Yardım Mi 6 volt amper tutarsizliği..

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.2.1.0 (OCAMIXM) kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi mi6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba forumda yeniyim arkadaslar hatam olursa kusura bakilmasin lutfen). Simdi olaya gelelim mi 6 kullaniyorum yaklasik 1 yili devirdim . Ama sarj olmada problem yasiyor telefon. Mesela ampereden bakiyorum 4 volt veriyor ama verdigi amper maksimum 530-1100 arasi degisiyor . Normalde 3000 istemiyorum ama bari 1500 falan vermesi gerekiyor. Cunki eskiden telefon oyun (fifa .pes .) Oynarken bile tam potansiyel sarj ediyordu . Ustalara falan baktirdim ic mekanizmada problem olabilecegini soylediler ama ben oyle dusunmuyorum . Cunki kapattigimda sarj olmasi gerektigi gibi hizli birsekilde devam ediyor . Yeniden actigindada kendine geliyor birazcik . Neyse biraz takintiliyim boyle seylere . Toparlarsak sarj da bir tutarsizlik var . Kullandigim baslik xiaominin kendi orjinal basligi kablo olarakta baseus marka kablo kullaniyorum . Kendi kablosu harap olmasina ragmen takinca diger kablolara nisbeten biraz daha guclu sarj ediyor gibi. Siz ne dusunuyorsunuz . Sistemle ilgili mi donanimsalmi? Yazilim icerisinde halledilebilecek birseymi. İlgili fotograflari atacagim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Anlaşıldı o zaman sıkıntı ısınma yüzünden olabilir cihaz fazla ısındığını algılayıp voltaj düşürmesi doğal
Goruntulu konusurken isiniyor ve sarj olmuyor nerdeyse
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Anlık durum bu bende :)

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
telefonun isi derecesi - bataryanin doluluk orani- gibi amper düşük olmasi normal ama batarya %20-30 iken şarja taktiginizda 1500+ amper göremiyor ise kablonuzda ve adaptör de sorun olmadigindan eminseniz telefona fastboot rom yuklemenizi tavsiye ederim buyuk olasilik duzelecektir

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
telefonun isi derecesi - bataryanin doluluk orani- gibi amper düşük olmasi normal ama batarya %20-30 iken şarja taktiginizda 1500+ amper göremiyor ise kablonuzda ve adaptör de sorun olmadigindan eminseniz telefona fastboot rom yuklemenizi tavsiye ederim buyuk olasilik duzelecektir
Acikcasi rom olaylariyla eskiden samsunglarda ozellikle ugrasirdim. Ama bunlarda nasil yapilir bilmiyorum tam. Elime yuzume bulastirmak ve olasi guncelleme akisini kesmekten korkuyorum kardes.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oradaki 4 volt cihaza adaptörden gelen akım değiş batarya voltajıdır. Amperenin göstersiği mAh cinsinden akım her zaman doğru değildir. Usb voltmetre alıp ölçebilirsiniz.

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Oradaki 4 volt cihaza adaptörden gelen akım değiş batarya voltajıdır. Amperenin göstersiği mAh cinsinden akım her zaman doğru değildir. Usb voltmetre alıp ölçebilirsiniz.
Anladim peki amper gucunun ozellikle oyun video gorusme gibi etkinliklerde 320 milliampere inmesini neye bagdastira biliriz sizce?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihaz şarj olurken aynı zamanda deşarj oluyor. Giren akımın bir kısmı kullanıldığından sabit 1a akım çeken bir cihaz boşta 750mAh civarında bataryayı doldurur. 250si anlık tüketime gider.

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Cihaz şarj olurken aynı zamanda deşarj oluyor. Giren akımın bir kısmı kullanıldığından sabit 1a akım çeken bir cihaz boşta 750mAh civarında bataryayı doldurur. 250si anlık tüketime gider.
Ama cok yavas doldurur ve suan ortalama isi derecesi 40 41 derece . Normalde 35 37 derecede calisiyordu ayrica line da video gorusmesi yapiyorum 400 500 ma ya dusuyor guc .

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Ama cok yavas doldurur ve suan ortalama isi derecesi 40 41 derece . Normalde 35 37 derecede calisiyordu ayrica line da video gorusmesi yapiyorum 400 500 ma ya dusuyor guc .

Zaten hocamın demek istedğiği de bu; cihaz ile oyun oynarken şarja taktığınızda diyelim saatte 800 mah batarya ömrü götürürken açık halde boşta 200 mah civarı götürür ayrıca cihazınız sıcak olduğundan şarj değeriniz %50'nin üzerine çıktığından akım düşürüp şarj edecektir.Cihaz bataryayı korumak için böyle bişey yapıyor sonsuza kadar hiçbir cihaz aynı mah/saat değeri ile şarj etmez. Birde şarj girişini kontrol edin toz falandan ötürü bazen hızlı şarj etmiyor tam değmiyor usb girişine bazen şarj kablosu.

Oyla:
Üst Alt