Yardım mi 5x rom problemi

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
Arkadaşlar telefon bugün elime ulaştı.satıcıya tamamen orjinal yolla demiştim ama bootloader kilidini açmış, kendi söylediğine göre multilanguage rom yüklemiş. recoverye girdim, çince birşeyler vardı,kurcalayamadan çıktım. şimdi ben bu telefonu orjinal haline getirebilir miyim, asıl istediğim imei işini halledip bootloader kilidini kapatmak. ne yüklü nasıl anlarım? yardım ederseniz sevinirim

civanmd

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mi
Cihazım
5x
Konular
0
Arkadaşlar merhaba. Ben iOS'tan geliyorum ve dediğiniz hiçbir şeyi anlamıyorum :) Cihazın hakkında kısmı dreko2000'in yolladığı görseldekiyle aynı. Fake rom var denilmiş. Bir şeyler yapması söylenmiş. Bu arada ses kısma tuşuna basılıyken şarja taktım fastboot yazısı çıktı tavşanlı.

1- İlla ki eu rom yüklemek gerekir mi?
2- Yüklenmezse ne olur?
3- Aptala anlatır gibi anlatan kaynak var mı?

Oyla:

civanmd

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mi
Cihazım
5x
Konular
0
Bu arada benimki Türkçe dreko2000den farklı olarak

Oyla:

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
benim tecrübeme göre şöyle anlatayım.iki tane fake romlu cihaz grubu var.birincisi orjinal olarak unlock edilmiş, ikincisi illegal olarak.nasıl ayırt edileceği xda forumda mi5x kısmında important başlığıyla anlatılmış. eğer orjinal unlock edilmişse sıkıntı yok.aynı sitede anlatıyor, ben xiaomitool programını kullanarak önce developer rom yükledim, sonra baktım çince TWRP yükledim sonrada miui.eu dan mi5x romunu indirip kurdu. avrupa romu daha güzel ve sade.. eğer cihazın illegal yolla unlock edildiyse o zaman bilen birine danış çünkü cihaz brick olabilir.. Sefa bey bu konuda yardımcı olabilir galiba

Oyla:

civanmd

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mi
Cihazım
5x
Konular
0
Söylediğin başlığı bulamadım ama bir yerde eğer fake romunuz çok dilliyse sakın rom yuklemeyin yazıyordu.. ne yapicam bilemedim. Servisi ar
Adım güncelleme anlamıyorum diye, bize gönderin diyorlar

Oyla:

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
kurmadan önce twrp'den wipe işlemlerini yap ondan sonra direk kur romu. root için magisk'i de kullanabilirsin eu sitesinde ki superuser'ıda. Detaylı bilgi için herhanbi bi rehbere bakabilirsin twrp üzerinden rom kurma hakkında. Çok müsait olamadığım için sık sık bakamıyorum.
Hocam su romla ilgili iki şey sorabilir miyim? Smart asistan nasıl aktive edilir, ben de görünmüyor çünkü. Bir de güncelleme olursa nasıl yükleniyor, wipe data gerekiyor mu?sağolun

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

rasimoruc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rasim
Cihazım
mi 5x
Konular
5
Hocam su romla ilgili iki şey sorabilir miyim? Smart asistan nasıl aktive edilir, ben de görünmüyor çünkü. Bir de güncelleme olursa nasıl yükleniyor, wipe data gerekiyor mu?sağolun

Hangi rom u yuklediniz eu rom ise sorun oldugu icin suanlik cikarmislar onu kullanilmiyor
[doublepost=1509992779,1509992755][/doublepost]

Hangi rom u yuklediniz eu rom ise sorun oldugu icin suanlik cikarmislar onu kullanilmiyor

Oyla:

eses2663

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğuz
Cihazım
mi 5x
Konular
0
merhabalar sitede ve miuı telefonlarda cok yeni ve acemiyim Mi 5x telefon almak istiyorum ziyaretci olrak sitede gezdiğim kadarıyla birçok soru işareti kaldı kafamda
1- ben tefonu n11 gibi bir siteden alsam forumda bahsedilen room problemini yaşarmıyım
yani telefonum türkçe olmayacak mı olsa bile kısıtlı mı olacak burada alan arkadaşlar hepsi çinden getirmiş ve kendiler room yükleyeek bu sorunları yaşamış ben siteden alınca bunkardan kurtulacakmıyım
2- telefonu alırsam güncelleme geldiğinde almak konusunda sıkıntı mı var

Oyla:

rasimoruc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rasim
Cihazım
mi 5x
Konular
5
merhabalar sitede ve miuı telefonlarda cok yeni ve acemiyim Mi 5x telefon almak istiyorum ziyaretci olrak sitede gezdiğim kadarıyla birçok soru işareti kaldı kafamda
1- ben tefonu n11 gibi bir siteden alsam forumda bahsedilen room problemini yaşarmıyım
yani telefonum türkçe olmayacak mı olsa bile kısıtlı mı olacak burada alan arkadaşlar hepsi çinden getirmiş ve kendiler room yükleyeek bu sorunları yaşamış ben siteden alınca bunkardan kurtulacakmıyım
2- telefonu alırsam güncelleme geldiğinde almak konusunda sıkıntı mı var

Suan problem olmaz cunki eu rom turkce ve guncelleme aliyor surekli problem olmuyor ilk baslarda problem.vardi bekledik hepimiz turkce rom icin ama artik o sorun kalmadi

Fake romdan bahsedoyorsunuz artik o sekilde birsey olacagini sanmam muhtemelen cunki artik turkce rom var cihazda alabilirsiniz yani

Oyla:

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
Ben blueoothla nasıl dosya gönderilir bulamadım. Tarif edermisiniz? Samsung cihaza göndereceğim

Oyla:

hoyluseyi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
note 4
Konular
0
Eşime mi 5x aldım, okuduklarımdan anladığım kadarıyla aldığım telefon fake rom lu. bunun yerine ne yüklemem gerekiyor o kadar çok şey yazılmış ki kafam karıştı. Bana net olarak önerebileceğiniz bir rom var mı? bana direk linki verirseniz çok sevinirim. :)

Oyla:
Üst Alt