Soru Mi 6'lardaki Ekran Parlaklığı ve Kontrast Farkı?

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Front-End Developer & Web Design Expert
Konular
7
Kipa'da gezerken telefon reyonunda mi6 128 gb modeline rastladım. Hemen kendi mi6 telefonumla karşılaştırdım fakat ekran parlaklığında bariz parlaklık ve beyaz tonu farklılığı gördüm. Bu durum baya canımı sıktı. Ekran kalitesine çok önem veren biri olarak telefonumdan soğudum. Arka kapaklarında en altta yazan yazılarda bile farklılıklar vardı. Mesela benimkinde mct1 yazarken onda mct1-c1 yazıyor. Benim kapaktaki yazılar hatalı gibi basık harflerle yazarken onda normal yazılmış.

Aklıma panel farklılığı geldi ama mi5'teki gibi mi6'da farklı panel kullanılmadığını biliyorum. Sizce eşdeğerinden daha soluk ekrana sahip olması ayıplı ürüne girer mi?

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Zannediyorum etiketler gözden kaçtı, tekrar ekleyelim...

Delta Servis 1 Delta Servis 2

Merhaba,

Konu sayın cantara'nın da aksettiği gibi gözümüzden kaçmış olabilir gecikmeden dolayı üzgünüz. Konu hakkında başlık sahibinin tarafımıza atmış olduğu özel mesaj bulunmaktadır, kendisine oradan dönüş sağlayacağız.

Saygılarımızla,

Delta Servis.

Oyla:

Mayer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi5s
Konular
2
Merhaba,

Konu sayın cantara'nın da aksettiği gibi gözümüzden kaçmış olabilir gecikmeden dolayı üzgünüz. Konu hakkında başlık sahibinin tarafımıza atmış olduğu özel mesaj bulunmaktadır, kendisine oradan dönüş sağlayacağız.

Saygılarımızla,

Delta Servis.
#Delta Servis 1 bugün mi5s cihaz için görüştük bana ulaşabilirmisin mevcut sıkıntıdan bahsedeceğim

Oyla:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Benim cihaz lg panel renk ve parlaklik konusunda on numara, kesinlikle super amoledden iyi. Ghost sorunu simdilik yok sukur

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Benim cihaz lg panel renk ve parlaklik konusunda on numara, kesinlikle super amoledden iyi. Ghost sorunu simdilik yok sukur

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ne kadardır kullanıyorsunuz hocam
cantara hocam bıldıgım kadarıyla sırkecıde dukkan sahıbısınız. sıze ghost screen ıle alakalı mı 6 geldımı ? yada sızden aldıktan sonra yanınızda baksak cıhaz lg cıkarsa degısım yaparmısınız ?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
merhaba bugune kadar mı 6 lardakı lg ekranlardan ghost sorunu duydunuz mu acaba ? cevap ıcın tesekkurler sımdıden.

Hocam LG veya JDI ya da Samsung fark etmeksizin ghost screen her ekranda olabilen bir sorun. Mi6'larda ise pek denk gelmedim. Bu sorun ağırlıkla LG panel kullanan Mi5'lerin büyük kısmında ve az bir miktar Mi5s'te mevcut.

ne kadardır kullanıyorsunuz hocam
cantara hocam bıldıgım kadarıyla sırkecıde dukkan sahıbısınız. sıze ghost screen ıle alakalı mı 6 geldımı ? yada sızden aldıktan sonra yanınızda baksak cıhaz lg cıkarsa degısım yaparmısınız ?

Hayır hocam dükkan sahibi değilim. Hatta mesleğimin telefonlar ile uzaktan yakından alakası yok. :)

Oyla:

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Hocam LG veya JDI ya da Samsung fark etmeksizin ghost screen her ekranda olabilen bir sorun. Mi6'larda ise pek denk gelmedim. Bu sorun ağırlıkla LG panel kullanan Mi5'lerin büyük kısmında ve az bir miktar Mi5s'te mevcut.

Hayır hocam dükkan sahibi değilim. Hatta mesleğimin telefonlar ile uzaktan yakından alakası yok. :)
kusura bakmayın hocam yenı olunca forumda bende hatlar karısmıs maalesef :( yınede benı kırmayıp cevap yazdıgınız ıcın cok tesekkur ederım

Oyla:
Üst Alt