Rehber Mİ 6 için Bootlader kilidi & Tek tuş Twrp kurulumu & Xiaomi.eu rom & Root & Gcam & Dolby

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
hocam şunu da sorcam miui romu kullanıyor güncelleme geliyor telefona güncelleme bittikten sonra telefon yavaşlıyor şişiyor(böyle diyorlar) mu?
Kullandığınız romu tam olarak anlayamadım cihaz hakkında kısmından ekran görüntüsü atın hocam. Eğer global rom kullanıyorsanız gelen güncellemeler zamanla telefonu yavaşlatır, pil sağlığını bozar. Buradaki amaç telefonu yavaşlatıp kullanıcılara yeni telefon aldırmaktır. Custom rom kullanıyorsanız yavaşlama pek gözlenmez. Batarya sağlığı düşebilir ama birkaç güncelleme sonra düzeltilir.
sizce güncelleme desteği ne zaman biter mi 6 ya
Mi 6 ya andorid 10 verilmedi. Tahminimce önümüzdeki sene kesilir. Ama custom romlar devam eder.

Yani güncelleme bittikten sonra insanlar ne yapmayı düşünüyor lineage gibi oslar kullanmayı mı düşünüyor? Bir de android sürümü önemli değil dediler doğru mudur?
Bu sorularınızı pek anlayamadım biraz daha detaylı yazarmısınız? :)

mufasa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
mi 6
Konular
0
Kullandığınız romu tam olarak anlayamadım cihaz hakkında kısmından ekran görüntüsü atın hocam. Eğer global rom kullanıyorsanız gelen güncellemeler zamanla telefonu yavaşlatır, pil sağlığını bozar. Buradaki amaç telefonu yavaşlatıp kullanıcılara yeni telefon aldırmaktır. Custom rom kullanıyorsanız yavaşlama pek gözlenmez. Batarya sağlığı düşebilir ama birkaç güncelleme sonra düzeltilir.

Mi 6 ya andorid 10 verilmedi. Tahminimce önümüzdeki sene kesilir. Ama custom romlar devam eder.

Bu sorularınızı pek anlayamadım biraz daha detaylı yazarmısınız? :)
Şimdi custom romlar devam eder yazmışsınız ya miui arayüzlü romları mı kastettiniz bu romlar globalın modifiyesi düzeltilmesiyle olmuyor mu?
Global stabil kullanıyorum belli bir süre sonra güncelleme gelmeyince kullanıcılar ne yapmasını önerirsiniz yani oyle kalmasımı iyidir yoksa custom rom yüklemesi mi?
bir de aosp bir rom yüklemek daha iyi değil mi sonuçta android 10 belki 11 de olacak sonra daha performanslı olmaz mı

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Şimdi custom romlar devam eder yazmışsınız ya miui arayüzlü romları mı kastettiniz bu romlar globalın modifiyesi düzeltilmesiyle olmuyor mu?
Global stabil kullanıyorum belli bir süre sonra güncelleme gelmeyince kullanıcılar ne yapmasını önerirsiniz yani oyle kalmasımı iyidir yoksa custom rom yüklemesi mi?
bir de aosp bir rom yüklemek daha iyi değil mi sonuçta android 10 belki 11 de olacak sonra daha performanslı olmaz mı
Hocam size tavsiyem eu beta ya geçmeniz. Global roma göre performansından memnun kalacağınızı umut ediyorum. Güncellemeler kesilince de mi 6 kullanıcıları olarak düşünür, taşınır bir yolunu buluruz.;)

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Konu güncel..
Üstatlar teşekkür için biraz geç kaldım. Mi 6 kullanıcılarının tek bir konuda tüm işlemleri halletmeleri için bir konu hazırlamaya çalıştım. Bu nedenle sizin konularınıza yönlendirmek istemedim. Bazılarınıza sormadan konularınızdan alarak bu konuya ekledim. Kusura bakmayın.. :$

burakcrkc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
mi a6
Konular
2
azıyoruz. Geri gelip reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor. Sonrasında romu telefona atıp install kısmından bulu
Hocam yazınızda demişssiniz ki format data vs vs yapıp romu telefona atın twrp de iken telefonu pc ye bağladığımızda bilgisayar okuyor mu yani biz romu nasıl atacağız ? emeklerinizden dolayı tekrardan teşekkürler

salimbey282834

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
salim
Cihazım
redmi note 7
Konular
0
install bölümünde dosya gözükmüyor sebebi nedir

lousedream

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yiğit
Cihazım
mi 6
Konular
1
root dosyasını 1.4 gb gösteriyor doğru mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rehberde ki 1. ve 2. işlemi yaptıktan sonra 4. işlemde ki 1,4 gb olan dosyayı indirdim ve global rom olan telefonuma kurdum yalnız telefon açılma ekranında kalıyor ve açılmıyor

Son düzenleme:

lousedream

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yiğit
Cihazım
mi 6
Konular
1
format attım ve eu romu yükledim şimdi root atmak için sizin root rehberinde ki 1,4 gb lık dosyayı mı yüklemem gerekiyor

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
format attım ve eu romu yükledim şimdi root atmak için sizin root rehberinde ki 1,4 gb lık dosyayı mı yüklemem gerekiyor
Twrp den linkteki dosyayı flashlayın..

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

lousedream

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yiğit
Cihazım
mi 6
Konular
1
teşekkür ederim şimdi de gcam yükleyecem onu da kısa bir özet geçer misiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp den linkteki dosyayı flashlayın..

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

bu arada o indirme linki düzenlenmesi gerekiyor ben ilk defa yaptım root atacam derken rom yüklemişim telefon sıfırlandı ve yedek almadığım için gitti herşeyim ben yandım başkası yanmasın lütfen o linki düzeltelim

Üst Alt