MIUI 12 Mi 6 - Xiaomi.eu MIUI 12 v20.6.18 Beta Rom İndirme Bağlantısı

Potther12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi6
Konular
0
Eu beta ile eu kararlı arasında fark var mı? Hangisi daha iyidir? Koçara

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Mi 8 den porlanmis galiba cihaz bağlantı ayarlarında öyle görünüyordu beta olduğu için sorunlar var ama destekte var düzeltilecek mesale NFC ve bildirim ışığı çalışmıyor ayarlarda bazı özellikler İngilizce bir de PC USB bağlantısını tanıyor ama dâhili depolamayi göstermiyor bakalım şimdilik bunları fark ettim onun dışında yazılım akıcı ve seri kullanışlı bir kaç güncelle ile düzelecek gibi sorunlar

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Bilgilendirme için teşekkürler...
İyi olan ilk izlenimlerden kastınız nedir bilmiyorum ama eğer daha zihin açıcı açıklamalar yaparsanız bizler de o kadar sağlıklı bilgiler öğrenmiş oluruz. Mesela romun artıları nedir, ne gibi özelleştirmeler var, pil ve batarya durumu nasıldır? Eğer daha önce kullandiysanız eu beta roma göre eksileri ve artıları nelerdir?
Ve en çok merak ettiğim... Xiaomi, Mi6 için Çin beta güncellemelerini sonlandırdığına göre Miuitr romun yapımcısı hangi romu baz alıyor? Hangi cihazdan portluyor? (Belli ki bu bir port rom) Yoksa kendi kafasına göre mi özelleştirmeler yapıyor?
Forumda link paylaşmak yasak mı bende bilmiyorum ama sayın Hakan Güven bey beni ( ve benim gibi bir çok kullanıcıyı) sudan sebeplerle kendi forumundan uzaklaştırdığı için ne google dan aratarak ne de başka bir şekilde yapmış olduğu efsane roma ulaşma şansımız yok.
Orijinal Çin romunu baz alan Eu takımı bile halâ bir stabilite tutturamamışken kendi güncellemelerini bile sıfır kurulumla yapmayı tavsiye eden bir Geliştiricinin romuna nasıl güvenelim.
Lütfen bizi aydınlatın.
Hocam ben merak edip dün gece yükledim romu. Sanırım mi8 cihazdan portlanmış, google hesabım mi8 olarak gördü cihazımı.
Mi8 cihazda sanırım bildirim ışığı yok o yüzden bu romda hiç bir şekilde bildirim ışığı yanmıyor. Ne şarja takınca nede bildirim gelince. Ayrıca alttaki navigasyon tuşlarının da ışıkları yanmıyor.
Bazı arkadaşlar NFC çalışmıyor demişler ama ben hiç kullanmadığım için denemdim.
Full wipe ve format data ile kurulum yaptım. Genel olarak rom akıcı. Takılma, donma falan yaşamadım. Yeni animasyonlar çok hoş olmuş. Ayrıca yüzen uygulamalar bir çok kullanıcı gerçekten çok kolaylık sağlayabilir. Ekranı kaldırınca uyandırma yok veya ben bulamadım. Ama ekrana çift tıkla uynama ve kapanma var.
Şarj durumu miui 12 ye görü kötü. Miui12 zaten kötü düşünün işte :) Ama ben bir süre kullanmaya devam edeceğim zira rom çok hoşuma gitti.

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam ben merak edip dün gece yükledim romu. Sanırım mi8 cihazdan portlanmış, google hesabım mi8 olarak gördü cihazımı.
Mi8 cihazda sanırım bildirim ışığı yok o yüzden bu romda hiç bir şekilde bildirim ışığı yanmıyor. Ne şarja takınca nede bildirim gelince. Ayrıca alttaki navigasyon tuşlarının da ışıkları yanmıyor.
Bazı arkadaşlar NFC çalışmıyor demişler ama ben hiç kullanmadığım için denemdim.
Full wipe ve format data ile kurulum yaptım. Genel olarak rom akıcı. Takılma, donma falan yaşamadım. Yeni animasyonlar çok hoş olmuş. Ayrıca yüzen uygulamalar bir çok kullanıcı gerçekten çok kolaylık sağlayabilir. Ekranı kaldırınca uyandırma yok veya ben bulamadım. Ama ekrana çift tıkla uynama ve kapanma var.
Şarj durumu miui 12 ye görü kötü. Miui12 zaten kötü düşünün işte :) Ama ben bir süre kullanmaya devam edeceğim zira rom çok hoşuma gitti.
Açıklamalarınız için teşekkürler hocam. Anladığım kadarıyla benim kullandığım bir çok özellik yok bu romda. Batarya konusunda Miui12 de zaten kötü süreler alırken bu romda daha da kötü olması ayrıca sıkıntı. Romu beğendiğinize sevindim. Umarım daha sonra gelecek güncellemeler ile varolan hatalar ( hiç ümidim olmasa da) düzeltilir de ağız tadıyla kullanırsınız. Ben nedense port romlara karşı hep ön yargılı yaklaşırım. Kaldı ki Miuitr rom android 8 zamanından beri kafamda hep soru işaretiydi. Korkarım öyle de kalacak.

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Açıklamalarınız için teşekkürler hocam. Anladığım kadarıyla benim kullandığım bir çok özellik yok bu romda. Batarya konusunda Miui12 de zaten kötü süreler alırken bu romda daha da kötü olması ayrıca sıkıntı. Romu beğendiğinize sevindim. Umarım daha sonra gelecek güncellemeler ile varolan hatalar ( hiç ümidim olmasa da) düzeltilir de ağız tadıyla kullanırsınız. Ben nedense port romlara karşı hep ön yargılı yaklaşırım. Kaldı ki Miuitr rom android 8 zamanından beri kafamda hep soru işaretiydi. Korkarım öyle de kalacak.
peki siz hangi romdasınız ?

burakergin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi 5
Konular
11
20.2.27 den geçmeye çalışıyorum updater process ended with error 7 hatası veriyor allah tan daha önce backup almıştım onu yükledim, bu seferde 3 senedir görmediğim birşeyi gördüm desen şifremi kabul etmedi. Sıfırladım bir şekilde düzeldi fakat galeri uygulamamda gizli albümüm vardı onun desen şifresini kabul etmiyor ve sıfırlayamıyorum.

1- Albüm şifresini nasıl sıfırlarım
2- v20.6.18 i nasıl yüklerim

teşekkürler

burakergin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi 5
Konular
11
Tekrar yükledim dosya hatalı inmiş galiba, düzeldi.

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
Merhaba arkadaşlar,
Ben bu romu her kurduğumda bir aksilik oluyor. Şimdi kararlıdan tekrar bu roma geçmek istiyorum. TWRP üzerinden hangilerini işaretlemeliyim.
Geçende yükledim ama hafızayı sildiğim için telefonu bilgisayar görmedi ve mi flash kullanmak zorunda kaldım .
Burada kurulum öncesi hangilerini işaretlemeliyim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-13-07-51-00.png
    Screenshot_2021-04-13-07-51-00.png
    87 KB · Görüntüleme: 8

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım