Yardım mi 5x rom problemi

'Xiaomi Mi 5X' forumunda dreko2000 tarafından 2 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Arkadaşlar telefon bugün elime ulaştı.satıcıya tamamen orjinal yolla demiştim ama bootloader kilidini açmış, kendi söylediğine göre multilanguage rom yüklemiş. recoverye girdim, çince birşeyler vardı,kurcalayamadan çıktım. şimdi ben bu telefonu orjinal haline getirebilir miyim, asıl istediğim imei işini halledip bootloader kilidini kapatmak. ne yüklü nasıl anlarım? yardım ederseniz sevinirim

2. ayarlar hakkında bölümünün resmini atın
    bootloader i kapatmayın.
    şuan ki mevcut en iyi yazılım multi language eu rom
    bence satıcı size kötülük değil iyilik yapmış...

3. --SEFA-- hocam haklı. Ki bildiğim kadarı ile imei işleminin halledilmesi için mecbur bl kilidinin falan açılması gerekiyor. Ben Sefa hocamdan aldım cihazı direk twrp ve eu rom ile geldi. Beni hiç uğraştırmadığı için ayrıca teşekkür ederim. Tek yaptığım işlem magisk'i flashlayıp yoluma bakmak oldu. :)

--SEFA-- bunu beğendi.
  4. Yalnız benim recovery çince. Twrp değil . eu rom değildir herhalde. Fotoğraflatı gönderdim. Rootlu da değil cihaz kontrol ettim. Yarısı türkçe ,yarısı ingilizce. Eu rom yüklemeyi anlatan ve driverlatı yükleyebileceğim bir başlık var mı?[​IMG][​IMG]

HTC One A9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. cihazda fake rom var. romu da kendi yüklememiş.
    ilgili twrp ve twrp den rom kurma konularını inceleyebilirsiniz

6. fake romlarda brick olma tehlikesinden bahsediyordu, twrp yüklemek güvenli midir şimdi?teşekkürler

7. cihazı kapatın. ses kısma tuşuna basılı tutarak şarja bağlayın. fastboot açılırsa sıkıntı yoktur. açılmaz ise yazın

8. denedim, fastboot yazdı , tavşan göründü ama gerisi gelmedi

9. tamam sıkıntı yok o zaman hocam , siz hata yapmadığınız sürece brick olmaz

10. teşekkürler, hangi adresten okuyup yapayım, link verirmisiniz

11. inceleme fırsatım olmadı ama burada anlatıyor

12. Tamam sağolun

--SEFA-- bunu beğendi.
  13. Mi 5x için Miui.eu romu hangisi anlayamadım. Son yayınlanan bütün cihazlarla uyumlu mu yani, nereden indirmeli?sağolun

14. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    Verdiğim linkten güncel sürüme girip haftalık veya stabil sürüm linkinden 5x'i bulup indirebilirsin.

15. dün akşam xiamitool kullanarak chinese developer romu kurdum, çince karmaşık şeyler vardı. allow root access diye bir seçenek vardı, onayladım, yeni bir recovery kurdu, açıldı telefon. biraz daha kurcaladım , çince şeyler kafa karıştırdı. eu rom yükleyeyim dedim. twrp kurdum ama telefon açılmıyor şimdi. recoverye giriyor, fastboot açılıyor ama telefon açılmıyor. ne yapabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim

16. Twrp'den eu kurarken wipe işlemlerini yaptınız mı? ve doğru romu indirdiğinize emin misiniz?

17. twrp den sonra yeni rom yüklemedim, yüklemem mi gerekirdi.

18. Twrp kurduktan sonra eu romu bulup flashlaman gerekiyor doğal olarak. :)

19. sd karta indirip ordan kursam twrp ile olur o zaman. sonra rootlamak içi superuser mı kuracağım? htc ile hatırladığım yollar bunlardı

20. kurmadan önce twrp'den wipe işlemlerini yap ondan sonra direk kur romu. root için magisk'i de kullanabilirsin eu sitesinde ki superuser'ıda. Detaylı bilgi için herhanbi bi rehbere bakabilirsin twrp üzerinden rom kurma hakkında. Çok müsait olamadığım için sık sık bakamıyorum.

21. Arkadaşlar merhaba. Ben iOS'tan geliyorum ve dediğiniz hiçbir şeyi anlamıyorum :) Cihazın hakkında kısmı dreko2000'in yolladığı görseldekiyle aynı. Fake rom var denilmiş. Bir şeyler yapması söylenmiş. Bu arada ses kısma tuşuna basılıyken şarja taktım fastboot yazısı çıktı tavşanlı.

1- İlla ki eu rom yüklemek gerekir mi?
    2- Yüklenmezse ne olur?
    3- Aptala anlatır gibi anlatan kaynak var mı?

22. Bu arada benimki Türkçe dreko2000den farklı olarak

23. benim tecrübeme göre şöyle anlatayım.iki tane fake romlu cihaz grubu var.birincisi orjinal olarak unlock edilmiş, ikincisi illegal olarak.nasıl ayırt edileceği xda forumda mi5x kısmında important başlığıyla anlatılmış. eğer orjinal unlock edilmişse sıkıntı yok.aynı sitede anlatıyor, ben xiaomitool programını kullanarak önce developer rom yükledim, sonra baktım çince TWRP yükledim sonrada miui.eu dan mi5x romunu indirip kurdu. avrupa romu daha güzel ve sade.. eğer cihazın illegal yolla unlock edildiyse o zaman bilen birine danış çünkü cihaz brick olabilir.. Sefa bey bu konuda yardımcı olabilir galiba

24. Söylediğin başlığı bulamadım ama bir yerde eğer fake romunuz çok dilliyse sakın rom yuklemeyin yazıyordu.. ne yapicam bilemedim. Servisi ar
    Adım güncelleme anlamıyorum diye, bize gönderin diyorlar

25. Hocam su romla ilgili iki şey sorabilir miyim? Smart asistan nasıl aktive edilir, ben de görünmüyor çünkü. Bir de güncelleme olursa nasıl yükleniyor, wipe data gerekiyor mu?sağolun

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...