Soru mi 6 bırakıp mi mix 2 almaya değermi?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır hatta çıktığından beri mi 6 kullanıyorum mi mix 2 gönlüm kaymaya başladı.kullananlara sormak isterim mi 6 dan geçiş yapmaya değermi? yakın zamanda mi mix2s ve mi 7 de gelecek ama tanıtılması mart 27 ,türkiyede ithalat yoluyla gelmesi kim bilir kaç ay sürer.Nedir bu cihazın eksileri artıları? kamerası mi 6 dan kötümüdür? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
dikkatli kullanirsannsikinti yasicani pek sanmam.lg panel gercekden guzel cunku.
parlakligi dusur keyfine bak zaten bunu her panelde yaparim parlakligi dusurup kullanirim korumak adina ama.lg de buna daha cok dikkat etmek lazim

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
dikkatli kullanirsannsikinti yasicani pek sanmam.lg panel gercekden guzel cunku.
parlakligi dusur keyfine bak zaten bunu her panelde yaparim parlakligi dusurup kullanirim korumak adina ama.lg de buna daha cok dikkat etmek lazim
Malesef ilk lg panel ghost screen vakası yaşandı forumda. Jdi seramik mi 6 almaya karar verdim :D

Mi Mix 2 alsaydım lg panel arayacaktım temiz. Çünkü jdi panel çok sönük onlarda :/

Son düzenleme:
Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
tabiki bi sorun var ama o sorunu yasamamak içnide bi çözüm var:)lg panelin yanma sorunu yüksek nit degerlerine ulaştıgı için oluyor ee ekran madem okadar yüksek nit degerlerine ulaşıyor sende buna ulaşmasına engel olursan bu sorunu yasamazsın kolay kolay :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ufak bir araştırmayla ekranı üreten iki firma ile karşılaştım.AUO ile SHARP firması.Sharp firmasının daha iyi olacağını beklerken şaşırtıcı biçimde biraz daha sarı ve sönük olduğunu gördüm.Panel kodu fte 716 diye geçiyor.Sizin videolardaki farklılıkların sebebi AUO firmasının panellerinin daha parlak daha canlı ve beyaz olması.SHARP panel olanlarsa biraz daha sarımtırak ve sönük.QHD Amoled den (Note4) daha canlı renklere sahip olması benim AUO firmasını takdir etmemi sağladı.Geçerli linki size yolluyorum.Masaüstünden girebilirsem resim de yükleyebilirim sanırım.

İyi Forumlar...

EKLEME: AUO firmasına bakarken ismine aldırmamak gerektiğini firmanın ciddi bir firma olduğunu karşılaştığım şu mesajla anladım"Acer & Benq iş birliğinin ürünüdür. piyasadaki üst seviye monitör panellerini sıklıkla bu firma üretir. mesela acer ve benq'yu saymazsak aklıma gelenler; philips, aoc, asus, viewsonic ve hatta samsung'un bile bazı modellerinde bu firmanın panelleri kullanılmaktadır".

2.EDİT: Yaptığım araştırmada mi mix1 ve Mix 2 serisinin ekran üreticilerinin aynı olduğu düşünülsede hiçbir yerde net bir bilgi olmadığını farkettim.Firma sanırım mix2 de ekran firmalarıyla işbirliğini değiştirmiş.Hal bu olunca Aida64 indirip ekran üreticisini sorguladım bendeki panel de JDI çıktı.Ama hiçbir site yazmadığı için diğer üreticiler için bir fikrim yok.Mix 1 deki firmalar.Lg veya Yine Sharp olabilitesi var.Benim gibi sorgulayabilenler olursa konun altına yazarlarsa sevinirim.

JDI hakkında:Japan Display Inc, Sony, Toshiba ve Hitachi tarafından bir LCD teknoloji ortak girişimidir. Innovation Network Corporation of Japan, Sony, Toshiba ve Hitachi'nin LCD bölümlerini iki yüz milyar yen yatırım yaparak birleştirdi.

Hocam bu güzel araştırmanızı ve sonuçlarını yeni konu olarak yayınlasanız da böyle konu içi mesajlarda kaybolup gitmese çok daha iyi olmaz mı? :)

Oyla:

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
Hocam bu güzel araştırmanızı ve sonuçlarını yeni konu olarak yayınlasanız da böyle konu içi mesajlarda kaybolup gitmese çok daha iyi olmaz mı? :)
Haklısın hocam.Forumu küçük konularla doldurmayın dedim ama. :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Oyla:

Terranova

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Moda Fotoğrafçısı
Konular
1
Mix 2 alınır mı tartışmasından çok, hangi panel daha iyi tartışması dönüyor. Konuya yönelik tavsiyelerde bulunursak daha iyi olacak gibi.

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Mix 2 alınır mı tartışmasından çok, hangi panel daha iyi tartışması dönüyor. Konuya yönelik tavsiyelerde bulunursak daha iyi olacak gibi.
Telefonun bence eksik kaldığı nokta panel parlaklığının 515 nit olması. Bu yüzden konuda panel de tartışılıyor. Ben şahsen bu yüzden mi 6'yı bırakamıcam sanırım :/

Oyla:

Terranova

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Moda Fotoğrafçısı
Konular
1
Telefonun bence eksik kaldığı nokta panel parlaklığının 515 nit olması. Bu yüzden konuda panel de tartışılıyor. Ben şahsen bu yüzden mi 6'yı bırakamıcam sanırım :/
. Umarım bu sizi tatmin eder.

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
. Umarım bu sizi tatmin eder.
Bunu gördüm hocam renk ve renk derinliği konusunda çok iyi. Ama dün kipa'da yanyana koydum ve mi mix 2 parlaklık açısından biraz sönük kaldı. Ama renk derinliği konusunda da mi 6 geride kaldı. Ben lg g5 de kullandım zamanında ve onun ekran parlaklığı beni tatmin etmedi ve sattım. Mi mix 2 alsam bir süre sonra o da tatmin etmezse ne olacak :/

Yarın bu işe bir nokta koyacam. Ya seramik mi 6 ya da mi mix 2 ...

Oyla:
Üst Alt