Soru Mi 5x alınırmı

bariserez14

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Bilgisayar Mühendi
Konular
28
Arkadaşlar hepinize xiaomili günler .. Birkaç gündür 5x ve mi6 arasında kaldım. mi 5x e zaaflarım ekranının daha büyük olması arka kapağının parmak izi tutmaması ve fiyatı.. sizce işlemci ve ram önemli midir sürekli oyun oynayan birisi değilim 4 gb ram yeterli olacaktır snapdragon 620 üzer mi beni lütfen yardımcı olun son olarak 2100 tlye mi 6 almaktansa 1300 gibi fiyata 5x almak mantıklı mıdır?

Klpszkrll32

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lg g2
Konular
2
Batarya + performans + Kulaklık sesi Hoparler vs Alınır .Şahsen Kendim kullanıyorum . Aklınıza takılan bişey varsa sorabilirsiniz.
Hocam sarj durumu nasıl 1 günü rahat çıkarıyor mu

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cengserkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
P970
Konular
1
Ben almayı düşünüyorum da bir kaç soru ve sorun var.
Daha önce redmi note 3 ile başladım xiaomi deneyimim. Elden almıştım, sorun olunca tamir ettiremedim ve öylece kaldı. Şimdi yeni telefon alma aşamasındayım ama hemen karar verebilen bir yapım yok.
Çok fazla para vermek istemiyorum telefona, 1000 tl civarı diye yola çıkıp redmi note 4 bakarken 5x ile karşılaştım. En önemli artısı kamerası. Zaten işte bir kaç yüz lira fazlasını o çekimleri için vermeyi düşünüyorum.
Sorular:
1. Tecrübemden kaynaklı garantili almayı düşünüyorum. O da sadece pembe renk var. Erkek adam pembe telefon kullanır mı?
2. Bir de 5x china rom ile geliyor. google playstore var mı onu bilmiyorum. İngilizce kullanabilirim.
3. gsmarenada 5x'te band 20 yok yazıyor. a1 ve 5x birebir aynı telefon değil mi?
Yorumlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Daha önce redmi note 3 ile başladım xiaomi deneyimim. Elden almıştım, sorun olunca tamir ettiremedim ve öylece kaldı. Şimdi yeni telefon alma aşamasındayım ama hemen karar verebilen bir yapım yok.
Çok fazla para vermek istemiyorum telefona, 1000 tl civarı diye yola çıkıp redmi note 4 bakarken 5x ile karşılaştım. En önemli artısı kamerası. Zaten işte bir kaç yüz lira fazlasını o çekimleri için vermeyi düşünüyorum.
Sorular:
1. Tecrübemden kaynaklı garantili almayı düşünüyorum. O da sadece pembe renk var. Erkek adam pembe telefon kullanır mı?
2. Bir de 5x china rom ile geliyor. google playstore var mı onu bilmiyorum. İngilizce kullanabilirim.
3. gsmarenada 5x'te band 20 yok yazıyor. a1 ve 5x birebir aynı telefon değil mi?

a1 ile 5x tasarım olarak aynı donanım olarak benzer telefonlar, dediğiniz gibi a1de band desteği gibi ufak farklar var.. Birde a1 android one rom ile geliyor. mi5x miui rom ile..
şuan global rom yok çıkar mı belli değil. Ben 1 ay china rom kullandım tek farkı inglizce google play falan kurulabiliyor bilgisayara bağlayıp apk atınca.
bootloader serverları açıldığında direk xiaomi eu rom kurdum mutlu mesut gidiyorum..

Evet kamerası harika, portre mod var ip7 plusdaki gibi. Fakat ışık azalınca çekim kalitesi düşüyor. Ön kamera ve arka kamera ikisi içinde geçerli.

Ben mi5den geçtim, mi5in ön kamerası daha iyiydi, ve mi5 düşük ışıkta da iyi çekiyordu. Ben mi5-mi5x-mi6-mi5s arasından seçtim bu cihazı. 2000tllere çıkmak istemedim. yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Mi5i babama verdiğim için yeniden telefon aldım ve 950tlye mi5 bulmuştum, 1 sene önce 1100tlye aldığım için çok fazla geldi, ve 1100liraya daha güncel bir telefon aldım.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
a1 ile 5x tasarım olarak aynı donanım olarak benzer telefonlar, dediğiniz gibi a1de band desteği gibi ufak farklar var.. Birde a1 android one rom ile geliyor. mi5x miui rom ile..
şuan global rom yok çıkar mı belli değil. Ben 1 ay china rom kullandım tek farkı inglizce google play falan kurulabiliyor bilgisayara bağlayıp apk atınca.
bootloader serverları açıldığında direk xiaomi eu rom kurdum mutlu mesut gidiyorum..

Evet kamerası harika, portre mod var ip7 plusdaki gibi. Fakat ışık azalınca çekim kalitesi düşüyor. Ön kamera ve arka kamera ikisi içinde geçerli.

Ben mi5den geçtim, mi5in ön kamerası daha iyiydi, ve mi5 düşük ışıkta da iyi çekiyordu. Ben mi5-mi5x-mi6-mi5s arasından seçtim bu cihazı. 2000tllere çıkmak istemedim. yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Mi5i babama verdiğim için yeniden telefon aldım ve 950tlye mi5 bulmuştum, 1 sene önce 1100tlye aldığım için çok fazla geldi, ve 1100liraya daha güncel bir telefon aldım.

Hocam değerlendirmeniz için teşekkürler. Acaba A1'e Mi5x Miui Romu kurulabiliyormu? Eğer kurulabiliyorsa, A1'deki Band avantajı ile A1 almak daha mantıklı duruyor o zaman.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sorular:

Tavsiyem kısa bir süre daha bekleyip A1 almanız yönünde olacaktır.

5x kullanıcılarının yanında elbette ki cihazın eksilerinden bahsedip kötülemeyeceğim ama 5x ile tüm artılara sahip olmasının yanında B20 desteği, renk seçenekleri, global olması, android one desteği vs pek çok artısı da bulunan A1'i beklemenizi şiddetle tavsiye ederim :)

Oyla:

cengserkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
P970
Konular
1
Yanıtlar için teşekkürler, A1'i B20 için bekleyebilirim ama ne zamana kadar ve daha ucuza mı gelecek? Ayrıca miui seviyorum ben. redmi note 4 alıp geçsem mi acaba?

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Yanıtlar için teşekkürler, A1'i B20 için bekleyebilirim ama ne zamana kadar ve daha ucuza mı gelecek? Ayrıca miui seviyorum ben. redmi note 4 alıp geçsem mi acaba?

Hocam benimde merak ettiğim soru, A1'e Miui Romu kurulabiliyor mu şuanda?

Oyla:

ferhatugur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhatugur
Cihazım
XIAOMI A1
Konular
3
Hocam benimde merak ettiğim soru, A1'e Miui Romu kurulabiliyor mu şuanda?
miui nin kendi forumundan anladığım kadarıyla a1 için miui çıkmayacak. zaten o forumda da bu istek için yazıldığında "a1 yerine 5x alsaydın" cevabı veriliyor genelde.
ama xda forumda bir geliştirici çıkar port ederse miui yi a1 e onu bilemem angel~~
bence ileride mutlaka port edilir ama süre vermek için çok erken bence. çünkü cihaz google'ın A/B partition sistemiyle geldiği için root/rom işleri bayağı sıkıntı şu anda.
illa miui diyorsan başka bir modele yönel bence Yes~~

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
miui nin kendi forumundan anladığım kadarıyla a1 için miui çıkmayacak. zaten o forumda da bu istek için yazıldığında "a1 yerine 5x alsaydın" cevabı veriliyor genelde.
ama xda forumda bir geliştirici çıkar port ederse miui yi a1 e onu bilemem angel~~
bence ileride mutlaka port edilir ama süre vermek için çok erken bence. çünkü cihaz google'ın A/B partition sistemiyle geldiği için root/rom işleri bayağı sıkıntı şu anda.
illa miui diyorsan başka bir modele yönel bence Yes~~

Bilgi verdiğiniz için teşekkürler hocam, bende çıkartsa Xda sayesinde çıkar diye düşünmüştüm :) Yok hocam şuanda Mi6 kullanıyorum çok memnunum, merak etmiştim sadece :)

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Bilgi verdiğiniz için teşekkürler hocam, bende çıkartsa Xda sayesinde çıkar diye düşünmüştüm :) Yok hocam şuanda Mi6 kullanıyorum çok memnunum, merak etmiştim sadece :)
hocam mi6dan a1 veya 5x'e düşülmez.. Macera aramayın :)

Oyla:
Üst Alt