Soru mi 6 bırakıp mi mix 2 almaya değermi?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır hatta çıktığından beri mi 6 kullanıyorum mi mix 2 gönlüm kaymaya başladı.kullananlara sormak isterim mi 6 dan geçiş yapmaya değermi? yakın zamanda mi mix2s ve mi 7 de gelecek ama tanıtılması mart 27 ,türkiyede ithalat yoluyla gelmesi kim bilir kaç ay sürer.Nedir bu cihazın eksileri artıları? kamerası mi 6 dan kötümüdür? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hocam ekran için telefon alıyorsan sony al baskada cihaz alma ;)
s9 en iyi ekrana ve kameraya sahip telefon diyorlar ama samsungun pastel boya gerçeklikten uzak ekranlarından sıkıldım ben samsung tv aldım 4k keske fhd sony tv alsaydım diyorum aynı fiyataydı :)

ben mi6 alırken seceneklerim belliydi

sony xz1 2449
mix2 2599
op5t 2799
op5 2299
mi6 ise 1790a aldım ozaman için tutupta okadar fark vermeye kıyamadım şimdi
xz1 2200
op5t 2399
mix 2 2299 üstüne birde indirim çeki de geliyor fiyatlar suanki gibi olsaydı gider mix2 yada sony xz1 alırdım

senelerdir z3 de beri sony kullanamadım içimde kaldı sony cihazlardan hep pişman olmusumdur ama sony satıp başka cihaz aldıımdada sony yi sattıgıma hep pişman olmusumdur :)
yane ne sonyle oluyor ne sony siz oluyor xz1 alsam çerçeveden şikayet ederim birde kızıl ötesi olmayısından eğer bu eksikler size sorun değilse tereddüt etmeyin bu fiyatlara inmişken xz1 alın derim.

Oyla:

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
hocam ekran için telefon alıyorsan sony al baskada cihaz alma ;)
s9 en iyi ekrana ve kameraya sahip telefon diyorlar ama samsungun pastel boya gerçeklikten uzak ekranlarından sıkıldım ben samsung tv aldım 4k keske fhd sony tv alsaydım diyorum aynı fiyataydı :)

ben mi6 alırken seceneklerim belliydi

sony xz1 2449
mix2 2599
op5t 2799
op5 2299
mi6 ise 1790a aldım ozaman için tutupta okadar fark vermeye kıyamadım şimdi
xz1 2200
op5t 2399
mix 2 2299 üstüne birde indirim çeki de geliyor fiyatlar suanki gibi olsaydı gider mix2 yada sony xz1 alırdım

senelerdir z3 de beri sony kullanamadım içimde kaldı sony cihazlardan hep pişman olmusumdur ama sony satıp başka cihaz aldıımdada sony yi sattıgıma hep pişman olmusumdur :)
yane ne sonyle oluyor ne sony siz oluyor xz1 alsam çerçeveden şikayet ederim birde kızıl ötesi olmayısından eğer bu eksikler size sorun değilse tereddüt etmeyin bu fiyatlara inmişken xz1 alın derim.

Bu arada mi mix 2 de de bildiğiniz üzere kızılötesi yok.

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Ben dün incelerken farkettim DLNA özelliği de yok. Ama zaten o teknoloji de eskidi galiba. Onun yerine wi-fi olan smart tv'lere bağlanmak için Kablosuz ekran var. Kullanan arkadaşlar bilgi verirse, hatta ekran görüntüsü atarsa sevinirim. Ayarlar > Ağ > Daha fazla menüsünde.
[doublepost=1522105912,1522053940][/doublepost]Evet sonunda karar verdin ve Xiaomi Mi Mix 2 Seramil 128 GB ile yakında aranıza katılıyorum, siparişi verdim :D
Fiyat: 2400 TL

İnşallah mi 6'yı bırakıp mi mix 2 aldığıma değer...

Oyla:

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
Ben dün incelerken farkettim DLNA özelliği de yok. Ama zaten o teknoloji de eskidi galiba. Onun yerine wi-fi olan smart tv'lere bağlanmak için Kablosuz ekran var. Kullanan arkadaşlar bilgi verirse, hatta ekran görüntüsü atarsa sevinirim. Ayarlar > Ağ > Daha fazla menüsünde.
[doublepost=1522105912,1522053940][/doublepost]Evet sonunda karar verdin ve Xiaomi Mi Mix 2 Seramil 128 GB ile yakında aranıza katılıyorum, siparişi verdim :D
Fiyat: 2400 TL

İnşallah mi 6'yı bırakıp mi mix 2 aldığıma değer...

Hayırlısı olsun hocam.Bende mi6 dan geçtim.İlk günler belki pişmanlık hissedebilirsiniz.Kendinize birkaç gün daha tanıyın ve tadını çıkarın.Güle güle kullanın.

Oyla:

Aresfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mix2
Konular
6
Hayırlısı olsun hocam.Bende mi6 dan geçtim.İlk günler belki pişmanlık hissedebilirsiniz.Kendinize birkaç gün daha tanıyın ve tadını çıkarın.Güle güle kullanın.
Tasarım olarak piyasadaki en güzel cihaz hocam tabii şahsi fikrim, bende mi5 sonrasında nubia z17 kullandım şimdi mix2 kullanıyorum ön kameraya alışmak biraz zorlar ilk başta ama kullanırken çok keyif alacağınız bir cihaz

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Aynen hocam cihazla 2-3 gün geçirince bağlanıyorsunuz resmen. Elimden bırakamıom, kullanımı çok zevkli. Ekran parlaklığı biraz düşük ama renk canlılığı ve derinliği çok iyi. Ekran takıntım olmasına rağmen vazgeçemiyorum telefondan :)
[doublepost=1522848642,1522848579][/doublepost]Telefonun pek kronik sorunu olmadığından forumlarda konusu az. Tek sorunu bu olsa gerek :D

Oyla:

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
Aynen hocam cihazla 2-3 gün geçirince bağlanıyorsunuz resmen. Elimden bırakamıom, kullanımı çok zevkli. Ekran parlaklığı biraz düşük ama renk canlılığı ve derinliği çok iyi. Ekran takıntım olmasına rağmen vazgeçemiyorum telefondan :)
[doublepost=1522848642,1522848579][/doublepost]Telefonun pek kronik sorunu olmadığından forumlarda konusu az. Tek sorunu bu olsa gerek :D
Hocam bu işte bu gariplik var.Parlaklık epey yeterli bende.Hatta fazla parlak gelip göz yorduğu için %70-75 civarlarında kullanıyorum.(Gün Işığı hariç).Önceden G2 kullanıcısıydım onda da 80-90 civarında kullanırdım yani kıyaslamam gerekirse.Bir Mix 2 daha görsem de karşılaştırsam dedirttiriyor.

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Hocam bu işte bu gariplik var.Parlaklık epey yeterli bende.Hatta fazla parlak gelip göz yorduğu için %70-75 civarlarında kullanıyorum.(Gün Işığı hariç).Önceden G2 kullanıcısıydım onda da 80-90 civarında kullanırdım yani kıyaslamam gerekirse.Bir Mix 2 daha görsem de karşılaştırsam dedirttiriyor.
Walla YED1907 isimli arkadaşın aldığı yerden aldım. Belki gündüz parlaklığı bana düşük geliyor. Hava karardıktan sonra baya parlak, ben de kısıyorum.

Bir de şöyle bir durum farkettim. Önceki aldığım cihazda yükseltilmiş kontrast deyince tepki vermiyordu, otomatik kontrast (normal) ile aynı tonları veriyordu. Bu cihazda olması gerektiği gibi çalışıyor.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hocam bu konuya bi kaç güne cevap yazıcam sanırım mix 2 ile üste 400 vererek takas edicem mi6mı

birisi sıfır adıma faturalı delta garantili mix 2 teklif etti mantıklı geldi

Oyla:

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
hocam bu konuya bi kaç güne cevap yazıcam sanırım mix 2 ile üste 400 vererek takas edicem mi6mı

birisi sıfır adıma faturalı delta garantili mix 2 teklif etti mantıklı geldi
Hocam hangi seri.Mi6+400 e sıfır mix 2 biraz garip geldi.Cihazınız kaç GB?

Oyla:
Üst Alt