Rehber Mi 6 Kalıcı TWRP İşlemleri

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 55
  • Görüntüleme 16K

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
Pro romu kurduktan hemen akabinde en alta solda yazanı yapın ve sonra lazy

Gesendet von meinem Redmi Note 4X mit Tapatalk
ne yazıkki hala aynı, 4-5 dk bekledim miuipro yazısında kalıyor, yinede teşekkür ederim
[doublepost=1523029677,1523029013][/doublepost]
ne yazıkki hala aynı, 4-5 dk bekledim miuipro yazısında kalıyor, yinede teşekkür ederim
son sürüm twrp den backup almıştım pro rom olmayınca onu bari kurayım dedim ondada açılmadan direk fastboot a atıyor.. ne şanssız bir günde isem.. nedendir bu? yani yedekleme de boot/recovery/sistem seçtim yedekledim yanlış birşeymi yaptım

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
[doublepost=1523029677,1523029013][/doublepost]
son sürüm twrp den backup almıştım pro rom olmayınca onu bari kurayım dedim ondada açılmadan direk fastboot a atıyor.. ne şanssız bir günde isem.. nedendir bu? yani yedekleme de boot/recovery/sistem seçtim yedekledim yanlış birşeymi yaptım

Birşeyler katkılamaya çalışayım. Cihazınızda flashlama yapmak için mevcut bir TWRP var zannımca. Cihazınızı recovery modda açıyor Wipe -> Advanced Wipe yi tıklıyor ve SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyorsunuz : Dalvik / ART Cache, Cache, System, Data ( Internal Storage ve USB-OTG işaretli OLMAMALI ) ardından alttaki düğmeyi sağa çekip telefonunuzda ne var ne yok uçuruyorsunuz ( ki mutlaka resim video vs yedek almanız gerektiğini söyleyeyim ). Daha sonra indirdiğiniz MiuiPro ROM u telefonunuzun ana hafızasına atıyorsunuz. Daha sonra TWRP ana ekranda INSTALL e tıklayıp telefonunuza attığınız ROM u seçip tekrar alttaki çubuğu sağa çekiyorsunuz.

ROM kurulumu bitince cihazınızı asla reboot etmeyin. Bu sefer cihazınızın ana hafızasına " lazy flasher " ı atınız . Daha sonra bunu da TWRP nin ana ekranından INSTALL bölümünden kurunuz ROM kurar gibi. Daha sonra reboot dediğinizde sorun kalmaması gerek....

Adım Adım açıklayacak isem. 1 - Telefonunda ne var ne yok uçur ( Wipe - Advenced Wipe den tüm seçenekler işaretli olacak ) 2- ROM u normal kurar gibi kur ( flash la ) 3- Telefonunu sakın resetleme ( Reboot a basma kurulum bitince ) 4- Bilgisayarına indirdiğin " lazy flasher " i telefonunun ana hafızasına at. 5- lazy flasher i kur 6- reset....

lazy flasher :

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
Dediğiniz gibi yaptım bende,dedigiiz şekilde wipe leri yaptım ondan sonra reboot recovery, rom ve lazy zaten cihazın içindeydi ilk romu kurdum ondan sonra geri gelip lazy i flasladım ve reboot ettim ama miuipro yazısından öteye geçmedi, 10dk bekledim belki ama yok, normalde 2dk bile beklenmiyordur sanıyorum

-

Son sürüm Twrp kullanıyorum, twrpem de değildir sıkıntım dimi?

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Dediğiniz gibi yaptım bende,dedigiiz şekilde wipe leri yaptım ondan sonra reboot recovery, rom ve lazy zaten cihazın içindeydi ilk romu kurdum ondan sonra geri gelip lazy i flasladım ve reboot ettim ama miuipro yazısından öteye geçmedi, 10dk bekledim belki ama yok, normalde 2dk bile beklenmiyordur sanıyorum

-

Son sürüm Twrp kullanıyorum, twrpem de değildir sıkıntım dimi?

Şimdi şunda anlaşalım. Tüm dosyalar zaten cihazın içindeydi diyorsunuz. 1. adımı yaptığınız anda tüm dosyalar telefonun hafızasından silinir ? Önce telefondaki herşeyi silecek tüm partitionları tekrardan düzenleyeceksiniz. Bunu yaptığınızda ana bellek bomboş bir hal alır. daha sonra ROM u telefona atacaksınız ve TWRP ile kuracaksınız. Kurulum bitince reboot yapmayacaksınız, dalvik cache de yapmayacaksınız. lazy i telefona atacaksınız ve bu sefer bunu kuracaksınız. en son reboot...

Eğer hala bu dediklerimi adım adım yapıyor ve bir sorun yaşıyor iseniz muhtemelen TWRP nizde sorun var demektir. Fastboot modunda ( adım adım kurulum ) bir kurulum yapmanız faydanıza olacaktır...

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
Şimdi şunda anlaşalım. Tüm dosyalar zaten cihazın içindeydi diyorsunuz. 1. adımı yaptığınız anda tüm dosyalar telefonun hafızasından silinir ? Önce telefondaki herşeyi silecek tüm partitionları tekrardan düzenleyeceksiniz. Bunu yaptığınızda ana bellek bomboş bir hal alır. daha sonra ROM u telefona atacaksınız ve TWRP ile kuracaksınız. Kurulum bitince reboot yapmayacaksınız, dalvik cache de yapmayacaksınız. lazy i telefona atacaksınız ve bu sefer bunu kuracaksınız. en son reboot...

Eğer hala bu dediklerimi adım adım yapıyor ve bir sorun yaşıyor iseniuhtemelen TWRP nizde sorun var demektir. Fastboot modunda ( adım adım kurulum ) bir kurulum yapmanız faydanıza olacaktır...
Siz sonradwn atın dosyalari diyorsunuz anladım şuan elimde pc yok ama en geç sabah dediğiniz gibi deneyip sonucu yazarım. Yalnız 1. Adım da tüm dosyalar storage seçeneğini seçtiğimizde gitmiyor mu? Ben 4seçeneği seçtim yaptım ama bu işlem sistemi temizliyor benim bildiğim, dediğiniz gibi storage ve otg hariç hepsini seçip yapıyorum

Eğer hersey silinmeli diyorsaniz sabah storage seçeneğini de seçerim yaparken

( Mümkün ise Sizin Twrp nizin de linkini stabilirseniz sevinirim dediginiz gibi de olmaz sa onu kurarım )
[doublepost=1523091098,1523033198][/doublepost]mavisular buradamısınız hocam?
-
tamam sağolun hocam, rom açıkçası şuan pek düzgün gibi durmuyor ama yüklü temalar vs. stock da daha iyi gibiydi, ama biraz düzenlersem olur sanırım. Rom da root var diye okumuştum nereden açıyoruz bunu acaba? eğer yok ise de ben magisk flaşlicam
[doublepost=1523096582][/doublepost]epicRom denedim az önce, ilginçtirki oda açılmadan direk recovery e atıyor şuan, belki onada lazy gerekiyıdur dedim onu atarak denedim bide aynı sonuç, Twrp de mi sıkıntı ne artık bilmiyorum ama. son olarak yine pro romu kurdum o açılıyor en azından artık

Son düzenleme:

volkan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
xiaomi
Konular
0
ya arkadaşlar lütfen çok acil yardım.

ben telefonu alalı daha bir ay olmadı. bir kaç tema indiriyordum. birden recovery sayfası açılmış. reboot to system diyorum. tekrar aynı yere geliyor. bana yardım eder misiniz? çok acil telefon mi6 ne yapacağımı anlamıyorum. mi asistanı kurdum. onunda pek bir faydası yok. acil yardım lütfen.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
ya arkadaşlar lütfen çok acil yardım.

ben telefonu alalı daha bir ay olmadı. bir kaç tema indiriyordum. birden recovery sayfası açılmış. reboot to system diyorum. tekrar aynı yere geliyor. bana yardım eder misiniz? çok acil telefon mi6 ne yapacağımı anlamıyorum. mi asistanı kurdum. onunda pek bir faydası yok. acil yardım lütfen.
Wipe yapmalısınız.

volkan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Wipe yapmalısınız.

ben de öyle yaptım çaresizce ama tekrardan kurmak zorunda kaldım. hala kuruyorum. allahtan bulut sistemi var. neden böyle bir şey oldu, bir malumatınız var mı ?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
ben de öyle yaptım çaresizce ama tekrardan kurmak zorunda kaldım. hala kuruyorum. allahtan bulut sistemi var. neden böyle bir şey oldu, bir malumatınız var mı ?
Uyumsuz temalar buna neden oluyor.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt