Yardım Mi 6 mobil veri sorunu

BaroNWasHere

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
1
Yaklaşık 1 ay 5-6 gün önce mi 6 aldım. Bu zamana kadar böyle bir sorun olmamasına rağmen son 2 gündür mobil veriyi kullanamıyorum. Vodafone ayarlarını ellerim ile yaptım. Ayarları resetledim. Vodafone'den internet ayarları için sms alacaktım onu beceremedim xiaomi yoktu listede. Fakat sorunu bir türlü çözemedim. Mobil veriyi açtığım zaman çok az da olsa bir internet aktarımı gözüküyor fakat hiçbir şekilde kullanamıyorum. Bir süre sonra resimde gördüğünüz gibi bildirim çubuğunda "loading" sembolü çıkıyor. Ve o sembol orada dönmeye başlıyor fakat hiçbir şey olmuyor. 2 gündür akla karayı seçtim. buraya yazmak yeni aklıma geldi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-10-18-10-35-34-131_com.android.chrome.png
    Screenshot_2017-10-18-10-35-34-131_com.android.chrome.png
    101,8 KB · Görüntüleme: 188

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Yok aynı yerden girdim ben de. Sadece siz uygulamaların listelendiği kısmı göstermişsiniz. Ben o listede whatsapp ve bip in üzerine tıklayıp içerisindeki detayı görüntüledim.
Her iki uygulamada da hem WiFi hem de mobil veri izinleri işaretli.
hocam mobil ağlar/(operator ismi)/erisim noktasi adlari/ kismindaki apn ayarlarını değiştirmiş olabilir misiniz? sifirla yaparak eski haline dondurebilirsiniz. ayni sorunu ben bu şekilde çözmüştum

Pixel XL cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

tufanuyaroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tufan
Cihazım
Mi 6
Konular
0
hocam mobil ağlar/(operator ismi)/erisim noktasi adlari/ kismindaki apn ayarlarını değiştirmiş olabilir misiniz? sifirla yaparak eski haline dondurebilirsiniz. ayni sorunu ben bu şekilde çözmüştum

Pixel XL cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya onu da denedim 1-2 sefer. Ama sorun mobil veri üzerinden internet kullanamamak değil.
Donanımsal bir sorun veya APN ayarıyla ilgili bir sorun olsa, mobil veriden browser'ı da kullanmak veya başka uygulamaları kullanmak da mümkün olmazdı diye düşünüyorum.
Bir arkadaşım ; bendeki bu sorunlu uygulamaların ortak kullandığı bir android servisi olabileceğini ve bu serviste sıkıntı olduğu için de tüm bu uygulamaların etkilenebileceğinden bahsetti.
Ama bu işletim sistemi düzeyinde bir durum gibi görünüyor. Açıkçası yeni bir android güncellemesi beklemekten başka umudum kalmadı. :(

Yine de çözüm önerisi veya fikri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Her türlü öneriyi deneyebiliriz.

Oyla:

meroglu56

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
meroglu
Cihazım
samsung
Konular
6
Ya onu da denedim 1-2 sefer. Ama sorun mobil veri üzerinden internet kullanamamak değil.
Donanımsal bir sorun veya APN ayarıyla ilgili bir sorun olsa, mobil veriden browser'ı da kullanmak veya başka uygulamaları kullanmak da mümkün olmazdı diye düşünüyorum.
Bir arkadaşım ; bendeki bu sorunlu uygulamaların ortak kullandığı bir android servisi olabileceğini ve bu serviste sıkıntı olduğu için de tüm bu uygulamaların etkilenebileceğinden bahsetti.
Ama bu işletim sistemi düzeyinde bir durum gibi görünüyor. Açıkçası yeni bir android güncellemesi beklemekten başka umudum kalmadı. :(

Yine de çözüm önerisi veya fikri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Her türlü öneriyi deneyebiliriz.
[doublepost=1530172455,1530172136][/doublepost]Arkadaşlar bende aynı sorun vardı yaptığım işlemle şuan a kadar herhangi bir sorun cıkmadı. Öncelikle sim kartlar ve mobil ağlarda tarife ayarla kısmına gidin. Ondan sonra tarife ye bastığınızda yoğun zaman veri limiti cıkıyor. Orayı 99999 gb diye düzeltikten sonra telefon yeniden başlat sorun hallolur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-06-28-10-57-42-277_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-06-28-10-57-42-277_com.miui.securitycenter.png
    304,1 KB · Görüntüleme: 96
Oyla:

Ornek230

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Snake
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Ne dediyseniz yaptim olmadı. Bu sıkıntının cozumunu bilen tqm olaola yok mu bu büyük bir sorun

Oyla:

levent0119

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
levent
Cihazım
mi note 2
Konular
1
Ayarlar girin yuklu uygulamalar bölümünde xiaomi sim etkinleştirme bölümünde veri kısıtlama tikini kaldır yeniden başlat düzeliyor
[doublepost=1530378242,1530378222][/doublepost]Ayarlar girin yuklu uygulamalar bölümünde xiaomi sim etkinleştirme bölümünde veri kısıtlama tikini kaldır yeniden başlat düzeliyor

Oyla:

1omerfaruk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer faruk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
5
Şu an yaptım ve yeniden başlattım hocam bakalım inşallah olur
[doublepost=1530379023,1530378788][/doublepost]Yaptım Abicim yine girmedi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-06-30-20-18-48-464_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-06-30-20-18-48-464_com.miui.securitycenter.png
    112,6 KB · Görüntüleme: 45
Oyla:

serdarcmlts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Halen çözümünü bulan yok mu denemediğim şey kalmadı çift hat kullanıyorum 2 side turkcell ve sadece birinde oluyor bu sorun !

Oyla:

Cide0

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
0
Ben de 3 gündür sorunu yaşıyordum. Dün galiba deneme yanılma ile çözümü buldum. Önce 3Gyi açıyoruz. Sonra Telefonu kapatıp açıyoruz. İnternet açılmış oluyor. Sonra da 4g LTEye geçiş yapabiliriz. Hayırlı olsun

Oyla:

cihan__23

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cihan
Cihazım
mi 6
Konular
1
arkadaşlar bende 9 ay oldu mi 6 alalı. hiç bi sorun yoktu şimdiye kadar. şimdi servis yok hatası veriyor. sım kartı görüyor şifresini istiyor ama şebeke yok. bende fabrika ayarlarına dönderdim bi beş dakika çalıştı sonra yine şebeke gitti. manuel şebeke bul dediğimde orda çeken butün avea turkcell vodofone gösteriyor ama hiç birini kabul etmniyor. ben turkcel hat kullanıyorum.telefonu yeniden başlattığımda hiş bir işlem yapmadan turkcell hat kullanılamıyor diyor . servise göndermeden düzltme şansı varmı . delta garantili telefon.

Oyla:
Üst Alt