Rehber Mi 6 Kalıcı TWRP İşlemleri

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 55
  • Görüntüleme 16K

ezioTD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ezio
Cihazım
Mi 6
Konular
13
eu rom denenmeden mi yayınlandı nedir 2 kere yükledim animasyonda kaldı

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
eu rom denenmeden mi yayınlandı nedir 2 kere yükledim animasyonda kaldı

Kullananlar memnun hocam Eu romdan da, Xiaomi Eu forumunda bakınca genelde sorun yaşamayan kesim Mi6 kullanıcıları olmuş bu versiyonda. Epic rom denemek için fırsat hocam :)

ezioTD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ezio
Cihazım
Mi 6
Konular
13
Kullananlar memnun hocam Eu romdan da, Xiaomi Eu forumunda bakınca genelde sorun yaşamayan kesim Mi6 kullanıcıları olmuş bu versiyonda. Epic rom denemek için fırsat hocam :)
epicrom 7.10.12 çıkmış

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
ezioTD buraoca2 arkadaşlar konu rom yorumlarına döndü, Mi 6 sayfasında Mi 6 Custom Romlar ve İncelemeleri diye konu açsak daha faydalı olur, Epic rom, eu rom, miui pro linkleri ve yorumları o konuda devam edelim.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
cofface_recovery_sagit_en.img twrp test ediyorum. Bu twrp kurduğumda 7.9.22 global beta vardı 7.10.12 indirdim hafızaya attım, twrp ile başlattım, 7.10.12 romu yazdırdım, cache/dalvik yapıp magisk 14 flaşladım hata verdi, yeniden başlat recovery yaptım, /system bağlı görünmüyordu bağladım ve magisk yazdırdım sıkıntı olmadı, twrp yeniden başlattım. bu twrp her restart işleminde soruyor ve onay verdim sistem açıldı. Güncelleyici kurtarma modundan yeniden başlat dediğimde yine twrp ile açıldı. Şimdilik bu twrp kalıcı ve rom yüklemede silinmedi.

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Twrp-3.2.1-0 kullanarak MIUI 9 - 8.1.18 Global Beta yükledim yeniden başlatınca stock recovery açılıyor. Twrp'nin hiç bir sürümü kalıcı olarak yüklenemiyor..
Aynı sorunu yaşayan var mı ?

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Twrp-3.2.1-0 kullanarak MIUI 9 - 8.1.18 Global Beta yükledim yeniden başlatınca stock recovery açılıyor. Twrp'nin hiç bir sürümü kalıcı olarak yüklenemiyor..
Aynı sorunu yaşayan var mı ?

TWrp Twrp-3.2.1-0 format data yaparak mı yüklediniz? Twrp nin 3.2.0-1 versiyonunu kullanıyorum romu yükledikten sonra (hiçbir şekilde twrp den çıkmayıp) /system'mi tekrar bağlayıp magisk 15.3 ile root yapıyorum, bu şekilde hiç silinmedi.

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Bu zamana kadar twrp 3.1.1-1 kullanıyordum hiçbir sorunum yoktu. Her twrp recovery moda girdiğim zaman benden şifre ister ve bende 4 haneli şifrem ile giriş yaparak haftalık olarak gelen güncellemeleri, super su ve statsbar.zip gibi dosyaları sorunsuz yükleyebiliyordum..

Geçen hafta ilk çıkan Android O güncellemesini bilinçli olarak yüklemedim bugünü bekledim ve twrp-3.2.1-0 ile yüklendiğini konularda okumuştum.Önce miui_MI6Global_8.1.18_df6202c4e0_8.0.zip' indirdim cihaza yükledim..
Sonrasında flastboot flash ile cihaza Twrp-3.2.1-0 yükledim tekrar dan Twrp moda girdiğim zaman şifre ile girip yapmaya devam ettim 8.1.18'i yükledim cihaz açıldı fakat root yüklemek için tekar recovery moda girdim ve stock recovery ile açıldı.

Elimde twrp-3.1.1-1-sagit.img var çünkü ilk günden beri bunu kullaniyorum. Yüklüyorum cihazı yeniden başlatıyorum terkar recovery moda giriyorum yine stock recovery geliyor. Daha önce defalarca yüklememe rağmen hep stock recovery açıldı.

Twrp-3.2.1-0-sagit'i yüklüyorum sorun yok tekrar cihazı kapatıp açıyorum yine recovery moda giriyorum yine stock recovery açılıyor..

Sanırım akşam full yedek alıp format data yaparak işlemleri tekrar yapmam lazım..

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Bu twrp yükleyip stock recovery dönme hatasını mi 5s cihazımda bende yaşadım ne yaptım ettim olmadı. Xiaomi tools Francesco Tescari nin uygulaması ile twrp yükledim 3.1 versiyoydu. Twrp yi yeniden baslatmadan yada sistem reboot etmeden ardından 4 wipe yapıp Multirom yükledim ve yeniden başlattım twrp gitmedi bende.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt