MIUI 12 Mi 6 - Xiaomi.eu MIUI 12 v20.6.18 Beta Rom İndirme Bağlantısı

aritizm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi6
Konular
1
Cihaza blissrom kurduktan 1 hafta sonra mevcut pil kapasitesi resimde de görüleceği uzere baya düştü. Birkac gun akilli sarj ozelligini acmistim, sanki ondan sonra oldu ne olduysa. Normalde batarya performansi 3,5 yillik bir cihaz icin gayet iyiydi. Biraz arastirayim dedim ama cok da cozum bulamadim, kernel vs biseyler söyleniyor.
Bu nedenle buyuk ihtimalle eu roma gecis yapacağım. Acaba eu rom ile bu problem çözülür mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210224-131820777.jpg
    Screenshot_20210224-131820777.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 40

Potther12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi6
Konular
0
Beyler global rom kullanıyorum. Bu roma geçmeyi düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Artıları ve eksileri nelerdir? Güvenlik sıkıntısı var mıdır?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Beyler global rom kullanıyorum. Bu roma geçmeyi düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Artıları ve eksileri nelerdir? Güvenlik sıkıntısı var mıdır?
Evet, tavsiye ederim...
Artıları, saymakla bitmez.
Eksileri, yok denecek kadar.
Güvenlik sıkıntısı, her romda olduğu gibi...

Son düzenleme:

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
çok bilgim yok hocam, güvenli değil mi yani wasntme~~
Güvenlikten ne anladığınıza bağlı. Cihazım rootlu olmasına rağmen iki bankacılık uygulaması kullanıyorum. Henüz sıkıntı yaşamadım.
Şüpheniz varsa siz rootsuz kullanırsınız

Potther12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi6
Konular
0
Güvenlikten ne anladığınıza bağlı. Cihazım rootlu olmasına rağmen iki bankacılık uygulaması kullanıyorum. Henüz sıkıntı yaşamadım.
Şüpheniz varsa siz rootsuz kullanırsınız
Root olarak demiyorum, rom olarak çünkü resmi değil ya o yüzden hocam

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Müjde arkadaşlar Hakan Güven kardeşimiz Android 10 MIUI 12.5 olan Beta sürümü yayınladı ilk izlenimler oldukça iyi buradan link vermek yasak mı bilmiyorum ama Google den yazın Hakan Güven mi 6 miui12.5 diye çıkar bilginiz olsun

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Müjde arkadaşlar Hakan Güven kardeşimiz Android 10 MIUI 12.5 olan Beta sürümü yayınladı ilk izlenimler oldukça iyi buradan link vermek yasak mı bilmiyorum ama Google den yazın Hakan Güven mi 6 miui12.5 diye çıkar bilginiz olsun
Bilgilendirme için teşekkürler...
İyi olan ilk izlenimlerden kastınız nedir bilmiyorum ama eğer daha zihin açıcı açıklamalar yaparsanız bizler de o kadar sağlıklı bilgiler öğrenmiş oluruz. Mesela romun artıları nedir, ne gibi özelleştirmeler var, pil ve batarya durumu nasıldır? Eğer daha önce kullandiysanız eu beta roma göre eksileri ve artıları nelerdir?
Ve en çok merak ettiğim... Xiaomi, Mi6 için Çin beta güncellemelerini sonlandırdığına göre Miuitr romun yapımcısı hangi romu baz alıyor? Hangi cihazdan portluyor? (Belli ki bu bir port rom) Yoksa kendi kafasına göre mi özelleştirmeler yapıyor?
Forumda link paylaşmak yasak mı bende bilmiyorum ama sayın Hakan Güven bey beni ( ve benim gibi bir çok kullanıcıyı) sudan sebeplerle kendi forumundan uzaklaştırdığı için ne google dan aratarak ne de başka bir şekilde yapmış olduğu efsane roma ulaşma şansımız yok.
Orijinal Çin romunu baz alan Eu takımı bile halâ bir stabilite tutturamamışken kendi güncellemelerini bile sıfır kurulumla yapmayı tavsiye eden bir Geliştiricinin romuna nasıl güvenelim.
Lütfen bizi aydınlatın.

Son düzenleme:
Üst Alt