Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

Gurkann73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Evet sizin de bahsettiğiniz gibi bga işlemi gibi oluyor. Aradaki fark xiaomi cihazlarda ki emmc çiplerde silikon yok. Bu da söküp takmayı çok daha kolay hale getiriyor. Not 5 pro ve not 5 te o çipleri bile sökmüyoruz. Samsung s4 mini bile daha zor ki biz bu işi yıllardır yapıyoruz. Türkiye de şu anda xiaomi cihazları yapan ilk ve tek yeriz. Ayrıca Mi6 ve Mi8 hariç şu anda arb için (yetkili hesap ile yaptım diyenler de oldu) kesin çözümdür. Şu ana kadar yaptığımız 30 civarında cihazda fire vermedik. Risk tamamen bize zaten
Redmi note 5 te madem çip yerinden sökülmüyor (siz beyan etmişsiniz) o zaman ne riski olabilir ki? İşinizde profesyonel olduğunuzu söylüyorsunuz, teşekkürler.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Evet sizin de bahsettiğiniz gibi bga işlemi gibi oluyor. Aradaki fark xiaomi cihazlarda ki emmc çiplerde silikon yok. Bu da söküp takmayı çok daha kolay hale getiriyor. Not 5 pro ve not 5 te o çipleri bile sökmüyoruz. Samsung s4 mini bile daha zor ki biz bu işi yıllardır yapıyoruz. Türkiye de şu anda xiaomi cihazları yapan ilk ve tek yeriz. Ayrıca Mi6 ve Mi8 hariç şu anda arb için (yetkili hesap ile yaptım diyenler de oldu) kesin çözümdür. Şu ana kadar yaptığımız 30 civarında cihazda fire vermedik. Risk tamamen bize zaten
Mi8 için ne zaman net bilgi vereceksiniz ?

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Telefonu PC de Qualcomm 9008 portu olarak gösterebilmenin kapağı açmadan olan başka bir yolu yok mu? apeksx92 arkadaşımız eski roma geçerken antirollbacke takılmış ben ise miui 10 a geçmeye çalışırken. Onun cihazı aygıt yöneticisinde qualcomm 9008 olarak gözükürken benimki Bootloader Device olarak gözüküyor. Acaba ben de mi Xiaomi tool ile eski bir sürüm flashlamayı denesem? (Xialmi Tool ile Global developer Betayı tekrar flashlayabilmistim bootloader kapandıktan sonra yani en azından programda hatasız flashlandı dedi)

BomberMAn TR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abidin
Cihazım
S8
Konular
1
Redmi note 5 te madem çip yerinden sökülmüyor (siz beyan etmişsiniz) o zaman ne riski olabilir ki? İşinizde profesyonel olduğunuzu söylüyorsunuz, teşekkürler.
Profesyoneliz fakat biz de insanız. Diyelim ki cihazınızın tamiri esnasında bir problem oldu (çok düşük bir ihtimal) sorumluluk tamamen bize aittir.

Telefonu PC de Qualcomm 9008 portu olarak gösterebilmenin kapağı açmadan olan başka bir yolu yok mu? apeksx92 arkadaşımız eski roma geçerken antirollbacke takılmış ben ise miui 10 a geçmeye çalışırken. Onun cihazı aygıt yöneticisinde qualcomm 9008 olarak gözükürken benimki Bootloader Device olarak gözüküyor. Acaba ben de mi Xiaomi tool ile eski bir sürüm flashlamayı denesem? (Xialmi Tool ile Global developer Betayı tekrar flashlayabilmistim bootloader kapandıktan sonra yani en azından programda hatasız flashlandı dedi)

Hocam senin cihazda durum farklı. Senin cihaz arb den dolayı brick değil. MiFlash ile miui 10 china dev rom yüklemeyi dene

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
umutchatin hocam maalesef aylık 4000 lira maaş alamıyorum. O paraya dediğin gibi hayatta yaptırmam. Yapmak isteyen olursa diye yazdım. Zaten Ritzy bu konudaki beceriksizliğini bugün itiraf etti. Sanırım cihaz getirecekler 2 gün sonra ara dediklerine göre bakalım koşturuyorum sonu ne olacak :)

Sorunun çin ile aralarında olan iletişim kopukluğundan dolayı olduğunu düşünüyorum Türkiye de elini masaya vurup xiaomiye iş yaptıracak kadar yetkisi bulunan ne bir firma nede şahsiyet yok resmen... rusya,ukrayna,kazakistan da ki bayiler bu sorunu çözüp cihazı geri iade ediyorlarmış 4pda da açıklandı ama herşeyden önemlisi bu sorunu xiaomi değil biz kendi başımıza çıkardık o yüzden ellerinde bunu koz olarak kullanıyor servisler.

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Hala kesin bir çözüm yok diye herkes sessizliğe gömüldü herhalde :(

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Ben 2 aydir bekliyorumArtık alıştım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Xiaomi Sapığı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakkı
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Evofone 690TL karşılığında yapıyormus ama bizzat servise gitmeniz gerekiyor. Telefonla ve kargo ile sadece EVofone cihazlarini kabul ediyorlar.
Almanyada olsa boyle ithalat olayi cok az sorun olsa da cok iyi servisler var 50euroya yaiorlar 1 gün içinde.

Üst Alt