaz üretiyor hocam. Muhtemelen bu cihaz Netcom için üretilmiş. Netcom'dan toplu olarak satın alınmış, rus romu yüklenmiş ve ülkemize ithal edilmiş. Arkadaşımız da bu şekilde satın almış...
Migros'da satılanların aksine benimki Global Rom yüklü geldi. Global romu da kabul ediyor cihaz bir türlü ama Çin cihazı olduğu halde Çin romunu yemiyor saçmalık..

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Ben 3 tane yetkilo hesapla denedim.Hem global hem cin rom denedim.Hepsinde takili kaldi.Yetki işe yaramadi.
Migros'da satılanların aksine benimki Global Rom yüklü geldi. Global romu da kabul ediyor cihaz bir türlü ama Çin cihazı olduğu halde Çin romunu yemiyor saçmalık..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sezerr53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sezer
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Benim imei sorgusunda da Netcom ibaresi yer alıyor. Cihazı Çin'den aldım. Bl kilidi kapalı. China rom yüklü halen.

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Ben 3 tane yetkilo hesapla denedim.Hem global hem cin rom denedim.Hepsinde takili kaldi.Yetki işe yaramadi.

Barış Ben Global rom atmayı XiaomiADB programı üzerinden MiAsisstant ile denedim. Senin cihaz ARB'ye takıldığı için Miassistanta giremezsin senin durum farklı.

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Senin cibazda usb hata ayiklama aktifmi
Barış Ben Global rom atmayı XiaomiADB programı üzerinden MiAsisstant ile denedim. Senin cihaz ARB'ye takıldığı için Miassistanta giremezsin senin durum farklı.

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Hocam ingilizcem var ne anlama geldiğini çıkarabiliyorum onda sıkıntı yok :D Yetki olduğu halde neden böyle bir hata verir onun sebebini söyleyeni ne çin forumlarında ne 4pda da bulamadım sorun bu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazım Çin versiyonu. Çince tercümesi "Millet 8 full Netcom version 6GB memory 128GB black" Netcom Çin'de bir mobil operatör sanırım büyük ihtimal onlar ayrıca bir koruma koydular cihaza başka rom yüklenmesin diye

Şimdi baktım da benimkinde de aynı şey yazıyor:

"Millet 8 full Netcom version 6GB memory black 256GB"

Bu arada ben Çin'den hediye gelen birinden almıştım, China ROM ile kullanıyorum, BL başvurusunu aylar önce yapmıştım ama açmadım daha kilidi. :)

Üst Alt