İnceleme Mi 6 vs Mi 6 Ekran (sarı ekran sorunu)

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Front-End Developer & Web Design Expert
Konular
7
Benim mi6'nın da ekranı sarı.Arkadaşımınkiyle yanyana koyunca bariz sarı benimki fakat mühendislik menüsündeki display testi yapınca iki cihazda aynı bi fark yok.
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/96e153432b497a5128dfb1c082a477a8-jpg.15104/

Hocam sizin cihaz sağdaki mi? Sağdaki ise ekran parlaklıkları aynı seviyede mi? Ben renk konusundan çok parlaklık konusuna takıldım. Ama şöyle de bir durum var. Mi5 te otomatik-normal kontrast ile mi6 otomatik-soğuk olarak test yaptığınızda mi6 nın renkleri daha kaliteli duruyor. Fakat aynı kontrast değerlerinde mi5 parlak ama mavimsi, mi6 sarımsı duruyor. Aslında bu mi6 da farklı gamma ayarı yapıldığı için böyle olduğunu düşünüyorum. Sonuçta adamlar bunu özellik olarak belirtmiş. Güncellemeyle iyileştirilebilir belki ama kontrast oranı mi5 e göre düşük kalmış ki bu tam keskin görüntü verememesi ne neden oluyor. Bu da sönükmüş hissi uyandırıyor.
[doublepost=1513644814,1513644459][/doublepost]
Ya arkadaşlar bakın note 8 e fln öyle konusun ya yıllardır Samsung süper amoled kullanıyor beyaz sayfa ekran hafif saririmsi kimse laf etmedi mi6 neymiş sarı ekran sorunu kardeşim sarı olması çok iyi birşey anlamayan arkadaşlar boş muhabbet yapmayın lütfen diyorum

Ben tasarımcı olarak şöyle diyim, IPS monitör kullanıyorum ve normal lcd monitörle yanyana koyarsanız IPS ekranın sarımtırak olduğunu görürsünüz. Mi5 teki ekran çok iyi bir IPS ekran değil o yüzden mavimsi. Bence başka IPS elran Android telefonlarla karşılaştırın. Bir de ekran bana gece karanlıkta daha sarımtırak, gündüz ise daha mavimsi geliyor... Hatta gündüz sarı olsun diye okuma kodu açık kullanıyorum :D

adzate

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Meslek
Grafik Tasarım ve Otomasyon
Konular
15
Ekranın sarı olması okumayı daha da kolaylaştırıyo,mavi renk birmüddet sonra göz yoruyor
En azından ben okuma modu acık kullanıyorum

peyer9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Konular
2
Bende 2 ay önce mi5 ile kıyasladım benim mi6 baya sarı duruyor du takıntı oldu bende. Eniştenin mi6 sı ile kıyasladım yüne benimli sarı idi. Sonra fark ettüm ki sorun ekran koruyıcuda idi. Bazı ekran koruyucular birqz kullandıktan sonra slikon klıf gibi sararıyor onun için ekranı sarı gösteriyor du. Ekran koruyucu filmi çıkarınca sorun kalmadı. Tabi film olmqdan olmaz diye ertesi günü hemen birtane taktım.

Şimdi benim mi6 diğer mi5 t3n daha beyaz ve güzel oldu

kueens

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
mi5
Konular
9
ben de mi5 ten sonra mi6 aldım yanyana koyunca çok net fark var ilk başta çok saçma gelmişti de sonra alıştım ekran idden baya sarımsı beyazlar mi5 le karşılaştırınca hiç beyaz değil cidden

Hasanın ayakkabısı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
1
Sorun çözüldü
Ayarlar/ekran/kontrast&renkler/kontrastı yükseltilmiş kontrast yapiyoruz

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
LG G3'ten mi6'ya geçtim. Mi6 ekran ışığını sonuna kadar açtığımda renk canlılığı düşüyor, soluk bir renge dönüyor ama abartı bir şey olmadığı için kafama takmadım.

Üst Alt