Soru mi 6 bırakıp mi mix 2 almaya değermi?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır hatta çıktığından beri mi 6 kullanıyorum mi mix 2 gönlüm kaymaya başladı.kullananlara sormak isterim mi 6 dan geçiş yapmaya değermi? yakın zamanda mi mix2s ve mi 7 de gelecek ama tanıtılması mart 27 ,türkiyede ithalat yoluyla gelmesi kim bilir kaç ay sürer.Nedir bu cihazın eksileri artıları? kamerası mi 6 dan kötümüdür? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

opsmudedin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
opsmu dedin
Cihazım
Mi 13T Pro
Konular
3
Kamerasi mi 6 dan kötü. buyuk ekran istiyorsan bence tek eksigi kamera

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Kamerasi mi 6 dan kötü. buyuk ekran istiyorsan bence tek eksigi kamera

ben normal günlük kullanımda 40-48 bekleme süresi ve 6-8 saat ekran kullanımı alabiliyorum.oyun oynamıyorum.parlaklık oto kapalı.gerektiği yerde manuel ortalama %50 kullanıyorum.senkronizasyon açık, gps gerekmedikçe kapalı.gerisi instagram internet telefon whatsapp gibi.mi mix 2 de pil durumu nasıl?

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
ben normal günlük kullanımda 40-48 bekleme süresi ve 6-8 saat ekran kullanımı alabiliyorum.oyun oynamıyorum.parlaklık oto kapalı.gerektiği yerde manuel ortalama %50 kullanıyorum.senkronizasyon açık, gps gerekmedikçe kapalı.gerisi instagram internet telefon whatsapp gibi.mi mix 2 de pil durumu nasıl?
Bekleme sürem 30 saat geçmemek kaydıyla max 9.2.2.0 ( bence en iyi rom mi6 da ) 7 saat ekran süresi aldım.Nerde eksik anlamadım , siz çok iyi kullanmışsınız.
Mix2 çok büyük hocam bir yerden sonra sıkıcaktır.Çalışma ortamı vs kullanımı zor olucaktır.Mi7 sızıntı görsellere göre çok güzel olucak ve mix2 gibi ekran gövde oranıda yüksek bence daha tercih edilebilir.Hatta mi8 e kadar mi6 bizlere yetecektir.

Oyla:

esendağlı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi5 32 GB
Konular
1
Bence de Mix2s i yada mi7 yi bekleyin.

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
tavsiyelerinizi dikkate alarak mi mix2 ve mi7 beklemeye karar verdim arkadaşlar.vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim.mi mix görünce ekranı çok tatlı geldi bana ondan almak istedim ama mart 27 de sanırsam mi 7 ve mi mix2s tanıtılacakmış yada biri ama hangisi net bir bilgim yok.internette görmüştüm sadece.

mi7 yada mi mix2s olmasını istediğim en önemli 3 şey
uzun ömürlü yüksek mah pil
artık super amoled bir ekran (samsunglardaki gibi :) ) görünce canı çekiyor insanın ya :D
yüksek kaliteli kamera en azından iphone x yada s9 olmasa bile s8 yada iphone 8 kalitesinde olsun.neticede fiyat performans cihazları bunlar

Oyla:

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
tavsiyelerinizi dikkate alarak mi mix2 ve mi7 beklemeye karar verdim arkadaşlar.vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim.mi mix görünce ekranı çok tatlı geldi bana ondan almak istedim ama mart 27 de sanırsam mi 7 ve mi mix2s tanıtılacakmış yada biri ama hangisi net bir bilgim yok.internette görmüştüm sadece.

mi7 yada mi mix2s olmasını istediğim en önemli 3 şey
uzun ömürlü yüksek mah pil
artık super amoled bir ekran (samsunglardaki gibi :) ) görünce canı çekiyor insanın ya :D
yüksek kaliteli kamera en azından iphone x yada s9 olmasa bile s8 yada iphone 8 kalitesinde olsun.neticede fiyat performans cihazları bunlar
Amoled koymayacaklar gibi gözüküyor.Ekranı kesip sağ üste kamera koyma olayı hoşuma gitmedi.Mi Mix 2s umarım kamera konusunda bekleneni verir.

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Hocam ben de Mi Mix 2'ye geçmeyi düşünenlerden biriyim. Arkadaşların kamera konusuna katılmıyorum. Çünkü bu telefondaki kamera Mi 6'daki 1. kamera (sony) ile aynı model (2. kamera samsung). Yani Google Pixel'in üzerindeki kameradan. Sadece yazılımsal olarak eksisi vardır. Mix 2'nin Mi 6'dan farkı 4g 800 mhz (band 20) desteği (Mi 6 da olmadıği için kırsalda 4g cekmiyor), usb versiyonu 3.1 (daha hızlı veri aktarımı), ve dahili hafıza ufs 2.1 (mi 6 ufs 2.0).

Son düzenleme:
Oyla:

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
Hocam ben de Mi mmMix 2'ye geçmeyi düşünenlerden biriyim. Arkadaşların kamera konusuna katılmıyorum. Çünkü bu telefondaki kamera Mi 6'daki 1. kamera (sony) ile aynı model (2. kamera samsung). Yani Google Pixel'in üzerindeki kameradan. Sadece yazılımsal olarak eksisi vardır. Mix 2'nin Mi 6'dan farkı 4g 800 mhz (band 20) desteği (Mi 6 da olmadıği için kırsalda 4g cekmiyor), usb versiyonu 3.1 (daha hızlı veri aktarımı), ve dahili hafıza ufs 2.1 (mi 6 ufs 2.0).
Hocam haklısın o konuda kamera ve sensörler aşağı yukarı aynı da.Diyafram ve aldığı ışıktan oluşan bir fark var.Ama haklı olduğunuz kısım çok fark olmadığı.Oluşan fark resmi yumuşatmaya odaklı kamera yazılımı gibime geliyor.Gerekli detaylı incelemelerin olduğu sitenin linkini size gönderdim.Umarım içinize sinen telefonun alırsınız.Mi Mix 2 den memnunum bu arada...

İyi Forumlar.

Oyla:
Üst Alt