Rehber Mİ 6 için Bootlader kilidi & Tek tuş Twrp kurulumu & Xiaomi.eu rom & Root & Gcam & Dolby

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Kendisine bende buradan bu vesile ile çok teşekkür ederim, kendisini yoldan çıkardık ve o da artık cuma sabahları çok erken kalkmaya başladı.. Önce hastalık için dozajını alıyor sonrada sağ olsun, romu paylaşıyor

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Ben teşekkür ederim hocam, ayrıca sayın Koçara hocama da buradan teşekkür ederim, her hafta eu rom paylaşımları için clap~~clap~~clap~~
Estağfurullah sayın hocam. Bizim yaptığımız Mi6 kullanan Eu betacı dostlarımız istifa etsinler diye linkleri güncel tutmaya çalışmaktan ibaret. Fakat şunu söylemeden de geçemeyeceğim.
bakivrd44 gibi cevval, paylaşımcı, yardımsever ve hepsinden de önemlisi bilgi emekçisi böyle gençleri gördükçe geleceğe dair umutlarım daha da artıyor inanın. 8=)clap~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kendisine bende buradan bu vesile ile çok teşekkür ederim, kendisini yoldan çıkardık ve o da artık cuma sabahları çok erken kalkmaya başladı.. Önce hastalık için dozajını alıyor sonrada sağ olsun, romu paylaşıyor

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Rica ederim Sayın hocam. İyi ki sizi tanımışım ve iyiki de beni yoldan çıkarmışsınız. Yoksa ne Xiaomi nin engin dünyasında yolculuk edebilir ne de eu romun güzelliklerinden istifade edebilirdik.
Asıl ben size teşekkür ederim. 8=)giggle~~clap~~

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Estağfurullah sayın hocam. Bizim yaptığımız Mi6 kullanan Eu betacı dostlarımız istifa etsinler diye linkleri güncel tutmaya çalışmaktan ibaret. Fakat şunu söylemeden de geçemeyeceğim.
bakivrd44 gibi cevval, paylaşımcı, yardımsever ve hepsinden de önemlisi bilgi emekçisi böyle gençleri gördükçe geleceğe dair umutlarım daha da artıyor inanın. 8=)clap~~
bu işlere ilk adımımı atmamı sağlayan sizsiniz hocam ne kadar teşekkür etsem az gelirinlove~~

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
bu işlere ilk adımımı atmamı sağlayan sizsiniz hocam ne kadar teşekkür etsem az gelirinlove~~
Ne mutlu bana ki gurur duyacağım böyle bir olaya vesile olmuşum. Allah bundan sonra yolunuzu açık etsin hocam. clap~~clap~~clap~~

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Ne mutlu bana ki gurur duyacağım böyle bir olaya vesile olmuşum. Allah bundan sonra yolunuzu açık etsin hocam. clap~~clap~~clap~~
Amin hocam sağ olunsun~~

Elinize sağlık hocam. MI6 icin düşündüğümü hayata gecirdiniz:) Teşekkürler
Rica ederim hocam biraz erken davranmışım demek konuda eksiğim hatam varmı diye bakıp bilgilendirirseniz sevinirim hocam:)

mlt440234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa vard
Cihazım
xiamio mi 6
Konular
5
Doğabilecek Sorun Ve Hatalardan Tarafım Ve Miuitürkiye Forumu Sorumlu Değidir.
NOT: Anlatılan işlemleri yapmadan önce mutlaka yedek alınız
-Cihazınızın telefon hakkında kısmından MIUI sürümüne 6-7 kez tıklayarak öncelikle "Geliştirici Seçeneklerini" açın
-Ek ayarlarda geliştirici seçeneklerinden "OEM Kilit Açma" aktif duruma getirin
-Az aşağısında "Mi Kilit Açma durumu"na girip "Hesap ve cihaz ekle" ye dokunun cihazınızı unlock için ekleyin
-Yine Geliştirici seçeneklerinden "USB Hata Ayıklama" aktif duruma getirin
-Bilgisayarınızda öncelikle indirip kurmanız gerekmektedir.
- programı bilgisayarınıza indirip zipten çıkardıktan sonra turuncu simgeli "mi unlock.exe" uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Ve Mi Hesabınız ile programa giriş yapın.
-Cihazınızı tamamen kapatıp "Güç Tuşu+Ses Kısma Tuşu" aynı anda 5 sn kadar bastıktan sonra "fastboot" mod açılacak.
-Cihazınızı USB kablonuz ile bilgisayara bağlayıp Unlock programındaki UNLOCK butonuna tıklayın.

Gereksinimler :
  • Cihazınızın Bootloader kilidi açılmış olmalı.
  • Xiaomi Cihazınızın USB Sürücüleri Pc’de kurulu olması lazım (Buradan USB Sürücülerini indirin.)
  • Minimal Adb Driver
  • TWRP Recovery
01. Öncelikle, cihazda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin . Bootloader kilidini açarken zaten etkinleştirmişseniz bu adımı atlayabilirsiniz.
USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirmek İçin.
  • Ayarlar > Telefon Hakkında “> MIUI Version ” 7-8 kere dokunun . Bu işlem , cihazda “ Geliştirici Seçenekleri ” ni etkinleştirir .
  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri’ne Gidin . Aşağı doğru kaydırın ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

02. USB Sürücüsünü ve ADB sürücülerini kurduğunuzdan emin olun . Ayrıca, cihazınızın doğru TWRP Recovery imaj dosyasını indirin ve indirilen recoveryi Bilgisayar’da ADB Driverının olduğu klasöre kopyalayın. Bu klasör Yerel Disk C’dir.
03. İndirilen Twrp Recoveryi yerleştirdiğiniz klasöre gidin. İndirilen Recovery dosyasını recovery.img adıyla yeniden adlandırın.
Bu klasörde, klavyeden shift tuşunu basılı tutarken Mouse’dan Sağ tıklayın. Seçeneklerden, “ Burada PowerShell Penceresini Aç ” ı seçin, veya “ Burada Komut İstemini Aç ” seceneğini seçin, siyah bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Veya CMD Komut ekranına bu yöntemle de ulaşabilirsiniz. Adb Driverının kurulu olduğu klasöre gidip Yerel Disk C de bulunur. Klasörün üst yerine CMD yazarak. Alttaki resimdeki gibi;

04. Fastboot Modunda telefonu yeniden başlatın . Telefonu tamamen kapatın ve Güç Tuşu + Sesi azaltma düğmesine aynı anda birkaç saniye boyunca basın, fastboot modunda olacaksınız.

05. USB Kablosunu kullanarak cihazı bilgisayara bağlayın.
06. Şimdi, yüklemeyi yapmak için bazı komutlar girmeniz gerekiyor.
Komut ekranında bağlı cihazların listesini kontrol etmek için aşağıdaki komutu girin. Yani cihazın bağlanıp driverının doğru yüklenmiş olduğunu da anlayabiliriz bu sayede.
Kod:
fastboot devices

07. Şimdi ise TWRP Recovery’i doğrudan akıllı telefonunuza yükleme kodunu giriyoruz ve Entera basıyoruz.
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

Dikkat etmeniz gereken Komutun sonunda indirilen TWRP Recovery dosyasının adını girmeniz gerekir. Dosya adını zaten “recovery.img” olarak değiştirdiyseniz, komutu değiştirmenize gerek yoktur.
08. Ardından cihazı, yüklemiş olduğunuzTwrp Recovery modunda başlatmak için bu kodu yazın.

Kod:
fastboot boot recovery.img

Bu kadar! Başarılı bir şekilde TWRP Recovery’yi Xiaomi Telefonuna yüklediniz .

NOT: twrp yüklendikten sonra hafızayı 0 gösterir veya dosya isimleri "sgdfhbdfhafdh" şeklinde karışık gösterirse wipe ->format data ->yes yazınız.
  • TWRP Recovery Arayüzüne nasıl girilir?
Recoveryi başlatmak için cihazınızı kapatın, TWRP Logosu görünene kadar Güç Açma + Sesi Açma düğmesine basın..

1- Öncelikle rom dosyamızı elim ve bilgisayara atalım.
2-TWRP recoveryimizi açalım.
3-Twrpden wipe ->advanced wipe (dalvik cache,cache,system,data) seçeneklerini seçip alttaki sürgüyü çekin. Ardından tekrar wipe kısmından format data deyip yes yazıyoruz. Geri gelip reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor. Sonrasında romu telefona atıp install kısmından bulup alttaki sürgüyü çekiyoruz. Romumuz yüklendi. Geri gelip reboot ->system diyerek telefonu açıyoruz ilk açılış 5-10 dakika sürebilir. Fazla sürer ise işlemleri tekrarlayınız.
Yeni gelen güncellemeler hakkında bilgi almak ve linklere ulaşmak için bu konuyu takip ediniz.
Rom - Xiaomi Mi6 Android 9 -EU Beta Rom MIUI 10.5-9.8.1

1-Magisk dosyamızı elim ve telefonumuzun hafızasına atalım.
2-TWRP recoverymizi açalım. İnstall bölümünden magisk dosyamızı bulup alttaki sürgüyü kaydıralım. Reboot system diyerek telefonumuzu açalım. Ana menüde magisk manager uygulamasını görürseniz telefonunuz rootlanmış demektir.
NOT: Her güncellemeden sonra root gideceği için bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

DEVAMI GELECEK...:):)

reserve
Çok teşekkür ederim elinize sağlık

blaxis41

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
0
Cihaz bağlı olmasına rağmen bilgisayara cihaz bağlı değil diyor bu aşamayı nasıl geçebilirim bir türlü yapamadım :(

Üst Alt