Yardım Mi 6 mobil veri sorunu

BaroNWasHere

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
1
Yaklaşık 1 ay 5-6 gün önce mi 6 aldım. Bu zamana kadar böyle bir sorun olmamasına rağmen son 2 gündür mobil veriyi kullanamıyorum. Vodafone ayarlarını ellerim ile yaptım. Ayarları resetledim. Vodafone'den internet ayarları için sms alacaktım onu beceremedim xiaomi yoktu listede. Fakat sorunu bir türlü çözemedim. Mobil veriyi açtığım zaman çok az da olsa bir internet aktarımı gözüküyor fakat hiçbir şekilde kullanamıyorum. Bir süre sonra resimde gördüğünüz gibi bildirim çubuğunda "loading" sembolü çıkıyor. Ve o sembol orada dönmeye başlıyor fakat hiçbir şey olmuyor. 2 gündür akla karayı seçtim. buraya yazmak yeni aklıma geldi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-10-18-10-35-34-131_com.android.chrome.png
    Screenshot_2017-10-18-10-35-34-131_com.android.chrome.png
    101,8 KB · Görüntüleme: 188

AvserenAli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
0
Mobil veri kota tükendi diyorsa ben çözdüm galiba :)
Ayarlar - Sistem güncelleme - Sağ üst 3 noktalı menü tuşu - Kurtarma modunda yeniden başlat yaptım
3 gün oldu çok şükür kurtuldum. Deneyin...

Oyla:

Olay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Olgu
Cihazım
Mi6
Konular
0
Ben de wifi ilw güncelleme yaptım sprun çözüldü

Oyla:

tufanuyaroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tufan
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Arkadaşlar selam,

Bende de bazı uygulamalar mobil verideyken çalışmıyor. ( Whatsapp, Twitter, Instagram, Onedio vs.. ) Wi-fi'a bağlanınca sıkıntı yok mesajlar gelip gidiyor. Mobil veride browser'dan internete girişte de sorun yok. Sadece belli uygulamalar düzeyinde yaşıyorum sıkıntıyı.
Ayarlara, uygulama izinlerine, veri kullanımına kadar bakmadığım şey kalmadı. Bu bahsettiğim uygulamaları bile tekrar tekrar yükledim ama hala aynı durum.
Whatsapp'tan mesela ; sadece mobil veri açıkken bir sürü mesaj yolluyorum hepsi beklemede duruyor. Wi-fi açtığımda ancak giden gelen mesajlar düşmeye başlıyor. BIP'te böyle bir sorun yok ama, mobil'de de wifi'da da tıkır tıkır çalışıyor.
Ayarlardan > izinlerden BIP ile Whatsapp arasında bir ayar farkı mı var diye kontrol ettim. İkisi de aynı yetkilendirme (izin) düzeyinde.

Bi çözüm öneriniz olursa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Arkadaşlar tekrar selam,

Benim sorunum çok şükür sonunda çözüme ulaştı. Aslında telefonu benim en küçük kardeşim kullanıyordu.
Onun yaşadığı bu sorunu çözmeye uğraşırken birçok yol denedim. Önerilerinizi de değerlendirip pek çok yolu uyguladım.

APN , Veri kısıtlama vs tüm ayarları hiç değiştirmeden onun SIM kartını çıkarıp kendi SIM kartımı taktım.
Beklemede duran tüm whatsapp mesajları tıkır tıkır gidip gelmeye başlayınca tamam dedim sorun SIM kartta galiba.
Ertesi gün ufaklığa bayiye gönderip ( Turk Telekom ) SIM kartını değiştirmesini söyledim.
Kartı değiştirdi fakat aynı durum devam edince ben de gittim bayiye. Elemanlarla epey bir deneme ve fikir alışverişi sonrası hala çözümü bulamayınca ;
"Hocam hatta bi kısıt falan olmasın sakın" dedim. Müşteri hizmetlerini aradık.
Kullanılan internet statüsünün "güvenli" duruma çekildiğini ve belli bazı uygulamaların bu yüzden veri sorunu yaşadığını öğrendik.
O kısıtı kaldırınca herşey düzeldi.

Aklınızda bulunsun. Tekrar tüm yorum ve destekler için teşekkür ediyorum.
Allah'a emanet olun.

Oyla:

Senaglsy535

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sena
Cihazım
Redmi 6A
Konular
0
Merhaba ,
Yeni aldığım redmi 6A cihazım ile mobil veri açarak internete bağlanamiyorum, hattım Turkcell , yardımcı olur musunuz ?

Oyla:

Mhsnrohat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
17
Bende de aynı durum var ve bütün yorumları deneyeceğim hangisi olursa yazarım

Oyla:

DenizBE

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sibel
Cihazım
Redmi S2
Konular
0
Slm, eşim Redmi S2 kullanıyor, çok memnun -du ama bugünkü sistem updatinden sonra data/veri internetini kullanamadıgından şikayet etti. Ben de google a baktım, hepsini denedim, buradakileri de denedim, hiç biri işe yaramadı.

Sim1 bilgisinde 'Mobil data: Disconnected' gözüküyor, tlf da veri ikonu on/açık görünüyor olsa da.

Tlf hattı şirketine mail yazmayı düşünürken, şirketin app. ında help/yardım ikonunu gördüm, tıklayınca cihaz konfigurasyonu diye şık vardı. Mi bölümünü seçtim orda tarif edilen 35 adımda, (itiraf edeyim adamlara 10/10 verdim yardımcı oldu mu sorusuna, hiç bilmeyenlere göre adım adım açıklamışlar) tlf nun internet baglantısını manuel olarak, elle yeni baştan yaptım, reboot yapınca da internet geri geldi. Çok şükür.

Birilerine yardım eder belki diye buraya yazıyorum, yöneticiler de Mi ye de bildirirse updateleri, internet konfigürasyonunu resetliyor, büyük bug bu.

Yardımda konfigrsyon oto yuklenir diyor, bizimki gibi updatten sonra oto olarak çalışmıyorsa siz de konfgrsyonu şirketinizden isteyin, artık sms mi olur website den mi olur, tekrar yukleyin. Yeni Updatelere de dikkat edin.

Bizim şirketin Proximusun, Mi tlf lar için kurulumu şöyle, bir fikir vermesi için yazıyorum:

Settings/ayarlar> SIM cards& Mobil netwerks >ilk sıradaki Proximusu seç > Access Point Names seç > APNs sayfasında en altta, + var bas 'yeni ekle' yap> açılan sayfada;

name: proximus internet
APN: internet.proximus.be
aradakileri boş geç
MCC:206
MNC:01
Auth type: none
yaz
APN type ı yan okla seç > açılan yere default,supl yaz, OK de. Yazma yeri açılmazsa interneti seç, OK de.
en altta more u seç
save i seç
proximus interneti seç,

Home page/Ana sayfa ya git Mi browserı aç (mavi bi ikon)
sağ üstte bende, liste sembolunden > settings/ayarlar > altta advanced/gelişmiş >set start page/giriş sayfası ayarla > custom > açılan pencereye
yaz OK de
tlf nu reboot yap/kapat aç yani.
açınca internet data geri geliyor.

Bu kurulum proximus için, sizin şirket hangisiyse ona göredir. Ama tlf Mi ise yol aynı sadece girilen degerler farklı olur tabii.

Updatelere de dikkat!

Burada yardımcı olan herkese de tşkler çok şey öğrendim.

Oyla:
Üst Alt