Yardım Mi 6 mobil veri sorunu

BaroNWasHere

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
1
Yaklaşık 1 ay 5-6 gün önce mi 6 aldım. Bu zamana kadar böyle bir sorun olmamasına rağmen son 2 gündür mobil veriyi kullanamıyorum. Vodafone ayarlarını ellerim ile yaptım. Ayarları resetledim. Vodafone'den internet ayarları için sms alacaktım onu beceremedim xiaomi yoktu listede. Fakat sorunu bir türlü çözemedim. Mobil veriyi açtığım zaman çok az da olsa bir internet aktarımı gözüküyor fakat hiçbir şekilde kullanamıyorum. Bir süre sonra resimde gördüğünüz gibi bildirim çubuğunda "loading" sembolü çıkıyor. Ve o sembol orada dönmeye başlıyor fakat hiçbir şey olmuyor. 2 gündür akla karayı seçtim. buraya yazmak yeni aklıma geldi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-10-18-10-35-34-131_com.android.chrome.png
    Screenshot_2017-10-18-10-35-34-131_com.android.chrome.png
    101,8 KB · Görüntüleme: 188

YellowFlash

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
mi6
Konular
0
kalıcı çözüm olmuyor. bende pil tasarrufunu açıp kapattım yeniden başlattım telefonu ve 15 gün hiçbir sıkıntı olmadı ama bugün tekrar gitti..
[doublepost=1527581987,1527581630][/doublepost]
ve sizin dediğinizi yaptım şu an mobil veri açık :D

Aynısını bende yaptım ama bende düzelmedi başka bi çözümü olan varmı acep ?

Oyla:

tufanuyaroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tufan
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Arkadaşlar selam,

Bende de bazı uygulamalar mobil verideyken çalışmıyor. ( Whatsapp, Twitter, Instagram, Onedio vs.. ) Wi-fi'a bağlanınca sıkıntı yok mesajlar gelip gidiyor. Mobil veride browser'dan internete girişte de sorun yok. Sadece belli uygulamalar düzeyinde yaşıyorum sıkıntıyı.
Ayarlara, uygulama izinlerine, veri kullanımına kadar bakmadığım şey kalmadı. Bu bahsettiğim uygulamaları bile tekrar tekrar yükledim ama hala aynı durum.
Whatsapp'tan mesela ; sadece mobil veri açıkken bir sürü mesaj yolluyorum hepsi beklemede duruyor. Wi-fi açtığımda ancak giden gelen mesajlar düşmeye başlıyor. BIP'te böyle bir sorun yok ama, mobil'de de wifi'da da tıkır tıkır çalışıyor.
Ayarlardan > izinlerden BIP ile Whatsapp arasında bir ayar farkı mı var diye kontrol ettim. İkisi de aynı yetkilendirme (izin) düzeyinde.

Bi çözüm öneriniz olursa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar selam,

Bende de bazı uygulamalar mobil verideyken çalışmıyor. ( Whatsapp, Twitter, Instagram, Onedio vs.. ) Wi-fi'a bağlanınca sıkıntı yok mesajlar gelip gidiyor. Mobil veride browser'dan internete girişte de sorun yok. Sadece belli uygulamalar düzeyinde yaşıyorum sıkıntıyı.
Ayarlara, uygulama izinlerine, veri kullanımına kadar bakmadığım şey kalmadı. Bu bahsettiğim uygulamaları bile tekrar tekrar yükledim ama hala aynı durum.
Whatsapp'tan mesela ; sadece mobil veri açıkken bir sürü mesaj yolluyorum hepsi beklemede duruyor. Wi-fi açtığımda ancak giden gelen mesajlar düşmeye başlıyor. BIP'te böyle bir sorun yok ama, mobil'de de wifi'da da tıkır tıkır çalışıyor.
Ayarlardan > izinlerden BIP ile Whatsapp arasında bir ayar farkı mı var diye kontrol ettim. İkisi de aynı yetkilendirme (izin) düzeyinde.

Bi çözüm öneriniz olursa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Her yere baktığınızı söylemişsiniz fakat sıkıntının nedeni bu uygulamalara mobil veri kullanım izni vermemiş olmanız gibi duruyor. İzin vermek için güvenlik uygulaması içerisinde yer alan veri kullanımı bölümünden veri kullanımı kısıtla seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

Oyla:

keserimsekerim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
S3
Konular
2
Hattım turktelekom ve 2 gündür bende aynı sorunu yaşıyorum mi 6 telefonumda internet hızı birden bire düştü ve hala aynı bazen hızlanıyor ama kısa süreli oluyor

Oyla:

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
internet hızı bolgenize gore degisiklik gosterir turkiye uyumlu frekansları bulunmuyor mobil veride en iyi sonucu turkcell de alırsınız istanbulun orta seviye bir bolgesindeyim evde intenet hızım 80 civarı maximum 180 i gordum vodafone ile telefon tamamen uyumsuz 4g kullanamazsınız surekli kesilmeler yaşarsınız bolgeye gore arada internet gelir gider ...

Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Hattım turktelekom ve 2 gündür bende aynı sorunu yaşıyorum mi 6 telefonumda internet hızı birden bire düştü ve hala aynı bazen hızlanıyor ama kısa süreli oluyor

Güvenli internet aile paketi tanımlanmış olabilir mi.? Ben de de aynı durum olmuştu bi ara. Operatörü arayıp kontrol ettirin.

Oyla:

tufanuyaroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tufan
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Her yere baktığınızı söylemişsiniz fakat sıkıntının nedeni bu uygulamalara mobil veri kullanım izni vermemiş olmanız gibi duruyor. İzin vermek için güvenlik uygulaması içerisinde yer alan veri kullanımı bölümünden veri kullanımı kısıtla seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

Tekrar selam

Bahsettiğiniz güvenlik uygulaması > veri kullanımını kısıtla kısmından uygulamaya verdiğim izinlere baktım.
Hiçbir kısıtlama yok gibi. Bipte de aynı izinler verildi.
Ama maalesef sorunda bir düzelme yok.

Ekli dosyalar

• BF3B6BBD-AC86-4D6E-BB41-CC191E8866E9.jpeg
    BF3B6BBD-AC86-4D6E-BB41-CC191E8866E9.jpeg
    1,3 MB · Görüntüleme: 113
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Tekrar selam

Bahsettiğiniz güvenlik uygulaması > veri kullanımını kısıtla kısmından uygulamaya verdiğim izinlere baktım.
Hiçbir kısıtlama yok gibi. Bipte de aynı izinler verildi.
Ama maalesef sorunda bir düzelme yok.

Hocam yanlış yerden bakıyorsunuz galiba. Veri kullanımını kısıtla bölümünde bu şekilde görünmesi lazım

Oyla:

tufanuyaroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tufan
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam yanlış yerden bakıyorsunuz galiba. Veri kullanımını kısıtla bölümünde bu şekilde görünmesi lazım

Yok aynı yerden girdim ben de. Sadece siz uygulamaların listelendiği kısmı göstermişsiniz. Ben o listede whatsapp ve bip in üzerine tıklayıp içerisindeki detayı görüntüledim.
Her iki uygulamada da hem WiFi hem de mobil veri izinleri işaretli.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yok aynı yerden girdim ben de. Sadece siz uygulamaların listelendiği kısmı göstermişsiniz. Ben o listede whatsapp ve bip in üzerine tıklayıp içerisindeki detayı görüntüledim.
Her iki uygulamada da hem WiFi hem de mobil veri izinleri işaretli.
O zaman sıkıntı başka yerde hocam... Maalesef fikrim yok :(

Oyla:
Üst Alt